dzisiaj jest wtorek, 25 stycznia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Niezapomniana lekcja historii czyli... Park Archeologiczny „Osada VI Oraczy”

2013-02-07 13:51

W Osadzie, wśród zrekonstruowanych zagród i budynków średniowiecze ciągle trwa. Dostępu do Osady broni wysoka brama. By za nią wejść zadzwońcie umieszczonym tam dużym dzwonkiem – pewnie otworzy Wam gościnna osadniczka. Teraz już od Was zależy, dokąd pójdziecie najpierw.

Każdy z budynków wyposażony jest w sprzęty i narzędzia odpowiednie do funkcji jaką kiedyś pełnił. Do większości z nich można wejść, a w niektórych czekają na Was osadnicy, którzy ciekawie opowiadają o życiu w XIII wieku i demonstrują średniowieczne rzemiosła.

Możecie zacząć od warzelni soli i spróbować własnoręcznie otrzymać sól z solanki. W „zagrodzie garncarki” panie osadniczki pokażą cały proces lepienia garnuszka z gliny i pomogą Wam ulepić własne naczynia. Czeka na Was również tajemnicza zielarka w swej pachnącej przeróżnymi roślinami chacie. Zdradzi Wam tajemnicę, kiedy należy pić napar z dziurawca i jak kiedyś barwiono tkaniny. Na koniec zajrzyjcie do warzelni piwa, by zobaczyć, jak średniowieczni browarzy warzyli ten popularny i powszechnie dostępny wówczas napój.

Gdy już nasycicie się wiedzą i nogi nie będą chciały iść do kolejnej zagrody, możecie rozłożyć koc i po prostu usiąść sobie pod drzewem i pomarzyć o dawnych czasach.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.