dzisiaj jest piątek, 28 stycznia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo śląskie

zmień:
śląskie

Województwo śląskie z pozoru nie kojarzy się jako rejon atrakcyjny turystycznie dla dzieci i rodziców. Nic bardziej mylnego! Górny Śląsk obfituje w ciekawe zabytki techniki, często unikalne na skalę europejską. Zwiedzanie kopalni węgla oraz srebra i ołowiu to z pewnością nietuzinkowa atrakcja. Można podziwiać urządzenia wydobywcze, narzędzia dawnych gwarków i spotkać się oko w oko ze Skarbnikiem, dobrym duchem kopalni, który strzeże górników, a zagubionym pomaga odnaleźć drogę na powierzchnię. Województwo śląskie to również pasma górskie Beskidu Śląskiego, Małego i Żywieckiego świetnie przygotowane na odwiedziny turystów w każdym wieku. Łagodne beskidzkie zbocza latem przyciągają rzesze piechurów, a zimą narciarzy. To idealna kraina na rozpoczęcie przygody z turystyką górską.

Atrakcje

 • Wspinanie z dziećmi na Jurze – Trzebniów

  Wspinanie z dziećmi na Jurze – Trzebniów0

  W poszukiwaniu miejsc idealnych do wspinania dla dzieci śmiało możecie wybrać się do Trzebniowa, małej miejscowości, gdzie znajduję się kilka skał. Pierwszą najbliżej usytuowaną jest Kacza skała, na której mogą się powspinać ci bardziej zaawansowani.

  2019-10-03 14:42

  miejscowość:Trzebniów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Wspinanie z dziećmi na Jurze – przedstawiamy Łutowiec

  Wspinanie z dziećmi na Jurze – przedstawiamy Łutowiec0

  Jadąc na Jurę i spacerując wśród pięknych wapiennych skał pewnie nie raz zastanawialiście się, gdzie można by było zabrać swoje pociechy, aby mogły spróbowały swoich sił we wspinaczce. Jednym z ciekawych i urokliwych miejsc jest Łutowiec.

  2019-10-03 14:17

  miejscowość:Łutowiec

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu – Podziemna Przygoda

  Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu – Podziemna Przygoda0

  Fascynująca przygoda wśród historycznych wyrobisk górniczych i niezapomniana wyprawa w głąb Ziemi – tylko w Sztolni Królowa Luiza!

  2019-07-16 12:51

  miejscowość:Zabrze

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Kompleks zamkowy w Tarnowicach Starych

  Kompleks zamkowy w Tarnowicach Starych0

  Zamek Tarnowice Stare stanowi jeden z najstarszych i najcenniejszych przykładów architektury renesansowej na terenie Górnego Śląska. Budynek został wzniesiony w latach 1520-1570, za sprawą rycerza Piotra Wrochema. Wprawdzie na przestrzeni wieków zamek zmieniał swoich właścicieli, którzy dokonywali licznych remontów, lecz na szczęście zachował się renesansowy charakter budynku.  

  2017-04-19 15:02

  miejscowość:Tarnowskie Góry

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Jaskinia Głęboka

  Jaskinia Głęboka0

  Wędrując po skałkach Góry Zborów lub odwiedzając zamki w Mirowie i Bobolicach warto zajrzeć do Jaskini Głębokiej. Od 1 czerwca 2013 r. udostępniono zwiedzającym dodatkowe korytarze.

  2016-10-17 10:45

  miejscowość:Podlesice

  dostepność atrakcji:od 15 kwietnia do 31 października

 • Poznaj więcej atrakcji z województwa śląskiego

Wycieczki

 • Wielka Racza zimą!

  Wielka Racza zimą!0

  Miłosz ma na swoim koncie sporo wejść, wędrował już po Bieszczadach, Karkonoszach i Beskidach, tyle że nigdy zimą. Dokładnie rok temu dokonał pierwszego podejścia na szczyt właśnie zimą!

  2018-01-29 10:24

  miejscowość:Rycerka Górna

  długość trasy:

 • Tata z dziećmi w Lasach Lublinieckich - wycieczka rowerowa

  Tata z dziećmi w Lasach Lublinieckich - wycieczka rowerowa0

  Wakacyjna przerwa w przedszkolu to nie jest ulubiony czas rodziców. Jeśli wakacje nie wypadną akurat w tym terminie to trzeba dzieciom zapewnić opiekę w dodatkowym terminie. Cierpiąc na deficyt wycieczek rowerowych w tym roku postanowiłem że spędzimy choć dwa dni na rowerze w zestawie, tata, 4,5 letnia Milena i 1,5 roczna Helena.

  2018-01-15 08:05

  miejscowość:Liswarta

  długość trasy:60 km

 • Trasa rowerowa Wymysłów Zbiornik Kozłowa Góra – Jezioro Chechło – Nakło

  Trasa rowerowa Wymysłów Zbiornik Kozłowa Góra – Jezioro Chechło – Nakło1

  Jest to trasa prosta, lekka i przyjemna (około 11 km), a przy tym bardzo malownicza. Idealnie nadaje się na rodzinny wypad rowerowy. Co ważne, trasa jest szeroka - doskonała do jazdy z przyczepką rowerową.  

  2017-06-27 01:13

  miejscowość:Wymysłów

  długość trasy:22 km w obie strony

  ocena:

 • Wycieczka na Szyndzielnię i Klimczok

  Wycieczka na Szyndzielnię i Klimczok0

  Beskid Śląski i okolice są idealnymi górami na rodzinny odpoczynek. Zarówno w sezonie letnim jak i zimowym są tu doskonałe warunki do uprawiania turystyki. Dzięki gęstej sieci pieszych i rowerowych szlaków, funkcjonującym wyciągom narciarskim, przygotowane trasy do narciarstwa biegowego, stosunkowo zróżnicowanych wysokościach względnych oraz rozbudowanej infrastrukturze turystycznej, wielu zabytkom i atrakcjom, aktywna rodzina będzie miała co robić podczas urlopu.

  2013-03-16 19:45

  miejscowość:Bielsko-Biała

  długość trasy:

 • Z zapałką w ręku poznajemy olsztyńskie legendy

  Z zapałką w ręku poznajemy olsztyńskie legendy0

  Proponujemy Wam wycieczkę po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w okolicach Częstochowy. Na trasie trzy niezwykłe miejsca: muzeum należące do Szlaku Zabytków Techniki, jeden z obiektów Szlaku Orlich Gniazd oraz wizyta u niezwykłego artysty.

  2013-02-11 12:41

  miejscowość:Częstochowa, Olsztyn k/Częstochowy

  długość trasy:15 kilometrów

 • Poznaj więcej wycieczek z województwa śląskiego