dzisiaj jest wtorek, 25 stycznia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Z Charlsem Lindbergh'iem w przestworza czyli... Muzeum Lotnictwa Polskiego

2013-04-05 14:30

Pewnego dnia Charles usłyszał, że można wygrać wielką sumę pieniędzy a przede wszystkim stać się „nieśmiertelnym” dla przyszłych pokoleń – trzeba tylko przelecieć bez międzylądowania przez Atlantyk! Chłopak postanowił zmierzyć się z wyzwaniem. Zdobycie odpowiedniego samolotu kosztowała go wiele wysiłku i pieniędzy, ale trud się opłacił. 20 maja 1927 roku wystartował z Nowego Jorku samolotem „Spirit of St. Louis” w 33,5 godzinną podróż do Paryża, która przyniosła mu nieśmiertelność – uczą się o tym nawet dzieci w szkołach!

Jeśli i Wy pasjonujecie się lotnictwem i macie wielkie plany na przyszłość, to wybierzcie się do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Obejrzycie tu m.in. Orlika, Iskrę, Smoka, Grom, Antka i wiele, wiele innych samolotów z okresu I i II Wojny Światowej.

Muzeum działa w hangarach dawnego lotniska wojskowego Rakowice – Czyżyny. Początek kolekcji stanowiły wraki z różnych zakątków Europy znalezione w magazynach Luftwaffe w wielkopolskim Czarnkowie. Przetransportowano je do Krakowa, a w 1964 roku pokazano po raz pierwszy zwiedzającym.

Do szczególnie cennych eksponatów należą samoloty myśliwskie z okresu II wojny światowej: polski PZL P.11c, brytyjski Supermarine Spitfire, i niemiecki Messerschmitt Bf 109. W muzeum zobaczycie też repliki pierwszych konstrukcji latających, szybowce, śmigłowce, wojskowe odrzutowce (np. cała kolekcja radzieckich MIG-ów) oraz wycofane z uzbrojenia rakietowe wyrzutnie przeciwlotnicze.

Uwaga! Do Waszej dyspozycji jest także kino „Lotnik”. Seanse planowo o 12.00 i 15.00, ale każdorazowo należy się o nie upomnieć w kasie biletowej. Muzeum jest obiektem przyjaznym dzieciom oraz rowerzystom.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.