dzisiaj jest środa, 24 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo podlaskie

zmień:
podlaskie

Województwo podlaskie jest stosunkowo rzadko odwiedzane przez turystów. Rodzinom z dziećmi polecamy jednak te tereny. Świeże powietrze, spacery po lesie oraz możliwość pokazania maluchom tradycyjnej wsi to niewątpliwe atuty tego regionu. Oprócz atrakcji przyrodniczych warto odwiedzić inne ciekawe miejsca jak Park Miniatur Zabytków Podlasia w Hajnówce, odbyć multimedialną podróż do serca Puszczy Białowieskiej w Muzeum Przyrodniczo – Leśnym w Białowieży czy też dowiedzieć się dlaczego należy zmieniać koniom podkowy z letnich na zimowe w Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa w Hajnówce. Obowiązkowym punktem programu jest oczywiście wizyta u „króla puszczy” w Rezerwacie Pokazowym Żubra w Białowieży.

Wycieczki

Noclegi

 • Rowerem z dziećmi po Suwalskim Parku Krajobrazowym

  Rowerem z dziećmi po Suwalskim Parku Krajobrazowym0

  Jest to trasa piękna widokowo i urokliwa ale jednocześnie wymagająca umiejętności jazdy w trudnym terenie, panowania nad rowerem podczas zjazdów i wymagająca kondycyjnie. Jedna z najpiękniejszych wycieczek rowerowych, jakie zrobiliśmy.

  2021-05-02 23:21

  miejscowość:Turtul

  długość trasy:Ok. 25 km

 • Wycieczka rowerowa z dziećmi - dookoła Jeziora Hańcza - trasa dla wytrwałych!

  Wycieczka rowerowa z dziećmi - dookoła Jeziora Hańcza - trasa dla wytrwałych!0

  Suwalszczyzna obfituje w liczne podjazdy, piękne drogi szutrowe i asfaltowe wijące się wśród licznych jezior i pagórków. Trasa rowerowa wokół Jeziora Hańcza jest tego kwintesencją, obfituje w piękne widoki, które wynagrodzą trudy wycieczki! Jeśli chcecie sprawdzić charakter i wolę walki swoich dzieci, zabierzcie je na tę trasę :) W folderach i przewodnikach wyczytacie, że jest to "trasa o zróżnicowanym poziomie trudności, polecana dla doświadczonych rowerzystów" - potwierdzamy!

  2021-05-02 23:13

  miejscowość:Mierkinie

  długość trasy:ok. 20 km (możliwość wydłużenia trasy dzięki poprowadzeniu innymi wariantami)

 • Wycieczka rowerowa z dziećmi - pętla wokół jezior Białe Augustowskie i Studzieniczne niebieskim szlakiem rowerowym

  Wycieczka rowerowa z dziećmi - pętla wokół jezior Białe Augustowskie i Studzieniczne niebieskim szlakiem rowerowym2

  Wycieczkę odbyliśmy w składzie: rodzice, Tymek lat 7 na swoim rowerze, Jerzyk lat 2,5 na biegówce + fotelik (gdy Jerzyk był zmęczony jechał w foteliku a rowerek mocowaliśmy gumkami do bagażnika, opierał się na sakwach). Gdy Jerzyk zasnął zrobiliśmy przerwę i przełożyliśmy go na koc piknikowy i dopiero po drzemce kontynuowaliśmy jazdę (przyczepka byłaby pewnie wygodniejsza ale niestety młody nie chce już w niej jeździć).

  2018-07-13 11:44

  miejscowość:Augustów

  długość trasy:27,5 km

 • Rowerem dookoła Jezior Sajno i Sajenek

  Rowerem dookoła Jezior Sajno i Sajenek0

  Pojezierze Augustowskie jest miejscem, w którym można wypocząć. Dla tych, którzy chcę spędzić czas aktywnie wśród pięknych lasów i jezior wyznaczono wiele szlaków rowerowych i kajakowych. My w czasie naszego 3 dniowego w Augustowie pobytu wybraliśmy się na jedną wycieczkę rowerową wokół Jezior Sajno i Sajenek.

