dzisiaj jest czwartek, 18 sierpnia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo mazowieckie

zmień:
mazowieckie

Województwo mazowieckie kojarzy się przede wszystkim z Warszawą.  Stolica Polski to doskonałe miejsce na rodzinne wycieczki. Warto wybrać się na spacer po Parku Łazienkowskim, parku w Wilanowie, pobłądzić staromiejskimi uliczkami czy też odetchnąć od zgiełku miasta udając się na wycieczkę po Puszczy Kampinoskiej. Warszawa ma również do zaoferowania małym turystom ciekawe muzea, parki linowe, kina, zoo oraz liczne place zabaw. Nie sposób narzekać tu na nudę. Po zapoznaniu się z atrakcjami oferowanymi przez stolicę warto wybrać się nieco dalej poza miasto, na przykład na północ. Kurpie zachwycają kolorowym folklorem oraz kuszą balsamicznym powietrzem borów sosnowych i nietuzinkowym krajobrazem piaszczystych wydm.

Atrakcje

Noclegi

 • Szczęście na Szczęśliwicach czyli... Park Szczęśliwicki0

  Lubicie chodzić do parku? Jeśli tak, to polecamy Park Szczęśliwicki.

  2012-10-03 21:03

  miejscowość:Warszawa

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Szczodroki z burczybasem czyli... Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych0

  Mazanki, złóbcoki i burczybas – kto wie, co to jest? Po odpowiedź prosimy udać się do Zamku w Szydłowcu. Tam, w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych, znajdziecie odpowiedź na to pytanie i dowiecie się znacznie więcej o przeszło 2 000 eksponatów z obszaru całej Polski.

  2012-10-03 14:17

  miejscowość:Szydłowiec

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Koleją w ubiegły wiek czyli... Stacja Muzeum

  Koleją w ubiegły wiek czyli... Stacja Muzeum0

  Jak każde większe miasto, tak i Warszawa, zaprasza miłośników kolei do swojego Muzeum Kolejnictwa, które od 2016 r. nosi nazwę Stacja Muzeum, bo to miejsce szczególne dla historii kolejnictwa w Polsce.

  2012-10-03 13:29

  miejscowość:Warszawa

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Z lelują w ręku czyli... Zagroda Kurpiowska w Kadzidle0

  Kurpsie i leluja to….? No właśnie, co to jest? Wszystkich zaintrygowanych zapraszamy do malowniczego zakątka Polski – na Kurpie. Tam, w Zagrodzie Kurpiowskiej we wsi Kadzidło, jest niewielki skansen, usytuowany przy drodze nr 53, przy trasie z Warszawy na Mazury. To niezwykłe miejsce zaprasza do wspólnego odkrywania tajemnic folkloru kurpiowskiego całe rodziny.

  2012-10-03 13:07

  miejscowość:Kadzidło

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Przekaż eksponat do muzeum czyli... Muzeum Gwizdka0

  Gwizdek – rzecz banalna, zdawałoby się i tak codzienna, że nie zaprzątamy sobie nią głowy. A tu okazuje się, że ten ,,przyrząd do wytwarzania gwizdu przez wdmuchiwanie weń powietrza" ma swoje bogate w eksponaty muzeum.

  2012-10-03 12:58

  miejscowość:Gwizdały

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Nie masz cwaniaka nad warszawiaka czyli... Pomnik Kapeli Praskiej

  Nie masz cwaniaka nad warszawiaka czyli... Pomnik Kapeli Praskiej0

  Pałac Kultury, Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta, galerie handlowe – czy to wszystko, z czym kojarzy się turystom wizyta w Warszawie? Pewnie tak, a nie powinna, bo stolica to także jej prawy brzeg i klimatyczna dzielnica Praga. To tam, na placyku u zbiegu ulic Floriańskiej i Kłopotowskiego, wśród odnowionych praskich kamienic (samych w sobie wartych odwiedzenia), stoi jedyny w Warszawie, grający pomnik Warszawskiej Kapeli Podwórkowej.

  2012-10-02 12:31

  miejscowość:Warszawa

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Ciuchcią tu jest każdy z nas czyli... Stacja Muzeum w Sochaczewie

  Ciuchcią tu jest każdy z nas czyli... Stacja Muzeum w Sochaczewie0

  Kto ogląda przygody dzielnych parowozów w bajce „Stacyjkowo” ten wie, że lokomotywy żyją swoim barwnym życiem, a gdy na noc zjeżdżają do parowozowni, opowiadają sobie, co przeżyły. Jeśli chcecie wraz z dziećmi posłuchać ich opowieści, to zajrzycie do Stacji Muzeum w Sochaczewie.

  2012-10-02 11:45

  miejscowość:Sochaczew

  dostepność atrakcji:cały rok

wyświetlanie rekordów 31 - 37 z 37