dzisiaj jest środa, 24 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

3 scenariusze na rodzinny weekend we Wrocławiu

2023-09-25 23:06

Razem z aparthotelem Silver Apartments, który od 9 lat poznaje potrzeby turystów przyjeżdżających do apartamentów we Wrocławiu, przygotowaliśmy 3 scenariusze spędzenia czasu wolnego dla rodzin z dziećmi. Każdy z nich jest tematyczny, a tam gdzie było to możliwe, dopisaliśmy orientacyjne czasy zwiedzania. Pozwoli to na dopasowanie planu wycieczki do własnych upodobań i tempa zwiedzania miasta, a także do możliwości czasowych. W artykule skupiliśmy się na pozycjach ciekawych dla dzieci, aby rodzinny czas upłynął w miłej atmosferze i niezapomnianych emocjach.

Scenariusz 1 - szlakiem największych atrakcji Wrocławia

Piątek

Zwiedzanie Wrocławia można rozpocząć od odkrycia fascynującego Dolnego Śląska w miniaturze. W Kolejkowo (plac Orląt Lwowskich 20B) można zobaczyć ogromną makietę, która przedstawia miniaturowych mieszkańców Kolejkowa w sytuacjach życia codziennego. Obiekt czynny jest do 18, a na zwiedzanie należy przeznaczyć ok. 1,5 godziny. Bilet normalny kosztuje 19 zł, zaś ulgowy 15 zł.

Fascynujący miniaturowy Dolny Śląsk w Kolejowo, fot. Kolejkowo

Wieczorem zalecamy udać się do Galerii Neonów (Ruska 46C), to tylko 7 minut od Rynku, obowiązkowa pozycja dla zwiedzających. Jest to podwórko pełne starych, kolorowych neonów Wrocławia i Dolnego Śląska, które otrzymały nowe życie. Dzieciom z pewnością spodoba się ilość różnokolorowych świateł i ciekawy klimat. Wstęp darmowy.

Sobota

W ciepłe dni obowiązkową atrakcją dla rodzin  jest ZOO we Wrocławiu (Wróblewskiego 1-5). Szczególnie polecamy Afrykarium znajdujące się na terenie ZOO. Jest to pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące florę i faunę z Afryki. Dzieci na żywo mogą zobaczyć pingwiny, rekiny, płaszczki czy manaty. Warto przygotować aparat, aby upamiętnić nasze pociechy ze zwierzątkami. Dla zaoszczędzenia czasu polecamy zakup biletów on-line. W kasach biletowych bardzo często są długie kolejki, szczególnie w ciepłe dni. Bilety ulgowe kosztują 35 zł, zaś normalne 45 zł. Warto skorzystać z biletów rodzinnych - 150 zł za 2 dorosłych i max. 3 dzieci. Obiekt czynny od 9 - 19.

Niesamowite Afrykarium od środka w ZOO we Wrocławiu, fot. ZOO we Wrocławiu

Alternatywną rozrywką na chłodne dni jest Hydropolis (Na Grobli 17) - interaktywne centrum o wodzie. Można zobaczyć wodę z różnych perspektyw i przekonać się jak ważną rolę odgrywa w życiu człowieka. Dla dzieci przygotowanych jest dużo ekranów dotykowych i edukacyjnych oraz bardzo ciekawych wystaw. Warto pamiętać, że w sobotę ostatnie wejście do godziny 19. Bilety dla rodziny (2 os. dorosłe i max. 2 dzieci) kosztują 72 zł. Dla pewności lepiej kupić bilety on-line, ponieważ w weekendy może skończyć się pula biletów.

Po całym dniu warto udać się na fontannę Pergola (Wystawowa 1) przy Hali Stulecia. Przez cały dzień, o pełnych godzinach odbywają się pokazy multimedialne - wodne widowisko połączone z muzyką, oświetleniem i niesamowitymi animacjami. W weekendy odbywają się tematyczne pokazy specjalne po godzinie 20:30. Zachęcamy do zapoznania się z programem pokazów i dokładnymi godzinami - jeszcze większe widowisko i niezapomniane animacje.

Niedziela

Na zakończenie weekendu warto iść do Wrocławskiego Parku Wodnego (Borowska 99). Jest to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Dla najmłodszych przygotowana jest zatoka dziecięca, gdzie rodzice mogą spędzać czas z maluchami. Dla większych dzieci są zjeżdżalnie o różnych poziomach trudności. Można też urządzić rodzinny zjazd na pontonach. Możliwość zakupu biletów na 2 lub 3 godziny i na cały dzień.

Scenariusz 2 - śladami nauki dla miłośników wiedzy

Piątek

Jest to dzień, który rozpoczyna przygodę z Wrocławiem. Wykorzystując położenie aparthotelu Silver Apartments można udać się do Pałacu Królewskiego we Wrocławiu (Kazimierza Wielkiego 5) zawierającego Muzeum Sztuki Medalierskiej i Muzeum Historyczne. Obiekty znajdują się 5 minut od apartamentu. W muzeach można zapoznać się z wystawą “1000 lat Wrocławia” prezentującą bogatą prezentację rozwoju stolicy Dolnego Śląska przez wieki. Muzeum Historyczne jest jedyną w Polsce placówką specjalizującą się w gromadzeniu zbiorów medalierskich i falerystycznych. Obiekty czynne do 17, a wstęp na wystawę darmowy. Zwiedzanie może potrwać ok. 1,5 godziny.

Po wyjściu warto pospacerować po Rynku, zobaczyć słynny Plac Solny z pięknymi kwiatami i udać się na zabytkowy Ostrów Tumski. Jego historia sięga ponad 1000 lat wstecz, a najpiękniej wygląda wieczorem i w nocy.

