dzisiaj jest poniedziałek, 27 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Dąb Florian i Stajenna Hodowla Konika Polskiego

2018-02-12 00:13

Trasa prowadzić ulicą Plażową do granic Zwierzyńca, następnie asfaltową drogą w kierunku wsi Sochy, potem przejeżdżamy obok stawów "Echo" - kąpieliska, które położone jest w lesie. Mając odrobinę szczęścia można spotkać tam dziko żyjące stado kilkunastu koników - my byliśmy nad stawami kilka razy, ale nigdy nam się to niestety nie udało. Następnie mijamy z boku osadę leśną Rybakówka i jedziemy do przejazdu kolejowego. Dalej "Gościńcem Florianieckim" do Florianki.

Nasz Croozer nad Stawami Echo

Na miejscu, we Floriance możemy zwiedzić Izbę Leśną (mini-skansen, muzeum prezentujące życie we Floriance i gospodarkę leśną), dąb Florian, którego pień osiągnął już 770 cm obwodu, a w 1956 r. został uznany za pomnik przyrody oraz Stajenną Hodowlę Konika Polskiego. Znajduje się tam ok. 30 koników polskich. Na miejscu można wyciągnąć przygotowane wcześniej kanapki, herbatę i zjeść na świeżym powietrzu w rodzinnym gronie.

Ze wględu na fakt, że trasa prowadzi ścieżką rowerową jest idealna, aby zabrać na nią młodsze dzieci, które potrafią pokonać takie odległości, a jeszcze mniejsze nie zmęczą się za bardzo siedząc w wygodnym foteliku.

Polecamy wypożyczalnię rowerów "Ryś" w Zwierzyńcu.

Więcej informacji o Roztoczu na portalu:

 

Dla tych, którzy szukają inspiracji i rzetelnego źródła informacji o trasach rowerowych Roztocza, polecamy przewodnik "Rowerem po Roztoczu".

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.