dzisiaj jest wtorek, 07 grudnia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo małopolskie

zmień:
małopolskie

Województwo małopolskie to obszar niezwykle atrakcyjny turystycznie. Do odwiedzenia Krakowa zachęcać nikogo nie trzeba. W grodzie Kraka historia w wersji dla dzieci w fascynujący sposób łączy się z legendą: wizyta w Smoczej Jamie w poszukiwaniu śladów Smoka Wawelskiego to obowiązkowy punkt programu. W okolicach dawnej stolicy Polski warto odwiedzić dawne kopalnie soli w Bochni i Wieliczce, które przygotowały liczne atrakcje z myślą o dzieciach. Jadąc dalej na południe polecamy Pieniny z tajemniczymi ruinami, malowniczymi wąwozami i wapiennymi skałami. W Tatrach zarówno dzieci jaki i dorośli zachwycą się dziką górską przyrodą i wspaniałymi widokami.

Atrakcje

Noclegi

 • Tajemnica wirującego krateru czyli... Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema 0

  A teraz zagadka: gdzie można zobaczyć wirujący krater i wirujący cylinder? A jak wygląda gong tam-tam? Co łączy te dziwne przedmioty i do czego one służą? Tyle trudnych pytań! I skąd wziąć na nie odpowiedzi?! Wszystkich małych i dużych ciekawskich zapraszamy do miejsca, gdzie przyroda przeplata się z wiedzą, a teoria idzie w parze z praktyką. Zapraszamy do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema.

  2012-12-02 21:05

  miejscowość:Kraków

  dostepność atrakcji:kwiecień - październik

 • Chlapanie w górach czyli... Termy Podhalańskie w Szaflarach0

  Mamo! Weź: potas, sód, magnez, wapń, żelazo i siarkę. Rozpuść w wodzie o temperaturze 30-38 °C. Wlej do basenu i uciesz rodzinę całoroczną kąpielą termalną! A jeśli nie macie basenu w przydomowym ogródku i przypadkiem jesteście na Podhalu, to wybierzcie się całą rodziną do Szaflar – do Term Podhalańskich.

  2012-12-02 20:37

  miejscowość:Szaflary

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Z latarką i nietoperzem do Sali Balowej czyli... z wizytą w Jaskini Wierzchowskiej

  Z latarką i nietoperzem do Sali Balowej czyli... z wizytą w Jaskini Wierzchowskiej0

  Kolejna zagadka dla Was – poszukiwaczy przygód – co to jest i gdzie znajdziecie: kominy, kotły wirowe, meandry oraz nacieki (makarony, "Kropielnica", "Róża", "Jaszczurka")? Trudna sprawa, prawda? Ci z Was, którzy podróżowali po południu Polski i być może korzystali z naszych podpowiedzi wycieczkowych, powinni szybko zgadnąć.

  2012-12-02 19:38

  miejscowość:Wierzchowie

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Z Charlsem Lindbergh'iem w przestworza czyli... Muzeum Lotnictwa Polskiego0

  Dawno temu, kiedy nikt nie słyszał o komputerach, telefonach komórkowych czy o lotach transatlantyckich, żył w Ameryce pewien młody chłopak. Jego pasją były samoloty. Nawet pracował jako podniebny listonosz, przewożąc korespondencję na duże odległości. Nazywał się Charles Lindbergh.

  2012-11-30 22:39

  miejscowość:Kraków

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Niezapomniana lekcja historii czyli... Park Archeologiczny „Osada VI Oraczy”

  Niezapomniana lekcja historii czyli... Park Archeologiczny „Osada VI Oraczy”0

  Historię można poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest własnoręczna praca w warsztacie średniowiecznego rzemieślnika – jest to niezawodny sposób na to, aby poznać i zapamiętać historię wybranego zawodu. O  wielu tajemnicach wieków średnich dowiecie się w miejscu położonym w bliskim sąsiedztwie Kopalni Soli w Bochni – w Parku Archeologicznym „Osada VI Oraczy”.

  2012-11-30 21:59

  miejscowość:Bochnia

  dostepność atrakcji:kwiecień - wrzesień

 • Z pluszowym misiem w świat czyli... z wizytą w Muzeum Zabawek "Bajka"0

  Ile macie zabawek w domu? A którą lubicie najbardziej? Pewnie trudno Wam podjąć decyzję, bo jest ich 20 - 30, czyli sporo. Ale wiecie co, problem zaczyna się, gdy jest ich kilka tysięcy! Niemożliwe, mieć tyle zabawek? Możliwe – sami sprawdźcie.

  2012-11-30 14:53

  miejscowość:Krynica Zdrój

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Kosmiczna fontanna w Tarnowie0

  Od niedawna Tarnów szczyci się nową atrakcją dla najmłodszych. Jest to fontanna ze słońcem i układem słonecznym, usytuowana niedaleko dworca kolejowego i Plant Kolejowych.

  2012-11-30 14:40

  miejscowość:Tarnów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Piękny żywot motyla czyli... Muzeum Motyli w Bochni

  Piękny żywot motyla czyli... Muzeum Motyli w Bochni0

  „Na łące, na łące, na łące, są kwiatów tysiące. I tysiąc tęczowych motyli, na łące jest pięknie w tej chwili.(…)*” – tak pięknie i kolorowo jest w niezwykłym miejscu pełnym motyli, w Muzeum Motyli w Bochni.

  2012-10-19 12:37

  miejscowość:Bochnia

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Mini ZOO „Kucyk”0

  Po raz kolejny Inwałd zaprasza do siebie. Tym razem czekają na Was żywe zwierzęta – małe i duże, w Mini Zoo „Kucyk”. Są wśród nich osły, lamy, owce kameruńskie, kozy, daniele, papużki, dzikie kaczki, emu, egzotyczne bażanty, kangury i szopy pracze.

  2012-10-19 10:47

  miejscowość:Inwałd

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Pod strażacką wieżą czyli... Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni0

  „Leciała mucha z Łodzi do Zgierza, po drodze patrzy: strażacka wieża, na wieży strażak zasnął i chrapie…(…)”* to chyba nie był dzielny strażak Sam, którego znają wszyscy mali miłośnicy lśniących czerwonych wozów strażackich – jak myślicie? Był za to dawno temu pewien strażak, kpt. Zbigniew Konrad Gęsikowski, który z miłości do wszystkiego, co łączy się z zawodem strażaka, założył Muzeum Pożarnictwa.

  2012-10-18 23:26

  miejscowość:Alwernia

  dostepność atrakcji:cały rok

wyświetlanie rekordów 21 - 30 z 30