dzisiaj jest poniedziałek, 27 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Do Zagrody Guciów

Zwierzyniec i okolice odwiedziliśmy pewnej majówki. Trafiliśmy do wypożyczalni rowerów "Ryś". Po kilku latach nawiązaliśmy ponownie kontakt, czego efektem jest propozycja wycieczki rowerowej do Muzeum Etnograficzno-Przyrodniczego - Zagrody Guciów. W Zagrodzie mieści się mini skansen, można też zjeść - mieści się tam karczma z tradycyjną kuchnią wiejską, sklep z pamiątkami i przaśnymi produktami własnego wyrobu.

Trasa prowadzi częściowo nieutwardzoną drogą leśną (do Obroczy), dalej asfaltem przez wsie i lasy Roztoczańskiego Parku Narodowego. Do Obroczy trasa prowadzi ścieżką leśną, dojedziemy nią do sklepu w Obroczy. Stamtąd juz tylko asfaltem. Alternatywnie całą trasę możemy pokonać asfaltem przez las, jest dłuższa o 2 km. Wtedy jedziemy przez Biały Słup (stacja kolejowa Zwierzyniec Towarowy). Trasa nie jest często uczęszczana przez samochody, warto jednak przypomnieć dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

W Zagrodzie możemy podziwiać przedwojenny wystrój izb, historyczne sprzęty rolnicze, latem zasmakować jogurtu z miodem, zsiadłym mlekiem i jagodami, lub zupy z pokrzyw i wielu innych smacznych potraw.

Polecamy wypożyczalnię rowerów "Ryś" w Zwierzyńcu.

Więcej informacji o Roztoczu na portalu:

 1. Wypożyczalnia rowerów "Ryś"

  Trasę proponujemy rozpocząć w wypożyczalni rowerów 'Ryś', która jest największą i najdłużej działającą wypożyczalnią rowerów w regionie. Mieści się niedaleko Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego Roztoczańskiego Parku Narodowego, dyponuje ponad 100 rowerami, w tym dzięcięcymi, z fotelikami i przyczepkami do przewozu dzieci.

 2. Zagroda Guciów

  W Zagrodzie możemy podziwiać przedwojenny wystrój izb, historyczne sprzęty rolnicze, kolekcję meteorytów zebranych w kilkunastu krajach świata, w tym ostatni polski meteoryt nazwany Zakłodzie (od nazwy roztoczańskiej wsi, w której został odkryty w 1998 roku przez Stanisława Jachymka). Co ciekawe, na Roztoczu, we wsi Potok, 5 km od Guciowa zachowały się także ślady dinozaurów. W zagrodzie jest możliwość obejrzenia śladów ostatnich dinozaurów żyjących na terenie Polski. Latem 2013 r. za wstęp płaciliśmy po 10 zł (osoby dorosłe), bilet ulgowy - 5 zł - wydaje nam się, że to sporo.

  W klimatycznie urządzonej gospodzie zasmakować jogurtu z miodem, zsiadłym mlekiem i jagodami, lub zupy z pokrzyw i wielu innych smacznych potraw - ceny jednak są dosyć wysokie.

  Dla grup zorganizowanych przygotowano 3 ścieżki przyrodnicze i przyrodniczo-archeologiczne.

  Dla tych, którzy szukają inspiracji i rzetelnego źródła informacji o trasach rowerowych Roztocza, polecamy przewodnik "Rowerem po Roztoczu".

Komentarze

Gość - mamuska 2014-05-09 23:31 przyznana ocena:

a jakie jedzenie do plecaka? bo mojemu to kanapki nie smakują, a słodyczy nie chcę dawać.

Gość - guliguli 2014-05-12 00:17 przyznana ocena:

to kup mu jakies maestro. to zawsze wchodzi i mięsne, więc siła.

dwp 2014-05-22 23:14

My bierzemy banany, suszone owoce, jabłko, wafle ryżowe:) A czasem także zupki do odgrzania na palniku turystycznym.

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.