dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo świętokrzyskie

zmień:
świętokrzyskie

Województwo świętokrzyskie to niezwykła i tajemnicza kraina. Któż bowiem nie słyszał o czarownicach świętokrzyskich, odbywających Sabaty na Łysej Górze? Warto z dziećmi zdobyć Święty Krzyż i obejrzeć gołoborza, odwiedzić Chęciny zwiedzając ruiny zamku i jaskinię „Raj” oraz udać się z wizytą do królestwa Koziołka Matołka w Muzeum Bajki w Pacanowie.

Atrakcje

Noclegi

 • Tajemnica Łysej Góry

  Tajemnica Łysej Góry0

  Jeśli miłośnikom Harrego Pottera przyjdzie na myśl porównanie Łysej Góry i jej zalesionych zboczy z Hogwartem, to będą mieli rację, bo gdzie indziej znane z legend czarownice miałyby lepsze warunki do istnienia i psocenia, jak nie tu właśnie? Nie bez kozery całe województwo świętokrzyskie, a okolice Łysej Gór zwłaszcza, są doskonałym miejscem do zakupu małej, sympatycznej (i odrobinę złośliwej) czarownicy – na miotle, na huśtawce, z czarnym kotem, gwiżdżącej lub chichoczącej – co kto woli.

  2013-03-05 12:03

  miejscowość:Nowa Słupia

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Królestwo Koziołka Matołka czyli... Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka

  Królestwo Koziołka Matołka czyli... Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka0

  „W Pacanowie Kozy kują…” kto z nas dorosłych nie pamięta sympatycznej postaci Koziołka Matołka stworzonej w 1933 r.  przez rysownika Mariana Walentynowicza i pisarza Kornela  Makuszyńskiego. Może warto przybliżyć naszym dzieciom postać polskiego kontr bohatera dla amerykańskiej Myszki Miki przyjeżdżając do Pacanowa. A atrakcji tu co niemiara.

  2013-03-04 12:08

  miejscowość:Pacanów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Kamień optymistycznie pasiasty czyli... Rezerwat Archeologiczno-Przyrodniczy KRZEMIONKI

  Kamień optymistycznie pasiasty czyli... Rezerwat Archeologiczno-Przyrodniczy KRZEMIONKI0

  Wiecie, że kamień może rozweselać? Jest pewna odmiana kamienia – krzemień pasiasty, który dzięki swoim szczególnym właściwościom (dodaje energii, usuwa zmęczenie, wzmacnia witalność, zwiększa pewność siebie, zapewnia spokojny sen) jest uważany za „kamień optymizmu”.

  2013-02-19 22:39

  miejscowość:Sudół k/Ostrowca Świętokrzyskiego

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Z Babą Jagą za pan brat czyli... Muzeum Zabawek i Zabawy

  Z Babą Jagą za pan brat czyli... Muzeum Zabawek i Zabawy0

  W Krakowie w południe rozlega się z wieży Kościoła Mariackiego hejnał, w Poznaniu na ścianie Ratusza wraz z wybiciem godziny dwunastej trykają się różkami tamtejsze koziołki, a co się dzieje o tej porze w Kielcach w Muzeum Zabawek i Zabawy? A tu punktualnie o dwunastej z wieży wylatuje na miotle świętokrzyska Baba Jaga. Chcecie zobaczyć?

  2012-12-20 22:50

  miejscowość:Kielce

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Dzieci w składzie porcelany czyli... wizyta w Żywym Muzeum Porcelany

  Dzieci w składzie porcelany czyli... wizyta w Żywym Muzeum Porcelany 0

  Myśląc o dzieciach w muzeum porcelany stawiamy znak równości z powiedzeniem „słoń w składzie porcelany” i tym razem całkiem niesłusznie, gdyż Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie znalazło receptę na bezkolizyjne pogodzenie dwóch tak różnych światów – dziecięcego, przepełnionego nieokiełznaną energią oraz szlachetnej materii, jaką niewątpliwie jest wytwarzana w tamtejszej fabryce porcelana.

  2012-10-25 13:08

  miejscowość:Ćmielów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Ruiny Zamku Królewskiego w Chęcinach

  Ruiny Zamku Królewskiego w Chęcinach0

  O tym, że województwo świętokrzyskie jest krainą magiczną i pełną tajemnic pewnie już sami się przekonaliście, odwiedzając któreś z polecanych przez nas miejsc. Nie będzie zatem dla Was zaskoczeniem, gdy kolejną naszą propozycję również zaanonsujemy jako miejsce nietuzinkowe, odrobinę straszne (dzięki jego mieszkańcom z zaświatów), dostarczające niezapomnianych wrażeń wzrokowych.

  2012-10-22 20:01

  miejscowość:Chęciny

  dostepność atrakcji:Zamek udostępniony jest dla zwiedzających codziennie Godziny otwarcia w 2015 roku: maj-sierpień 9.00-19.00 wrzesień 9.00 -18.00 1-18 października 9.00-18.00 19-31 października 9.00-16.00

 • Piknik z pigulnicą czyli... Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni

  Piknik z pigulnicą czyli... Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni0

  Kafejki i pizzerie w galeriach handlowych, parki miejskie i klubo-kawiarnie to chyba najpopularniejsze dziś miejsca spotkań wszelakich. A dacie wiarę, że w XIX wieku, w pewnej świętokrzyskiej miejscowości, takim miejscem był plac ze studnią kieratową?! A co to takiego i dlaczego tam się spotykano – zapytacie?

  2012-10-22 18:41

  miejscowość:Tokarnia

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Rezerwat „Kadzielnia”

  Rezerwat „Kadzielnia”0

  Kielce – miasto jakich wiele, a jednak inne. Bo ile miast w Polsce może pochwalić się posiadaniem ścisłego rezerwatu przyrody nieożywionej, w dodatku w samym swym centrum? A Kielce mogą, bo mają rezerwat „Kadzielnia”.

  2012-10-22 14:43

  miejscowość:Kielce

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Znikający pomnik czyli... Dąb "Bartek"

  Znikający pomnik czyli... Dąb "Bartek"0

  Mówiąc „pomnik” myślicie o postaci z marmuru lub kamienia, o cokole i rzeźbie, o wydarzeniach historycznych i bohaterach. Pomnik, gdy już raz stanie, raczej nie znika. Ale czy na pewno? Znów województwo świętokrzyskie odsłania rąbek swoich bogactw i niespodzianek – tym razem w Zagnańsku, gdzie od wieków stoi Dąb "Bartek".

  2012-10-22 14:18

  miejscowość:Bartków

  dostepność atrakcji:cały rok

wyświetlanie rekordów 21 - 29 z 29