dzisiaj jest środa, 24 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Przyczepka rowerowa dla dzieci Qeridoo Sportrex 2 - opinia użytkowniczki

2021-09-23 01:26

Przyczepka jest „markowa” a nie „marketowa”, bezpieczna, wykonana z dobrych materiałów, a cena jest przystępna w porównaniu do innych przyczepek z wyższej półki. Kupiliśmy wersję dla dwójki, choć korzysta z niej tylko jedna pociecha - dzięki temu jest bardzo pojemna. Pasy można przesunąć na środek, a przestrzeń wkoło wykorzystać na plac zabaw. My braliśmy ze sobą dużo akcesoriów, zabawek, prowiantu itp. – najpotrzebniejsze np. butelkę z piciem można schować do kieszonek w środku, by mieć do nich łatwy dostęp. Gdy się jedzie na zakupy to można je wygodnie i bezpiecznie zapakować do dość pojemnego bagażnika na tyle przyczepki.  Trzeba jednak pamiętać o możliwościach przyczepki (dopuszczalny ciężar całkowity - 60 kg) oraz własnych :)

Zaczęliśmy jeździć z małą jak miała 6 miesięcy – już siedziała, ale potrzebowała wsparcia, dlatego dokupiliśmy wkładkę dla niemowlaka, a dodatkowo z każdej strony obkładaliśmy ją pluszakami/kocykami, bo gdy zasypiała to leciała na boki (wiadomo, wersja 2os jest szersza). Małej się jazda od samego początku podobała. Nie płakała, sporadycznie marudziła, ale zwykle w ramach pierwszych objawów zasypiania. Trochę się bałam, że za bardzo dzieckiem trzęsie na kamieniach, ale przyczepka ma amortyzatory, które można jeszcze dodatkowo trochę wyregulować. Nie mam porównania do innych przyczepek, ale my jesteśmy zadowoleni z amortyzacji, córka także nie protestowała. Zwykle na spacerze wózkiem mała zasypiała na nierównej nawierzchni, a w przyczepce zdarzyło się, że zasnęła dopiero po 40 minutach jazdy, więc musiała mieć duży komfort i przyjemność  z wycieczki – duże, przyciemniane „okna” pozwalają oglądać co się dzieje wkoło. Na wyposażeniu jest osłona p/słoneczna, którą można regulować w zależności od wysokości słońca (choć przy dużym słońcu np. w południe dodatkowo przypinałam do niej pieluchę bo osłona okazywała się za mała). Przyczepkę można zapiąć siatką albo jednocześnie siatką i folią. Siatka, wyłapuje większe kamyczki, owady itp. ale mam wrażenie, że gdy tylko ona jest zapięta w środku wieje, zwłaszcza przy jeździe z górki. Folia pozwala wyłapać drobne ciała obce, ale z drugiej strony przy jej całkowitym zamknięciu w słoneczny dzień w środku robi się piekarnik. Dlatego najczęściej stosowaliśmy siatkę i folię, ale po bo bokach zostawialiśmy ją delikatnie uchyloną by polepszyć wentylację a jednocześnie nie zawiać naszego maluszka.

Przyczepka łatwo się składa, co jest ważne gdy się chce ją wykorzystać dalej poza domem (pakowanie do auta) lub przechować poza sezonem. Przyczepkę do roweru przypina się/odpina się łatwo, choć trzeba użyć dużo siły, żeby ściągnąć zabezpieczenie – można jednak stwierdzić, że to przecież plus, zwiększający bezpieczeństwo. W ogóle przyczepka według nas jest bezpieczna - nie wywróciła się mimo przewrotki roweru. Poza tym dzięki gabarytom, chorągiewce i jaskrawej barwie rzuca się w oczy – kierowcy zwalniają i omijają nas szerokim łukiem. Niestety ten gabaryt, a konkretnie szerokość (jest przecież dwuosobowa) sprawia, że nie nadaje się na wąskie leśne ścieżki, choć tak jak pisałam wyboje jej nie straszne. Kolejnym plusem są osłonki/zderzaki na koła, które chronią np. przed wplątaniem się w koła gałęzi itp.

Materiał z jakiego jest wykonana jest solidny i trwały, pomimo kilku miesięcy intensywnego użytkowania, nie widać na nim śladów użycia.

Podsumowując jesteśmy bardzo zadowoleniu z zakupu i użytkowania przyczepki. I nasz dzidziuś również :)

Magda Żurowska-Wolak (Małopolska)

Zmiany w kolejnych modelach, w tym w modelu Qeridoo Sportrex 2 2017 r.:

W modelu z 2017 r. zastosowano nowy zaczep (jest teraz odlewany a nie spawany) oraz dyszel do roweru – zakładanie dyszla na zaczep jest zdecydowanie łatwiejsze, podobnie chowanie dyszla pod przyczepkę – już nie trzeba odchylać przyczepki aby go schować – wystarczy go wsunąć/wysunąć.

Nowy zaczep w Qeridoo Sportrex 2 2017

 

Nowy, ulepszoy dyszel w Qeridoo Sportrex 2 2017

W wersji z 2017 r. Qeridoo Sportrex 2 posiada zintegrowaną, długą osłonę przeciwsłoneczną, którą można zwijać i regulować w znacznym zakresie stopień osłony.

Od 2017 r. wprowadzono nowe amortyzatory, które wg producenta mają się same regulować w zależności od wagi pasażera, są też zdecydowanie cichsze niż w poprzednich modelach.

W kolejnych modelach wprowadzono także możliwość uchylenia okienka z jednej strony oraz wentylowaną, siateczkową kieszeń na plecach przyczepki (można ją zasłonić dedykowaną folią przeciwdeszczową), zwiększając w ten sposób wentylację (przydatne w ciepłe dni, gdy pada deszcz).

W modelu z 2017 r. nie ma możliwości zastosowania dedykowanego koła do biegania – producent zmienił sposób montażu koła buggy (spacerowego) i wprowadził jedno koło do wersji wózek oraz do biegania – 2 cale szerokości, 8,5 cala wysokość – wygodne, pompowane, bardzo łatwo zdejmowane i montowane).

Nowy, prostszy system montażu koła spacerowego/do biegania w Qeridoo Sportrex 2 2017

W modelu z 2017 r. zastosowano rzepy, które szczelnie zamykają bagażnik i uniemożliwiają wypadnięcie przedmiotów z bagażnika - w poprzednich modelach coś takiego się zdarzało.

Rzepy w bagażniku zapobiegające przed wypadaniem przedmiotów.

W 2017 r. zdecydowano się wprowadzić hamulec w rączce, który zaciąga się i zwalnia za pomocą dźwigni po prawej stronie.

Przyczepki rowerowe, w tym Qeridoo Sportrex 2 w najnowszej wersji do nabycia Sklepie Dzieciaki w Plecaki.

Powyższy test opisuje przyczepki z rocznika 2015 i 2017. Przed zakupem modeli z innego rocznika polecamy zapoznać się z listą ew. zmian wprowadzonych w przyczepce.

Wszystkich użytkowników (przyszłych oraz obecnych) przyczepek rowerowych zachęcamy do zapoznania się z artykułem "Wycieczki rowerowe z dziećmi" oraz trasami opisanymi w naszym portalu - tutaj.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.