dzisiaj jest niedziela, 23 stycznia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ryanair – sposób na tanie podróże

2016-12-18 00:19

Gdzie polecieć z Ryanair?

Te irlandzkie, tanie linie lotnicze, wożą pasażerów do wszystkich zakątków Europy. W Polsce startują z lotnisk w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Szczecinie oraz Wrocławiu, zaś ich miasta docelowe to między innymi Oslo, Londyn, Paryż Wenecja czy Bruksela. Dzięki Ryanair można dostać się tam nie tylko za niewielkie pieniądze, ale również i bardzo krótko. Lot do Paryża to 2,5 godziny – z takim czasem pokonania tego dystansu nie może równać się żaden samochód, autokar czy pociąg! Co więcej, przewoźnik ten obsługuje także połączenia krajowe i np. można polecieć z Warszawy do Gdańska za 38 złotych. A do krajów w Europie wracając – na nich oferta przewoźnika się nie kończy. Oferuje on także loty do Maroka oraz Nowego Jorku. W tym drugim przypadku nie zawsze połączenie jest bezpośrednie, a ceny choć niższe niżu innych przewoźników, są jednak spore. 

Jak działają takie linie?

Podobnie jak i inne tanie linie lotnicze, tak i Ryanair oferuje niewiele kosztujące loty w zamian za kilka niedogodności podczas podróży. Pierwsza to korzysta jedynie z małych lotnisk, ulokowanych kilka-kilkanaście kilometrów od miasta docelowego. Takie rozwiązanie pozwala na redukcję kosztów związanych z obsługą klienta i ma wpływ na cenę biletu, jednak przekłada się na konieczność dojechania do miasta przez pasażera, co musi oczywiście zrobić na własną rękę. Na szczęście przy każdym porcie lotniczym tego typu znajduje się odpowiednia infrastruktura komunikacyjna (jak pociągi podmiejskie, komunikacja autobusowa, itp.) , pozwalająca na znalezienie się u celu bez większych trudności – można także wynająć na lotnisku samochód. Podczas samego lotu nie ma zróżnicowania klas – wszyscy lecą na jednym pokładzie, a miejsca zajmowane są w kolejności wsiadania.

Lot oraz nocleg w cenie

Jeżeli ma się ochotę na krótszy wypad, warto skorzystać z rozwiązania „city break”. Jest to opcja kupienia biletów w obie strony oraz miejsca w hotelu jednocześnie. W takich pakietach specjalizują się portale gromadzące informacje o tanich lotach, jak np. Fru.pl. Można dzięki temu zaoszczędzić nie tylko na kosztach lotu, ale też i pobytu na miejscu. Oczywiście oferta ta nie obejmuje opłat stricte turystycznych, jak np. bilety wstępu do muzeów, itp. Jednak dzięki oszczędności, jaką uzyskało si przez kupno takiego zestawu, ma się więcej gotówki w kieszeni do wydania na miejscu.

Komentarze

Gość - Witold 2016-03-09 21:17

Dobrze też przeglądać portale z rabatami na noclegi jak i całe wycieczki, takie jak kuptravel. Zawsze można zaoszczędzić nawet 70%, a to kolosalna różnica :)

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.