dzisiaj jest czwartek, 18 sierpnia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo mazowieckie

zmień:
mazowieckie

Województwo mazowieckie kojarzy się przede wszystkim z Warszawą.  Stolica Polski to doskonałe miejsce na rodzinne wycieczki. Warto wybrać się na spacer po Parku Łazienkowskim, parku w Wilanowie, pobłądzić staromiejskimi uliczkami czy też odetchnąć od zgiełku miasta udając się na wycieczkę po Puszczy Kampinoskiej. Warszawa ma również do zaoferowania małym turystom ciekawe muzea, parki linowe, kina, zoo oraz liczne place zabaw. Nie sposób narzekać tu na nudę. Po zapoznaniu się z atrakcjami oferowanymi przez stolicę warto wybrać się nieco dalej poza miasto, na przykład na północ. Kurpie zachwycają kolorowym folklorem oraz kuszą balsamicznym powietrzem borów sosnowych i nietuzinkowym krajobrazem piaszczystych wydm.

Atrakcje

Noclegi

 • Popołudniowa gimnastyka mózgu czyli... z wizytą w Centrum Nauki Kopernik

  Popołudniowa gimnastyka mózgu czyli... z wizytą w Centrum Nauki Kopernik0

  Dlaczego sól jest słona? Dlaczego woda jest mokra? Dlaczego trawa jest zielona?...ciekawość to cecha ludzka, szczególnie rozwinięta u dzieci, choć nie tylko. Nic tak nie nauczy i nie rozwieje wątpliwości jak możliwość samodzielnego sprawdzenia, zrobienia, popsucia (w celach naukowych) i to wszystko pod kontrolą doświadczonych osób. Rodzicu – jeśli nie czujesz się na siłach samodzielnie udzielić dziecku odpowiedzi na jego pytania – zaprowadź je do Centrum Nauki Kopernik.

  2012-12-07 14:50

  miejscowość:Warszawa

  dostepność atrakcji:cały rok

 • W poszukiwaniu pereł Królowej Bony czyli... z wizytą na Zamku w Czersku

  W poszukiwaniu pereł Królowej Bony czyli... z wizytą na Zamku w Czersku0

  Lubicie słuchać legend o zamkach, królach i skarbach? Posłuchajcie tej...

  2012-12-07 13:36

  miejscowość:Czersk

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Na lini startu ze strusiem czyli... mini Zoo i Hodowla Strusi Afrykańskich

  Na lini startu ze strusiem czyli... mini Zoo i Hodowla Strusi Afrykańskich0

  Kogo sympatyczny kojot Wiluś goni tak zaciekle? Kto mu pokazuje język i woła „Biip, biip” i nigdy nie daje się złapać? Macie racje – to struś Pędziwiatr. I nie bez powodu tak się nazwa. Czy wiecie, że ten ptak na długich cienkich nogach potrafi rozpędzić się 60 km/h – to szybciej niż dozwolona prędkość w mieście! A z ilu jajek jajecznicę zdołacie zjeść? Ze strusiego jaja można przyrządzić mega wielką jajecznicę, równą 90 jajkom od kury! A wiecie, że…. Ale nie, nic więcej nie powiem o strusiach. Jeśli jesteście ciekawi, to zabierzcie rodziców do Gołkowa, do mini Zoo i farmy strusi.

  2012-12-07 12:54

  miejscowość:Piaseczno-Gołków

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Z butlą w głębinach czyli... Muzeum Nurkowania0

  Seledynowa, przejrzysta woda, muszle, barwne ryby, egzotyczna roślinność, maska, płetwy, wygodny kombinezon piankowy i butla z tlenem – tak chyba każdy wyobraża sobie współczesne nurkowanie. Ale zapewniam Was, że nie zawsze nurkowanie wyglądało tak przyjemnie!

  2012-12-07 12:08

  miejscowość:Warszawa

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Śladami słynnego Polaka czyli... Tor Kartingowy „Kart Arena”0

  Zagadka: Kto to jest - pierwszy raz usiadł za kierownicą w wieku sześciu lat. W 1994 roku uzyskał licencję kartingową i został mistrzem Polski juniorów, a następnie również seniorów. W wieku trzynastu lat wyjechał do Włoch, aby tam rozwijać talent. W 1998 roku został juniorskim mistrzem Włoch i wicemistrzem Europy,… już wiecie?

  2012-10-04 13:23

  miejscowość:Szymanów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Z Lucky Lukiem na podbój prerii czyli... Miasteczko Westernowe "Wild West City"0

  Dzika preria, kaktusy, w oddali płonące czerwienią zachodzącego słońca Góry Skaliste i on – koścista sylwetka w wielkim kapeluszu na chudziutkim koniu a obok pies… Wiecie już KTO TO?

  2012-10-04 12:13

  miejscowość:Runów k/Piaseczna

  dostepność atrakcji:maj - październik

 • Muzeum diabła warte czyli... Muzeum Diabła Polskiego "Przedpiekle"0

  „Nie taki diabeł straszny, jak go malują” – słyszeliście takie powiedzenie? A widzieliście kiedyś tą małą rogatą bestyjkę? Pewnie nie i na wszelki wypadek się go boicie. Ale świat należy do odważnych, dlatego proponujemy, byście wraz z rodzicami odwiedzili "Przedpiekle".

  2012-10-04 11:35

  miejscowość:Warszawa

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku0

  Tamaryna białoczuba - gatunek ssaka z rodziny pazurkowców. Co to za zwierzątko? A marmozet? Nie wiecie? Brzmi zagadkowo, ale pod tymi trudnymi do zapamiętania wyrazami kryją się znane Wam dobrze małpki. Chcecie wiedzieć jak wyglądają? Taką okazję będziecie mieć odwiedzając Płock i tamtejsze ZOO.

  2012-10-04 10:34

  miejscowość:Płock

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Pałac na wyspie czyli... Pałac w Otwocku Wielkim0

  Jest Pałac na wodzie w Łazienkach, jest i pałac na wyspie w Otwocku Wielkim. To miejsce polecamy wszystkim, którzy pragną uciec z miasta by odpocząć od jego zgiełku. Idealne miejsce na niedzielny spacer i wypoczynek z dziećmi, na trawie, z widokiem na pałac.

  2012-10-03 22:09

  miejscowość:Otwock Wielki

  dostepność atrakcji:kwiecień - październik

 • Wsi spokojna, wsi wesoła czyli... Muzeum Wsi Radomskiej0

  „Wsi spokojna, wsi wesoła!” – Rodzice, pamiętacie ten wiersz Jana Kochanowskiego z lekcji polskiego? Powiecie – co tam skansen wsi? Mimo wszystko namawiamy Was na odwiedzenie tego miejsca, szczególnie w terminach festynów plenerowych: Powitanie wiosny, Dzień Dziecka, Sobótki, Święto Chleba, Festiwal Kartofla, Niedziela Palmowa.

  2012-10-03 21:37

  miejscowość:Radom

  dostepność atrakcji:cały rok

wyświetlanie rekordów 21 - 30 z 37