dzisiaj jest poniedziałek, 27 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wąwozem Szopczańskim na Trzy Korony

2018-11-29 14:16

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

 1. Pawilon Pienińskiego Parku Narodowego

  Wycieczkę zaczynamy w Sromowcach Niżnych (do dyspozycji mamy parking przy szkole, który polecamy). Dalej idziemy chodnikiem wzdłuż drogi w kierunku Pawilonu Pienińskiego Parku Narodowego i tu proponujemy zatrzymać się na chwilę. Znajduje się tu ekspozycja prezentująca m.in. florę i faunę Pienin. Idąc dalej za znakami żółtego szlaku mijamy Schronisko Górskie PTTK Trzy Korony oraz niewielką bacówkę w okolicy, której wypasają się owce.

 2. Wąwóz Sobczański

  Strzeliste turnie wapiennych ścian, porośnięte roślinnością, stożki piargowe i płynący wąwozem Szopczański Potok będą nam towarzyszyć przez całą trasę. Następnie szlak prowadzi lasem, co jest szczególnie przyjemne w letnie, gorące dni. Trasa prowadzi jednostajnie pod górę.

 3. Przełęcz Chwała Bogu (Szopka)

  Na Przełęczy łączą się szlaki żółty i niebieski, którym dojdziemy do Trzech Koron. Dzięki licznym ławkom, możemy odpocząć i posilić się. Znaki prowadzą na przełęcz Szopka (780 m) w głównym grzbiecie Pienin. Na środku polany, obok ławek, odchodzi w prawo do góry szlak niebieski, którym w ok. 1/2 godz. dochodzi się na wierzchołek Trzech Koron.

 4. Punkt widokowy na Trzech Koronach

  Na Trzech Koronach znajduje się platforma widokowa, z której rozpościera się piękny widok na Pieniny. Przy dobrej widoczności widać z niego nawet Tatry. Niestety podczas naszej ostatniej wycieczki okolicę i sam taras otaczała mgła… Widoki pozostały jednak w pamięci z poprzednich wizyt na Trzech Koronach.

Komentarze

ewcia19890 2017-04-27 11:54

Witam,ile miała Państwa córka zdobywając Trzy Korony i Sokolicę? Wybieramy sie z naszym 2 latkiem i zastanawiamy się jak to będzie.

dwp 2017-05-09 18:52

Córka miała 2 latka :)

Gość - Monika 2017-05-28 21:44

Dobry wieczór! Czy mogę prosić o sugestie dotyczące obuwia górskiego dla 2-latka? Planujemy pierwsze rodzinne wakacje właśnie w Pieninach, ale nie mamy pojęcia jakie (jakiej marki, z jakimi cechami charakterystycznymi) buty wybrać. Mieszkamy w małej miejscowości, nie mamy na miejscu odpowiedniego sklepu :/ bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam!

dwp 2017-05-30 17:11

My nie wybieraliśmy żadnego dedykowanego obuwia górskiego dla dzieciaków. Amelka, a teraz Szymek chodzą po górach w zwykłych bucikach. Amelka w butach z Decathlonu (Quechua) - do kostki, w takich także biega często po placu zabaw. Dla starszego warto wyższe buty (i takie chyba kupimy niedługo Amelce), ale dla 2 latka raczej takich nie ma. Na co dzień staramy się kupować Elefanteny - za poradą fizjoterapeutki, dobrze trzymają piętkę.
Nie jesteśmy zwolennikami kupowania drogich, membranowych butów dla dzieci - za szybko z nich wyrastają, a z dziećmi i tak wybiera się prostsze trasy. Te z Decathlonu są naszym zdaniem i wielu górskich rodziców, naprawdę ok. :)

Gość - Monika 2017-06-01 07:03

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)!!!

dwp 2017-10-29 21:30

Jeszcze o butach dla dzieci - ważne aby nie puszczały wody. Nie muszą mieć Gore Tex, bo ten w lato się średnio sprawdza, raczej jak jest chłodno, ale też żeby byle deszczyk nie przemoczył butów i skarpet, bo wtedy choroba murowana, albo co najmniej koniec wycieczki. Te z Decathlonu nie zawsze są nieprzemakalne, czasami mają zwykłą siateczkę, trzeba więc sprawdzać.

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.