dzisiaj jest piątek, 01 grudnia 2023
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Atrakcje dla dzieci w woj. dolnośląskim – ruch i zabawa to podstawa!

2023-09-25 23:18

Atrakcje dla dzieci w Jedlinie-Zdroju 

Wspaniałe atrakcje dla dzieci oferuje Jedlina-Zdrój – niewielkie miasto uzdrowiskowe położone nieopodal Wałbrzycha. Jest to miejsce, w którym mogą miło spędzić czas całe rodziny. Wspaniałym miejscem na wspólny spacer jest malowniczy Park Zdrojowy z pijalnią wód mineralnych. Starsze dzieci i ich opiekunowie mogą się wybrać na przechadzkę po górach – warto przede wszystkim zdobyć szczyt Borowej, na który prowadzą szlaki o różnym poziomie trudności. Atrakcje dla najmłodszych zapewnia ponadto Kompleks Sportowo-Rekreacyjny Active, w którym znajdują się place zabaw, boiska do piłki nożnej, utworzony na potoku Jedlina sztuczny zalew, a w zimie także plenerowe lodowisko. Źródłem największej rozrywki dla dzieci w Jedlinie-Zdroju jest jednak niewątpliwie Park Aktywności „Czarodziejska Góra”. 

Park Aktywności „Czarodziejska Góra” – doskonała zabawa dla dzieci w każdym wieku

Park Aktywności „Czarodziejska Góra” w Jedlinie-Zdroju to miejsce, w którym dzieci w każdym wieku mogą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Główną atrakcję ośrodka stanowi doskonale wyposażony park linowy, umożliwiający wspinaczkę, która przynosi najmłodszym wiele korzyści. Dzięki niej dzieci mogą między innymi wzmocnić swoje mięśnie, stawy i kręgosłup, zwiększyć gibkość, siłę i ogólną sprawność fizyczną, a także poprawić koordynację wzrokowo-ruchową i usprawnić metabolizm. W parku „Czarodziejska Góra” dostępnych jest pięć tras o różnym poziomie trudności, dostosowanym do wieku oraz sprawności fizycznej gości. 

Trasa MALUCH 

Trasa MALUCH przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Rozciąga się na długość 110 metrów i ze względów bezpieczeństwa jest w całości osiatkowana. Na trasie znajduje się 16 fascynujących, kolorowych przeszkód, które oferują najmłodszym wspaniałą zabawę.

Trasa JUNIOR

Trasa JUNIOR skierowana jest do dzieci powyżej szóstego roku życia. Ten ekscytujący tor przeszkód posiada przejazd na sankach, zjazd tyrolski oraz kolorowe kredki i zapewnia młodym miłośnikom wspinaczki niezapomniane przeżycia. 

Trasa STANDARD

Trasa STANDARD zawiera elementy do balansowania, przejeżdżania, wspinaczki oraz przeskoków. Posiada zjazd tyrolski, most do pokonania „bez trzymanki” oraz skok tarzana. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej szóstego roku życia, ze względu na swoje zróżnicowanie doskonale nadaje się jednak także dla młodzieży i dorosłych, przez co może zapewnić rozrywkę całej rodzinie. 

Trasa EXTREMUM

Trasa EXTREMUM jest przeznaczona dla dzieci powyżej dziesiątego roku życia. Posiada trzy zjazdy tyrolskie, szczudła oraz linoskoczka. To wspaniały wybór dla miłośników wspinaczki, którzy poszukują wyzwań i chcą poczuć dreszczyk emocji. 

Trasa TYROLSKA

Trasa TYROLSKA została zaprojektowana z myślą o nastolatkach. Posiada same zjazdy na dużej wysokości. Pozwala wspinać się wysoko i dostarcza silnych wrażeń zarówno młodzieży, jak i towarzyszącym jej osobom dorosłym.  

Poza parkiem linowym w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” znajdują się także inne atrakcje, które zapewnią rozrywkę dzieciom. Są to przede wszystkim kule wodne i dmuchane, letni tor saneczkowy, strzelnica paintball oraz wysoka na 15 metrów wieża wspinaczkowa z trzema ściankami o różnym stopniu trudności. Rodziny z dziećmi mogą również wybrać się na wycieczkę rowerową, korzystając ze znajdującej się na terenie ośrodka wypożyczalni jednośladów tradycyjnych i elektrycznych. Zimą do użytku gości oddawany jest ponadto stok narciarski z wyciągiem talerzykowym oraz tor pontonowy. Dzięki położonej w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” restauracji, która oferuje smaczne posiłki, młodzi miłośnicy wspinaczki i innych aktywności będą mogli zaspokoić wzmożony wysiłkiem głód. 

Planując przyjazd, należy pamiętać, że przejście tras w parku linowym może zająć nawet kilka godzin. Warto więc wejść na teren Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” na początku jego otwarcia, by dzieci mogły w pełni nacieszyć się przygotowanymi atrakcjami - więcej przeczytasz o nich na: https://ckjedlina.pl/czarodziejska-gora/.

Artykuł partnera.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.