Rynek we Wrocławiu z Ratuszem w tle, fot. Depositphotos

Sobota

Będąc we Wrocławiu nie można pominąć słynnej Panoramy Racławickiej (Purkyniego 11). Warto udać się pieszo, to tylko 9 minut z Silver Apartments. Jest to budynek w kształcie rotundy, w którym znajduje się obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami pod wodzą Tadeusza Kościuszki. Dzięki rozmiarowi obrazu - 15 metrów wysoki i 114 długi i oświetleniu, widz ma wrażenie, że przenosi się na pole bitwy. Bilety rodzinne są po 23 zł za osobę, a na obejrzenie warto przeznaczyć ok. 1,5 godziny.

Dla miłośników wystaw muzealnych polecamy wybrać się do Muzeum Narodowego (plac Powstańców Warszawy 5) a jeden z oddziałów w Pawilonie Czterech Kopuł, który znajduje się przy Hali Stulecia - obiektu wpisanego na listę UNESCO. Oprócz stałych wystaw, można trafić na ciekawe ekspozycje czasowe. Na oglądanie muzeum należy przeznaczyć ok. 2 godzin.

Niedziela

Na koniec weekendu polecamy wybrać się do Muzeum Pana Tadeusza (Rynek 6) znajdującego się blisko apartamentu - w Rynku. W muzeum jest jedyny na świecie rękopis “Pana Tadeusza”, a dla dzieci są prezentacje multimedialne, grafiki, obrazy i rzeźby. Dlaczego w niedzielę? Bilety w ten dzień kosztują tylko 1 zł! Cała wizyta może zająć nawet 2 godziny, a obiekt czynny od 10:00.

Scenariusz 3 - aktywnie okrywając Wrocław

Piątek

Na rozpoczęcie aktywnego weekendu zalecamy udać się do parku trampolin JumpWorld (Otmuchowska 15), gdzie cała rodzina może zużyć energię na szaleństwa na trampolinach i spróbować swoich sił na jumplinie. Ostatnie wejście jest do godziny 21, bilety zaczynają się od 19 zł za godzinę. Przy zakupie biletów online - 4 zł mniej na bilecie normalnym.

Sobota

Jednym z wrocławskich symboli są krasnale, które od ubiegłego wieku na dobre zagościły w mieście. Obecnie (sierpień 2018) jest ich pnad 550, jednak one stale wprowadzają się do miasta. Powstają przy znanych i ciekawych miejscach. Powstało dużo gotowych tras, w których dzieci poznają krasnale zwiedzając przy okazji Wrocław. Mapę ze wskazówkami wraz z opisem krasnali można wydrukować. Alternatywną metodą jest wybranie swoich ulubionych krasnali i ułożyć własną, niepowtarzalną trasę. Każdy mały mieszkaniec Wrocławia ma swoje oryginalne imię - Anielski, Alpinek, Karmelek, Leoś. Warto je sfotografować i zrobić z nimi album.

Niedziela

W ostatni dzień warto oddalić się od centrum miasta, aby zobaczyć dalsze zakątki Wrocławia. Ok. 20 min z centrum na parkingu Stadionu we Wrocławiu znajduje się Tor Kartingowy Le Mans (aleja Śląska 1, przystanek Stadion Wrocław (Królewiecka)). W niedzielę jest on czynny od godziny 10, ceny biletów zaczynają się od 39 zł za 10 minut. Wbrew pozorom, 10 minut to bardzo dużo czasu, szczególnie przy takich prędkościach. Gokarty to świetna rozrywka dla rodziców i dzieci. W Le Mans są dwie trasy - dla dorosłych i mniejsza trasa dla dzieci. Jest to okazja do spróbowania swoich sił za kierownicą bardzo szybkiego pojazdu, a także do rywalizacji z innymi uczestnikami.

Przy okazji, będąc w Le Mans można zobaczyć Stadion we Wrocławiu. Warto zapoznać z wydarzeniami na stadionie, często odbywają się tam różnego rodzaju imprezy, które umożliwiają wejście na trybuny Stadionu. Zdjęcie na trybunach takiego dużego obiektu - bezcenne.

Apartament w centrum akcji

Zwiedzać Wrocław można na różne sposoby - aktywnie, spokojnie, naukowo. W podróżach o krótkim, ograniczonym czasie warto zaplanować każdy punkt wycieczki. Zwiedzanie miasta zwykle rozpoczyna się od centrum. To tu tętni życie, lokalni artyści pokazują swój talent, a dzieci mogą zobaczyć pokazy magii. Warto zamieszkać blisko tych rozrywek, aby spacerując po Wrocławiu często wracać do tych atrakcji. Taką ofertę posiada aparthotel Silver Apartments - oddalony tylko 500 metrów od Rynku, działający od 2009 roku. Nowoczesny apartamentowiec i atrakcyjne ceny noclegu stanowią idealną opcję dla rodzin z dziećmi, dla par czy osób samotnych chcących poznać uroki Wrocławia.

Sypialnia jednego z apartamentów Silver Apartments, fot. Silver Apartments

Aparthotel Silver Apartments oferuje apartamenty dwupokojowe (idealne dla rodzin 2+1 i 2+2), trzypokojowe oraz studia. Jest to idealna opcja dla rodzin ceniących wygodę i dużą przestrzeń.

Dane kontaktowe:

Silver Apartments

ul. Krawiecka 3/18

50-148 Wrocław

www.silverapartments.pl

tel.: +48 698 688 344

mail: wroclaw@silverapartments.pl

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.