dzisiaj jest sobota, 04 grudnia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Na Psią Trawkę

2019-02-05 13:27

Wycieczkę rozpoczynamy przy wejściu do TPN w Brzezinach (należy uiścić opłatę za wstęp do Parku - dzieci do lat 7 bezpłatnie). Samochód można zostawić na parkingu lub wzdłuż Drogi Oswalda Balzera. Po drodze mijamy mosty ze strumieniami (nasze dzieciaki sprawdzały czy ... most nie jest zaminowany i była to dla nich świetna zabawa). Trasa nie jest forsowna, miejscami są bardziej wymagające podejścia, ale to krótkie odcinki. Do Psiej Trawki, gdzie jest rozwidlenie szlaków, trasa liczy 2,2 km.

Na Psiej Trawce można zrobić odpoczynek, posilić się i pograć w różnego rodzaju zabawy :) Działają motywująco i odprężająco na dzieci. Nasz kolega Tomek wymyślił dzieciakom zabawę w zdobywanie odznaki Złotego Górana i różnego rodzaju konkursy, które mocno ich aktywizowały! Dzięki temu żadne z nich nie marudziło podczas trasy :)

Dalej kierujemy się czerwonym szlakiem w kierunku Topolowej Cyrhlil (3 km). Wytrwałym (bardziej dzieciom niż rodzicom proponuję wejście na Kopiniec Wielki (szlak zielony, mniej więcej w połowie trasy czerwonego szlaku) i zejście w Jaszczurówce. My nie forsujmy Maluchów gdyż to dzień wyjazdu naszych towarzyszy. Schodzimy do Cyrhli, w bardzo uroczym, górskim otoczeniu. Na tym odcinku szlak przypomina mi wędrówki w okolicach Babiej Góry, gdy idzie się przez Fickowe Rozstaje... Po drodze odwiedzamy sprawdzoną bacówkę w której kupujemy oscypki i bunc, a Sebastian zostawia ... kijki trekkingowe, po które będziemy wracać wieczorem :) Po samochody można wrócić busem z Cyrhli, kierowcy zatrzymują się przy parkingu w Brzezinach.

Za tę trasę nasze dzieciaki zdobyły 8 pkt do Górskiej Odznaki Turystycznej. Zbierającym GOT polecamy stronę i aplikację mapa-turystyczna.pl.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.