dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kampinoska pętla w Roztoce - wycieczka pieszo-rowerowa z dziećmi

2018-03-22 12:28

Na start wybraliśmy Roztokę, którą odwiedziliśmy rok wcześniej także w 2 rodziny. Tamtą wycieczkę opisaliśmy w artykule Kampinoska mała pętla z dziećmi.

Tym razem poszliśmy na drugą stronę drogi 579 i to był strzał w 10! Trasa, mimo bliskości podwarszawskich miejscowości była bardzo rzadko uczęszczana i niezwykle urozmaicona. Momentami czuliśmy się jak w pasie nadmorskim (pagórki i rzadko rosnące sosny) a innym razem teren był ukształtowany tak, jakbyśmy znajdowali się nie na nizinach a co najmniej na jakiejś wyżynie! To wszystko dzięki działaniu lodowca, który naniósł piaski (właśnie na takich glebach dobrze czują się sosny) i ukształtował liczne pagórki.

W końcowej fazie wycieczki napotkaliśmy na liczne wzniesienia, które dawały dzieciakom frajdę ze zjazdów na rowerach.

W końcowej fazie wycieczki napotkaliśmy na liczne wzniesienia, które dawały dzieciakom frajdę ze zjazdów na rowerach.

Jeśli szukacie miejsca na wycieczkę z dziećmi z dala od miasta, to jest to świetne miejsce na takie wyjście!

Oczywiście trasę warto modyfikować, wydłużać. Dla nas jednak te 10 km było odległością wystarczającą - i tak sporo jak na dzieciaki.

ps. Jeśli chcecie wziąć rowery, to raczej te z szerszą oponą, my byliśmy w końcu zimy, gdy ziemia była jeszcze zmarznięta a piasek nieźle związany ale dzieciaki i tak miały trudności z jazdą.

Zabawą było wbieganie na górkę i zbieganie z niej - tutaj, podczas postoju na ciepłą zupę z termosu obiadowego :)

Zabawą było wbieganie na górkę i zbieganie z niej - tutaj, podczas postoju na ciepłą zupę z termosu obiadowego :)

Trasa: Roztoka – Roztoka | mapa-turystyczna.pl

.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.