dzisiaj jest czwartek, 21 listopada 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Następny przystanek: wycieczka!

2017-07-03 13:24

Umiejętne pakowanie (radzi Johan Skullman – ekspert marki Fjällräven ds. sprzętu)

Większość z nas zapewne pamięta grę o nazwie Tetris. Jej prosta reguła, aby jak najdokładniej dopasować do siebie klocki o różnych kształtach, sprawdza się także w sytuacji pakowania plecaka. Najważniejsza jest organizacja wszystkich sprzętów w sposób praktyczny i łatwo dostępny.

Karimatę najlepiej zwinąć tak, aby, stojąc wewnątrz plecaka, przylegała do jego ścianek. Dzięki temu całe wnętrze pozostaje wolne, a wszystkie sprzęty dodatkowo ochronione. Do środka wkładamy, od dołu:

• sprzęt do spania – śpiwór i ubranie
• ubranie na zmianę oraz namiot (stelaż oraz śledzie wzdłuż plecaka po bokach)
• dodatkową warstwę odzieży wierzchniej
• kuchenkę turystyczną

W kominie, w kieszeni wewnętrznej umieszczamy akcesoria kuchenne (nóż, sztućce), a w zewnętrznej wszystkie drobne, ale potrzebne drobiazgi: pokrowiec przeciwdeszczowy na plecak czy zestaw narzędzi (multitool, zapałki). W komorach bocznych, do których mamy bardzo dobry dostęp, warto umieścić rzeczy, które przydadzą nam się podczas postojów: ciepłą kurtkę, rękawiczki, czapkę, termos lub butelkę z napojem, kurtkę przeciwdeszczową. Dzięki takiemu sposobowi pakowania zaoszczędzimy czas podczas postojów i będziemy mogli skupić się na podziwianiu widoków.

Jaki plecak wybrać? Oczywiście odpowiedzi będzie sporo i wiele z nich właściwych. Jednak kiedy temperatury rosną, warto zwrócić uwagę na to, aby nasz plecak zapewniał dobrą wentylację. Abisko Friluft od Fjällräven zaopatrzony został w siatkę dystansową, która zapewnia komfort noszenia nawet w bardzo ciepłym i wilgotnym klimacie. Dodatkową zaletą jest konstrukcja głównej komory – do zawartości dostać można się zarówno od góry jak i poprzez całkowite otwarcie panelu przedniego. Plecak wykonany jest z wytrzymałego materiału G-1000 HeavyDuty Eco (połączenie poliestru z recyklingu i bawełny organicznej), ze wzmocnieniami z wodoodpornego poliamidu.

Plecak turystyczny Abisko Friluft Fjällräven

Szczegółowe parametry:

• Wykonany z wytrzymałego G-1000 HeavyDuty Eco z bazą z wodoodpornego poliamidu 500D.
• Długość tylnego panelu z siatki dystansowej oraz konstrukcja ramy zapewniają doskonałą wentylację pleców.
• Ergonomicznie wyprofilowane szelki podszyte siateczką ułatwiają przepływ powietrza.
• Solidny pas biodrowy z dwiema kieszonkami zapinanymi na zamek.
• Pojemna komora główna z zamkiem błyskawicznym po obu stronach, z możliwością całkowitego otwarcia panelu przedniego, co daje łatwy dostęp do zawartości plecaka.
• Górna pokrywa z kieszenią zapinaną na zamek.
• Przednia kieszeń zapinana na zamek.
• Możliwość rozbudowy kieszeni bocznych.
• Pętla i elastyczna linka do mocowania kijków trekkingowych/czekana.
• Dołączony wodoodporny pokrowiec na plecak.
• Kieszeń na bukłak z wodą w tylnej części plecaka z otworem na rurkę z ustnikiem.
• Dostępny w modelach męskich i damskich, ze specjalnie przystosowanym do kobiecej budowy ciała systemem nośnym.
Materiał: G-1000® HeavyDuty Eco: 65% poliester, 35% bawełna.
Wysokość: 68 cm / 65 cm
Szerokość: 32 cm
Głębokość: 30 cm
Pojemność: 45 L / 35 L
Waga: 1 600 g / 1 550 g
System: Airvent
Osłona przeciwdeszczowa w zestawie

Regularne nawadnianie

Podczas każdego wysiłku fizycznego należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Woda, szczególnie w upalne dni, jest niezbędnym elementem naszego ekwipunku. Ale każda wycieczka jest inna i każdy z nas ma inne potrzeby. Dlatego Primus oferuje aż 4 różne rodzaje butelek w kilku rozmiarach i kolorach. Wszystkie w bezpieczny sposób przechowują napój, bez ryzyka, że się wyleje w plecaku bądź torbie, są lekkie, wolne od szkodliwego dla organizmu Bisfenolu A (BPA), a także nie przekazują ani nie zatrzymują smaków. Dzięki szerokiej nakrętce są łatwe w czyszczeniu, a sama nakrętka przyczepiona jest do butelki w taki sposób, że już nigdy jej nie zgubisz, a dodatkowo w łatwy sposób przytroczysz do plecaka.

Butelki na płyny Primus

W zależności od upodobań, możesz wybrać między butelkami wykonanymi z wytrzymałego, przezroczystego Tritanu lub z lekkiej stali nierdzewnej. Te drugie dzielą się jeszcze na butelki z jedną ścianką bądź dwiema, dzięki czemu długo utrzymują temperaturę napoju. A jeśli plecak masz zapakowany tak bardzo, że żadna butelka się już w nim nie zmieści, to możesz wybrać płaską stalową piersiówkę (lub, po prostu, przytroczyć butelkę na zewnątrz). Wszystkie produkty wykonane ze stali nierdzewnej pokryte są proszkową farbą, której chropowata struktura ułatwia trzymanie, nawet gdy są mokre. Ponadto produkty marki Primus wyprodukowane w sposób bezpieczny dla środowiska naturalnego, każda Trailbottle to ekologiczna alternatywa dla jednorazowej butelki na wodę.

Dostępne modele:
Trailbottle Tritan: 0.6 / 1 L.
Trailbollte Stainless Steel: 0,6 / 1 L.
Trailbottle Vacuum Stainless Steel: 0,5 / 0,8 L.
Trailflask: 0,25 L.

Krótki film pokazujący, jak dobrze spakować plecak na kilkudniową wycieczkę:


Produkty do kupienia w sklepie internetowym: www.fjallraven-shop.pl oraz www.h-f.pl

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.