dzisiaj jest sobota, 27 listopada 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Trasa rowerowa Wymysłów Zbiornik Kozłowa Góra – Jezioro Chechło – Nakło

 1. Wymysłów

  Zaczynamy w Wymysłowie na ulicy Brynickiej tuż obok Zbiornika Kozłowa Góra. Jest tam ogólnodostępny, rozległy parking. Z parkingu kierujemy się w lewo na wał.

  Z prawej strony możemy podziwiać przepiękny, sztuczny Zbiornik Kozłowa Góra, który powstał jeszcze przed II Wojną Światową. Jezioro to jest idealnym miejscem na połów ryb. Panuje na nim cisza i spokój ze względu na bezwzględny zakaz pływania sprzętów motorowych. Po około 1,5 km zjeżdżamy w lewo do Parku Świerklanieckiego. Proponujemy zrobić sobie w nim małą przerwę na odpoczynek w cieniu trzystuletnich drzew i zwiedzanie ruin zamku i pozostałości po pięknym pałacu Donnersmarcków z rzeźbami Emanuela Fremieta. Park ma 180 hektarów i został założony już w siedemnastym wieku.

  Wycieczka rowerowe z przyczepką Qeridoo Sportrex 2.

 2. Jezioro Chechło-Nakło

  Znajdziemy w nim mnóstwo urokliwych alejek, place zabaw, ścieżkę zdrowia. Przy odrobinie szczęścia natkniemy się na stada kaczek, sójki, pliszki, sarny, lisy a nawet dziki! Aby kontynuować trasę, musimy kierować się do północno – zachodniej części parku do zabytkowego kościoła pod wezwaniem Dobrego Pasterza. Kościół mijamy z lewej strony i po niecałym kilometrze dojeżdżamy do Drogi Krajowej 78, którą niestety musimy przeciąć.

  Odpoczynek nad Jeziorem Chechło-Nakło.

  Mijamy ogródki działkowe i jedziemy krętą, doskonale oznaczoną  ścieżką przez las aż nad samo Jezioro Chechło – Nakło. Możemy tam spróbować sił w sportach wodnych, poopalać się, popływać, spędzić noc na polu namiotowym bądź w wynajętym domku.

  Powrót następuje tą samą trasą.

  Wycieczkę opisał Mariusz.

Komentarze

Gość - Łukasz 2017-06-29 08:57 przyznana ocena:

Wypas trasa. Byłem wczoraj i dzieciaki były zachwycone!

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.