dzisiaj jest sobota, 04 grudnia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo małopolskie

zmień:
małopolskie

Województwo małopolskie to obszar niezwykle atrakcyjny turystycznie. Do odwiedzenia Krakowa zachęcać nikogo nie trzeba. W grodzie Kraka historia w wersji dla dzieci w fascynujący sposób łączy się z legendą: wizyta w Smoczej Jamie w poszukiwaniu śladów Smoka Wawelskiego to obowiązkowy punkt programu. W okolicach dawnej stolicy Polski warto odwiedzić dawne kopalnie soli w Bochni i Wieliczce, które przygotowały liczne atrakcje z myślą o dzieciach. Jadąc dalej na południe polecamy Pieniny z tajemniczymi ruinami, malowniczymi wąwozami i wapiennymi skałami. W Tatrach zarówno dzieci jaki i dorośli zachwycą się dziką górską przyrodą i wspaniałymi widokami.

Wycieczki

Noclegi

 • Dolina Chochołowska z dziećmi

  Dolina Chochołowska z dziećmi0

  Dojeżdżamy do parkingu na Siwej Polanie. Z Zakopanego kursują tu regularnie busiki z Dworca Autobusowego. Za szlabanem wyznaczającym wejście do doliny znajduje się przystanek kolejki turystycznej wożącej turystów do polany Huciska (4 km). W ten sposób można sobie skrócić asfaltowy odcinek drogi prowadzącej niemal w całości przez gęsty las. Kolejka przerobiona z ciągnika niestety bardzo hałasuje, więc co wrażliwsze na dźwięki dzieci mogą się wystraszyć… Kolejką można zabrać się bez problemu z wózkiem, nawet takim nie składanym. Ale w sezonie zawsze czeka na ten transport niemała kolejka.

  2013-12-28 16:15

  miejscowość:Zakopane

  długość trasy:

 • Zimowe atrakcje Zakopanego z perspektywy wózka i nosidła

  Zimowe atrakcje Zakopanego z perspektywy wózka i nosidła0

  Zakopane i Tatry zazwyczaj kojarzą się z trudnymi i długimi wędrówkami i zatłoczonymi Krupówkami, na których kwitnie życie. Niektórzy omijają Zakopane szerokim łukiem uważając, że Tatry nie są odpowiednimi górami dla dzieci. Tymczasem w okolicy Zakopanego jest wiele tras, na które można wybrać się z wózkiem (niekoniecznie terenowym) lub nosidełkiem turystycznym. Przedstawiamy relację z kilkudniowej zimowej wycieczki do Zakopanego, jaką odbyła Monika Deyk wraz z mężem i dwiema córkami (starszą – lat sześć i młodszą – w wieku 8 miesięcy).

  2013-12-17 08:50

  miejscowość:Zakopane

  długość trasy:

 • W Pieniny z dzieckiem – wycieczka górska na Sokolicę

  W Pieniny z dzieckiem – wycieczka górska na Sokolicę1

  Mimo, że w Pieninach byłem już kilka razy, nie udawało mi się dotrzeć na Sokolicę. Postanowiliśmy to zmienić podczas rodzinnego urlopu w górach. Spakowaliśmy plecak, nosidełko, cudem znaleźliśmy parking nie w centrum Szczawnicy i ruszyliśmy. 

  2013-11-16 19:21

  miejscowość:Szczawnica Zdrój

  długość trasy:

  ocena:

 • Rowerem wzdłuż Dunajca… czyli Starą Drogą Pienińską do Czerwonego Klasztoru

  Rowerem wzdłuż Dunajca… czyli Starą Drogą Pienińską do Czerwonego Klasztoru0

  Pieniny to nie tylko doskonałe miejsce do rozpoczęcia górskiej przygody z dzieckiem. Dzięki ścieżkom i szlakom rowerowym, aktywnie spędzą tutaj czas także miłośnicy dwóch kółek. Podczas urlopu w Pieninach wybraliśmy się na wycieczkę rowerową wzdłuż doliny Dunajca. Zrobiliśmy trasę na kierunku: Czerwony Klasztor – Szczawnica – Czerwony Klasztor. Dzięki wielu działającym tu wypożyczalniom nie ma problemu z wypożyczeniem rowerów (także dla mniejszych dzieci), jest także dużo przyczepek rowerowych – głównie produkcji chińskiej ale Wypożyczalnia Rowerów "Polaczyk" posiada dobrej jakości przyczepki Qeridoo - warto zatem udać się do tej wypożyczalni (https://www.facebook.com/rowerszczawnica/).