  2017-10-29 23:38

  miejscowość:Augustów

  długość trasy:ok. 30-35 km (w zależności od wariantu)

 • Kajakiem przez Dolinę Rospudy

  Kajakiem przez Dolinę Rospudy0

  Na wycieczkę kajakową przez Rospudę wybraliśmy się podczas tatusiowego wyjazdu w podlaskie. Lubimy kajaki, a Kuba, który był ze mną i ze swoimi dziećmi pływał kiedyś bardzo dużo. W dodatku był to świetny przerywnik dla naszych dzieciakó od ciągłego pedałowania :)

  2017-09-12 15:32

  miejscowość:Augustów

  długość trasy:15 km

 • Ścieżką przyrodniczą Barwik (w poszukiwaniu łosia) w Biebrzańskim Parku Narodowym

  Ścieżką przyrodniczą Barwik (w poszukiwaniu łosia) w Biebrzańskim Parku Narodowym0

  Nad Biebrzę koniecznie z kaloszami! Taka była nasza lekcja z pierwszego wiosennego pobytu w Biebrzańskim Parku Narodowym. Wybraliśmy się w poszukiwaniu łosia ścieżką przyrodniczą "Barwik".

  2017-05-24 01:34

  miejscowość:Dobarz

  długość trasy:~ 6 km

 • Pętlą po Narwiańskim Parku Narodowym

  Pętlą po Narwiańskim Parku Narodowym0

  Druga z wycieczek w Narwiańskim Parku Narodowym, także i tym razem przebiega przez największą naszym zdaniem atrakcję Parku, czyli kładkę na Narwi łączącą miejscowości Waniewo-Śliwno. (Uwaga: do końca 2018 r. kładki zamknięte z powodu remontu.)

  2017-05-11 16:04

  miejscowość:Waniewo

  długość trasy:42 km (licząc od agroturystyki Magiczny Zakątek), od Waniewa do Waniewa (36 km)

 • Do Rezerwatu Żubrów

  Do Rezerwatu Żubrów0

  Wycieczka krótka, polecana dla rodziców dzieci, które dopiero zdobywają kondycję i doświadczenie w rowerowych podróżach. Trasa w znacznej mierze oddzielona od ruchu samochodowego.

  2016-10-12 10:31

  miejscowość:Białowieża

  długość trasy:ok. 9 km w obie strony (odległości mogą się różnić w zależności od punktu startu i trasy na miejscu Rezerwatu)

 • Świat kręci się wokół Żubra czyli ... białowieska mała pętla

  Świat kręci się wokół Żubra czyli ... białowieska mała pętla0

  Niedługa wycieczka rowerowa w okolicach Białowieży dla rodziców i młodych adeptów turystyki rowerowej, ale nie tylko :) Dla miłośników przyrody i dzieciaków, które lubią oglądać dzikie zwierzęta. Częściowo prowadzi drogą lokalną - uwaga, w sezonie trasa często uczęszczana!

  2016-07-05 07:38

  miejscowość:Białowieża

  długość trasy:~12 km

 • Średnią pętlą wokół Narewki

  Średnią pętlą wokół Narewki0

  Wycieczka dla wszystkich, którzy chcą zasmakować Puszczy Białowieskiej, zadziwić się, jak wiele martwego drzewa jest w tej ... tętniącej życiem Puszczy :) Nie jest wymagana wybitna forma, raczej każdy użytkownik 2 kółek powinien ją bez problemu przejechać. A jeśli zajdzie potrzeba, kółko można skrócić bądź wydłużyć. Bez podjazdów, z kilkoma punktami przystankowymi - dla dzieci i miłośników przyrody. Wycieczkę odbyliśmy z dziećmi w wieku 1 rok oraz 4,5 roku.

  2016-05-08 23:26

  miejscowość:Narewka

  długość trasy:~ 38 km

wyświetlanie rekordów 1 - 10 z 15