dzisiaj jest niedziela, 23 stycznia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Tajemnica wirującego krateru czyli... Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema

2013-07-25 14:04

Jest to chyba najdziwniejszy i najbardziej uczony ogród w Polsce. Na 6 hektarach zgromadzono prawie 60 dziwnych przedmiotów z akustyki, optyki i mechaniki, które nawet przedszkolakom potrafią przybliżyć świat nauki. Po wizycie tu nikt nie powie – „nie rozumiem fizyki” – bo fizyka otacza nas tak jak powietrze i jest niezmiernie ciekawa, więc dajcie jej szansę poznać się!

Ogród otwarty jest każdego dnia od 26 kwietnia do końca października i przyjmuje gości niezależnie od pogody. Wizyta w Ogrodzie nawet w pochmurne dni może przynieść wiele radości i trwać może kilka godzin – jeśli chciałoby się wypróbować działanie każdego z urządzeń. Absolutne minimum to półtorej godziny. W Ogrodzie przebywają instruktorzy, którzy towarzyszą zwiedzającym w odkrywaniu praw fizyki, służą swoją pomocą i wiedzą, podpowiadają jak korzystać z urządzeń i jak przeprowadzać doświadczenia.

Ogród to także piękna przestrzeń wśród zieleni, w którą zostały wkomponowane zadbane alejki i ławki, dzięki czemu spacer po tej części parku to wspaniała okazja do wypoczynku i relaksu.

Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa po Ogrodzie nie można poruszać się na rowerze. Ponadto ze względu na obecność dzieci, do Ogrodu nie są wpuszczane zwierzęta domowe.

 

Komentarze

Gość - gość 2015-08-30 13:57

odświeżcie informacje dotyczące cen... Bilet normalny 10 zł,ulgowy 7zł, rodzinny 29zł.

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.