  2013-11-05 21:38

  miejscowość:Szczawnica Zdrój

  długość trasy:25 km

 • Przez las na Gęsią Szyję czyli... przepiękna panorama Tatr Wysokich w nagrodę

  Przez las na Gęsią Szyję czyli... przepiękna panorama Tatr Wysokich w nagrodę2

  Wycieczka na Gęsią Szyję jest świetną propozycją dla rodzin z dziećmi. My wybraliśmy się w 2 rodziny, a wśród wędrujących była dwójka 5latków, 8 i 13 miesięczne maluchy. Starszaki na własnych nogach, maluchy w nosidłach.

  2013-11-05 20:17

  miejscowość:Zakopane

  długość trasy:

  ocena:

 • W Dolinę Rybiego Potoku z dziećmi... czyli ceprostradą nad Morskie Oko

  W Dolinę Rybiego Potoku z dziećmi... czyli ceprostradą nad Morskie Oko5

  Tutaj koniecznie wyruszcie rano!!! Unikniecie tłoku przy dojeździe (szczególnie w weekendy) i tłumu ludzi przy dojściu do schroniska. Z doświadczenia – godz. 9:00 rano na parkingu na Palenicy to dobra pora na start … Koszt parkingu na cały dzień to ok. 20 zł, jeśli jedziemy więccałą  rodziną nie opłaca się wsiadać w busy.

  2013-11-03 12:15

  miejscowość:Zakopane

  długość trasy:

 • Wózkiem przez Dolinę Kościeliską

  Wózkiem przez Dolinę Kościeliską1

  Dolina Kościeliska to jedno z najładniejszych i najłatwiej dostępnych dla rodzin z dziećmi miejsc w Tatrach.

  2013-07-25 15:18

  miejscowość:Kościelisko

  długość trasy:ok. 9 kilometrów w jedną stronę

  ocena:

 • Odkrywamy niezwykłe miejsca w Ojcowskim Parku Narodowym

  Odkrywamy niezwykłe miejsca w Ojcowskim Parku Narodowym1

  Ojcowski Park Narodowy to jedno z naszych ulubionych miejsc w okolicach Krakowa. Proponowaną trasę wycieczki przeszliśmy już kilkakrotnie, w różnych kierunkach. Zwykle jest to nasza trasa na rozpoczęcie sezonu wiosennego.

  2013-03-01 11:46

  miejscowość:Ojców

  długość trasy:9 kilometrów

 • Poznajemy skarby Bochni

  Poznajemy skarby Bochni 1

  Zapraszamy na jednodniową niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. Pierwszy etap wycieczki to podróż 212 metrów pod poziom ziemi i spacer korytarzami najstarszej kopalni soli w Polsce, następnie proponujemy odwiedzić pobliski Park Archeologiczny by choć przez krótki czas poczuć się jak mieszkaniec średniowiecznej osady.

  2013-02-20 10:54

  miejscowość:Bochnia

  długość trasy:1,10 km

  ocena:

 • Rowerem przez dolinę Prądnika

  Rowerem przez dolinę Prądnika0

  Zapraszamy na wycieczkę rowerową po najmniejszym polskim parku narodowym. Trasa zaczyna się w Ojcowie wiodąc doliną Prądnika, czerwonym Szlakiem Orlich Gniazd, do wspaniałego zamku w Pieskowej Skale. Proponujemy wspięcie się na ruiny Zamku w Ojcowie i podziwianie pięknej panoramy doliny Prądnika, następnie przystanek przy kościele "na wodzie" zbudowanym z 1901 r., potem kilka kilometrów asfaltową drogą ku Pieskowej Skale podziwiając po drodze sławnego ostańca, zwanego Maczugą Herkulesa. Droga powrotna wiedzie tą samą trasą.

  2013-02-15 11:40

  miejscowość:Ojców, Pieskowa Skała

  długość trasy:17 kilometrów

wyświetlanie rekordów 11 - 20 z 20