dzisiaj jest wtorek, 07 grudnia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo małopolskie

zmień:
małopolskie

Województwo małopolskie to obszar niezwykle atrakcyjny turystycznie. Do odwiedzenia Krakowa zachęcać nikogo nie trzeba. W grodzie Kraka historia w wersji dla dzieci w fascynujący sposób łączy się z legendą: wizyta w Smoczej Jamie w poszukiwaniu śladów Smoka Wawelskiego to obowiązkowy punkt programu. W okolicach dawnej stolicy Polski warto odwiedzić dawne kopalnie soli w Bochni i Wieliczce, które przygotowały liczne atrakcje z myślą o dzieciach. Jadąc dalej na południe polecamy Pieniny z tajemniczymi ruinami, malowniczymi wąwozami i wapiennymi skałami. W Tatrach zarówno dzieci jaki i dorośli zachwycą się dziką górską przyrodą i wspaniałymi widokami.

Atrakcje

Noclegi

 • Regionalne Muzeum Młodej Polski „Rydlówka”

  Regionalne Muzeum Młodej Polski „Rydlówka”0

  Jeśli chcecie poznać sekrety krakowskich skrzyń wyprawnych, zobaczyć jak wyglądały autentyczne odświętne stroje chłopów bronowickich, wziąć udział w konkursach i zabawach plastycznych zapraszamy do "Rydlówki", niezwykłego muzeum atrakcyjnego również dla dzieci. Uwaga - Muzeum nieczynne do odwołania.

  2013-06-04 13:33

  miejscowość:Kraków

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Odkrywamy Solilandię czyli... Kopalnia Soli "Wieliczka" z dodatkowymi atrakcjami0

  Głęboko pod ziemią, w solnej krainie mieszkają małe solne ludki – Soliludki. Wszystko mają z soli – i czapeczkę i buciki i nawet guziczki w spodenkach. Są małe, wesołe i bardzo towarzyskie, dlatego z chęcią zaproszą Was do swej krainy. Chcecie? Aby się tam dostać trzeba przyjść z rodzicami do Kopalni Soli w Wieliczce.

  2013-02-27 11:59

  miejscowość:Wieliczka

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Ślizgawka na Górze czyli... Góra Parkowa0

  Nie raz już zachęcaliśmy Was do podjęcia wyzwania czy małego wysiłku, by dostać się do jakiejś superatrakcji, prawda? Tym razem nie będzie inaczej.

  2013-02-27 11:12

  miejscowość:Krynica Zdrój

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Z Brontoburgerem w ręku czyli... Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie

  Z Brontoburgerem w ręku czyli... Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie 0

  W tym samym Inwałdzie, w którym można odbyć podróż dookoła świata, jest kraina zamieszkiwana przez Dinozaury. W 4 hektarowym ogrodzie zamieszkało ponad 100 dinozaurów, które wykonane zostały w skali 1:1.

  2013-02-26 14:11

  miejscowość:Inwałd

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Pod halką sukiennic czyli... szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego w Krakowie

  Pod halką sukiennic czyli... szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego w Krakowie0

  Wizyta w Krakowie – z czym Wam się kojarzy? Niech zgadnę - Smok Wawelski na pierwszym miejscu, potem pewnie Sukiennice, Kościół Mariacki i karmienie gołębi na Rynku Głównym. Potem…. Stop! Zostańcie na Rynku, bo ma on pewną ukrytą tajemnicę. Ale gdzie? – zapytacie. Odpowiedź brzmi – w podziemiach! Schodząc tam, odbędziecie zaczarowaną podróż w czasie, aż do średniowiecza, gdy po rynku przechadzał się sam Mikołaj Kopernik.

  2013-02-26 12:23

  miejscowość:Kraków

  dostepność atrakcji:cały rok

 • W wąwozie czarownic czyli... rezerwat przyrody Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach

  W wąwozie czarownic czyli... rezerwat przyrody Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach0

  Jest takie tajemnicze miasto, w którym obok siebie żyją takie oto „istoty”: Czarownice, Cyganka, Grzybek, Borsuk, Orzeł i Pieczarki. Na dodatek w mieście tym są: Pustelnia, Piekło, Lisi Wąwóz, Piramidy, Wąwóz Czarownic i Wodospad. Myślicie, że zmyślam? No to sami się przekonajcie.

  2013-02-25 14:04

  miejscowość:Ciężkowice

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Ogród Zoologiczny w Krakowie0

  Myślicie, że Smok Wawelski i Lajkonik to najdziwniejsze stworzenia zamieszkujące Kraków? Mylicie się! W mieście tym mieszkają bowiem: kuskusy, mundżaki chińskie, tapiry i pazurzatki. I to wcale nie koniec dziwnie nazywających się zwierząt. Dodam, że mieszka tu również najsłynniejsza w Polsce słonica Citta, która bardzo dzielnie typowała zwycięzców w meczach na Euro2012.

  2013-02-25 13:16

  miejscowość:Kraków

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Skała na Fortepianie czyli... Maczuga Herkulesa

  Skała na Fortepianie czyli... Maczuga Herkulesa0

  Zamki mają swoje legendy, duchy i zjawy jęczące w lochach czy ukazujące się na murach. „Pieskowa Skała” ma coś więcej – ma znaną chyba wszystkim, fikuśną w kształcie, Maczugę Herkulesa.

  2013-02-25 12:36

  miejscowość:Pieskowa Skała

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Orle Gniazdo w Dolinie Prądnika czyli... Zamek w Pieskowej Skale

  Orle Gniazdo w Dolinie Prądnika czyli... Zamek w Pieskowej Skale0

  Szlak Orlich Gniazd z województwa śląskiego przywiódł Was nie bez przyczyny do Małopolski. To tu, w malowniczej i wartej poświęcenia jej czasu, Dolinie Prądnika, u wejścia do pełnego tajemniczych zakamarków Ojcowskiego Parku Narodowego, na szczycie skały stoi zamek „Pieskową Skałą” zwany.

  2013-02-25 11:46

  miejscowość:Pieskowa Skała

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Słone bałwany czyli... Kopalnia Soli Bochnia

  Słone bałwany czyli... Kopalnia Soli Bochnia0

  #najstarszakopalnia Niespełna  40 km na wschód od Krakowa, na trasie do Rzeszowa znajdziemy najstarszą polską kopalnię soli kamiennej, która po blisko ośmiu wiekach eksploatacji zachwyca niepowtarzalnymi wyrobiskami oraz surowym, autentycznym charakterem. Prawdziwa górnicza windą zjedziemy do zabytkowych , wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podziemi, gdzie dla turystów udostępniono trzy trasy turystyczne o różnym stopniu trudności:

  2013-02-05 11:59

  miejscowość:Bochnia

  dostepność atrakcji:cały rok

wyświetlanie rekordów 11 - 20 z 30