dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Jak radzić sobie z dzieckiem w upały?

2017-08-08 22:28

Najlepszą opcją na bardzo upalne dni będzie wybranie się z dzieckiem nad wodę. Maluchy uwielbiają bawić się w basenie czy jeziorze. To świetna zabawa, a jednocześnie sposób na ochłodzenie się w upalny dzień. Poza tym zabawa w wodzie może być bardzo rozwijająca dla dziecka: poprawia koncentrację, ćwiczy koordynację, trenuje mięśnie czy rozwija wyobraźnię.W wodzie oprócz pływania można np. zorganizować dziecku zabawy z piłką, a jeśli jesteśmy na plaży to w zbieranie muszelek czy lepienie zamków z piasku. Jeśli nie mamy możliwości pojechać nad wodę warto kupić mały basenik dla dziecka i rozłożyć go w ogrodzie.

Ciekawym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem w upalny dzień może też być wspólne przygotowywanie posiłków. Dziecko może nam pomóc zrobić ciasto, sałatkę owocową, własne kostki lodu czy domowe lody. Świetną zabawą dla naszej pociechy będzie też przyrządzanie kolorowych, słodkich koktajli. To atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Popołudniu, gdy nieco się ochłodzi możemy zabrać naszą pociechę na spacer, rower czy puszczanie latawca. Jeśli mieszkamy na wsi możemy wspólnie z dzieckiem pozbierać owoce, warzywa czy polne kwiaty. Jednak także osoby z miasta mogą ze swoją pociechą miło spędzić czas, warto wybrać się na spacer do parku czy na jedną ze sztucznych plaż, których coraz więcej powstaje w większych polskich miastach, dziecko może się tam pobawić w piasku czy wyszaleć na placu zabaw, a rodzic odpocząć na leżaku. Warto także sprawdzić, czy nasze miasto nie organizuje jakichś atrakcji dla dzieci w wakacje, jak np. warsztaty, wycieczki czy konkursy. Popularne stają się także kina plenerowe z repertuarem dla dzieci z różnych grup wiekowych.

Co jednak zrobić, jeśli musimy iść do pracy? Dobrym rozwiązaniem może się okazać wynajęcie opiekunki do dziecka. Wykwalifikowana osoba zadba o nasze dziecko, zapewni mu zabawę, a rodzice będą mogli się spokojnie skupić na pracy. O godną polecenia nianię warto popytać wśród znajomych lub samodzielnie wyszukać najlepszą kandydatkę w Internecie, poprzez wpisanie nazwy miasta, w którym poszukujemy niani np. niania w Krakowie. Poszukiwania warto rozpocząć odpowiednio wcześnie, gdyż wybór opiekunki do dziecka należy bardzo dobrze przemyśleć. Musimy mieć pewność, że trafi nam się niania świetnie wykwalifikowana, godna zaufania i z odpowiednim podejściem do dzieci. W końcu chcemy powierzyć jej nasz największy skarb.

Należy pamiętać, że w upalne dni bardzo ważna jest odpowiednia dieta dziecka. Powinno się przyrządzać lekkie i chłodne dania, unikając gęstych i tłustych potraw. Warto także zadbać o to, aby dziecko jadło jak najwięcej owoców i warzyw oraz piło odpowiednie ilości wody. Letnie ubrania naszej pociechy powinny być lekkie i najlepiej z naturalnych, przewiewnych tkanin, takich jak bawełna czy len. Bardzo ważna jest oczywiście ochrona głowy i posmarowanie ciała dziecka kremem z filtrem. Skóra malucha jest bardzo delikatna i łatwo może dojść do oparzeń słonecznych, nawet przy krótkim pobycie na słońcu. Dlatego dbajmy o to, aby przez większość czasu dziecko przebywało w cieniu, a na słońce wychodziło tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę konieczne.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.