dzisiaj jest piątek, 28 stycznia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo małopolskie

zmień:
małopolskie

Województwo małopolskie to obszar niezwykle atrakcyjny turystycznie. Do odwiedzenia Krakowa zachęcać nikogo nie trzeba. W grodzie Kraka historia w wersji dla dzieci w fascynujący sposób łączy się z legendą: wizyta w Smoczej Jamie w poszukiwaniu śladów Smoka Wawelskiego to obowiązkowy punkt programu. W okolicach dawnej stolicy Polski warto odwiedzić dawne kopalnie soli w Bochni i Wieliczce, które przygotowały liczne atrakcje z myślą o dzieciach. Jadąc dalej na południe polecamy Pieniny z tajemniczymi ruinami, malowniczymi wąwozami i wapiennymi skałami. W Tatrach zarówno dzieci jaki i dorośli zachwycą się dziką górską przyrodą i wspaniałymi widokami.

Atrakcje

 • Stacja Muzeum Czernichów Główny

  Stacja Muzeum Czernichów Główny0

  Stacja Muzeum Czernichów Główny została stworzona przez pasjonata kolei. Zgromadzono tu zabytkowy tabor kolejowy: lokomotywy spalinowe, wagony oraz infrastrukturę kolejową: semafory kształtowe, wielkie koła od parowozów, tarcze ostrzegawcze i manewrowe, żuraw do nawadniania parowozów. Całość zaaranżowano w pięknym ogrodzie z ogromną dbałością o szczegóły i stylistykę.

  2021-03-21 16:52

  miejscowość:Czernichów

  dostepność atrakcji:od maja do października tylko w weekendy a w tygodniu dla grup zorganizowanych

 • Lokalna Kolej Drezynowa w Regulicach

  Lokalna Kolej Drezynowa w Regulicach0

  Lokalna Kolej Drezynowa w Regulicach to jedyna w Małopolsce atrakcja turystyczna, polegająca na przejażdżkach drezynami rowerowymi po nieczynnej historycznej 120-letniej linii kolejowej nr 103.

  2018-08-03 12:59

  miejscowość:Regulice

  dostepność atrakcji:

 • Rafting i kajakarstwo górskie w okolicach Zakopanego

  Rafting i kajakarstwo górskie w okolicach Zakopanego0

  Niewiele osób wie, że na wiosnę podczas topnienia śniegu w Tatrach istniej możliwość spływu jedyną górską rzeką o charakterze alpejskim. To właśnie rzeka Białka, mająca swoje źródła w Tatrach Wysokich na początku pływnie wzdłuż granicy polsko-słowackiej aby na końcu wpaść do Dunajca ściąga miłośników sportów "white water".

  2016-11-15 13:55

  miejscowość:Zakopane

  dostepność atrakcji:od końca kwietnia do początku czerwca

 • Rafting i spływy kajakowe Przełomem Dunajca

  Rafting i spływy kajakowe Przełomem Dunajca0

  Wybierając się w Pieniny koniecznie powinieneś przepłynąć się najpiękniejszą górską rzeką małopolski, rzeką Dunajec. Dla osób lubiących aktywnie wypoczywać proponujemy Rafting lub Spływ Kajakowy trasą Przełomu Dunajca. Łagodny charakter Dunajca pozwala na uczestnictwo w spływie nawet dzieci w wieku kilku lat.

  2016-10-10 00:47

  miejscowość:Szczawnica Zdrój

  dostepność atrakcji:

 • Wodospad Zaskalnik - ochłoda w upalny dzień w Pieninach

  Wodospad Zaskalnik - ochłoda w upalny dzień w Pieninach0

  Dla ochłody w gorące dni nie ma nic lepszego niż wizyta nad Wodospadem Zaskalnik (od ul. Szalaya skręcamy w św. Krzyża i kierujemy się w górę szlakiem niebieskim - możliwy dojazd samochodem, rowerem lub pieszo).

  2016-01-30 00:26

  miejscowość:Szczawnica Zdrój

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Poznaj więcej atrakcji z województwa małopolskiego

Wycieczki

 • Dwie dolinki w jeden dzień - na rowerze z dziećmi po okolicach Krakowa

  Dwie dolinki w jeden dzień - na rowerze z dziećmi po okolicach Krakowa0

  Październik nie rozpieszczał jak w poprzednich latach i weekendów by podziwiać można było kolorową Jurę było niewiele. Zachęcające prognozy na jedną z sobót zmobilizowały nas i wybraliśmy się w składzie: troje dzieci (2 przyczepki, jeden rower) + troje dorosłych na szybki objazd po Dolinie Prądnika i Dolinie Będkowskiej. Znając krakowskie zwyczaje ruszamy wcześnie rano z Białego Kościoła by odwiedzić choć jedną dolinę przed nawałem turystów.

  2018-01-12 00:03

  miejscowość:Prądnik Korzkiewski

  długość trasy:17,6 km (trasa Biały Kościół - Brandysówka)

 • Doliną Małej Łąki ku Czerwonym Wierchom

  Doliną Małej Łąki ku Czerwonym Wierchom0

  Wycieczka w spokojnym tempie, w znacznej mierze w lesie dającym schronienie przed słońcem, bez wybitnych podejść, co pozwala na pokonanie trasy nawet małym piechurom. Zdecydowanie nie dla wózków dziecięcych!

  2017-01-26 00:10

  miejscowość:Zakopane

  długość trasy:

 • Z dziećmi na rowerze do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu

  Z dziećmi na rowerze do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu0

  Kraków – Tyniec, to łatwa trasa rowerowa, w zasadzie bez wzniesień i w całości prowadząca po ścieżce rowerowej (w większości asfaltowej, choć momentami można jechać nasypem, gdzie prowadzi nas zwykła polna ścieżka). Bez wątpienia nadaje się z powodzeniem dla całej rodziny.

  2016-11-07 00:04

  miejscowość:Kraków

  długość trasy:

 • Na Kopiniec Wielki

  Na Kopiniec Wielki0

  Wycieczka dedykowana rodzicom, którzy noszą swoje pociechy w nosidełkach lub dla młodych piechurów, w dużej mierze prowadzi przez las, podejścia miejscami ze sporym przewyższeniem. Trzeba zachować ostrożność szczególnie po lub w trakcie deszczu, przy zejściu, gdyż podejścia są strome a kamienie śliskie.

  2016-08-05 17:22

  miejscowość:Zakopane

  długość trasy:

 • Na Psią Trawkę

  Na Psią Trawkę0

  Krótka, w spokojnym terenie, z dala od tłumów na tatrzańskich szlakach. Bez spektakularnych widoków, ale za to z górskim charakterem, w sam raz na rozruszanie się lub dzień wolniejszy od długich i trudnych wycieczek. Trasę zrobiliśmy z 5 latkami (całość na własnych nóżkach) oraz 8,5 i 13 mies. maluchami.

  2016-07-28 23:06

  miejscowość:Zakopane

  długość trasy:ok. 6 km

 • Poznaj więcej wycieczek z województwa małopolskiego