dzisiaj jest sobota, 04 grudnia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo łódzkie

zmień:
łódzkie

Województwo łódzkie to obszar bardzo zróżnicowany. Łódź zainteresuje młodych pasjonatów techniki oraz kina i animacji. Okolice Łowicza warto pokazać młodym turystom ze względu na bogaty folklor wyrażający się w pasiastych strojach, pięknych wycinankach oraz kolorowych obrzędach. W niedzielne popołudnie warto odwiedzić dawne siedziby magnackie w Nieborowie i Arkadii. Okolice Jeziora Sulejowskiego natomiast to idealne miejsce do uprawiania żeglarstwa i kajakarstwa oraz wypraw pieszych i rowerowych.

Atrakcje

Noclegi

 • Jedyny taki park rozrywki dla dzieci i dorosłych. Brakowało tego w Polsce

  Jedyny taki park rozrywki dla dzieci i dorosłych. Brakowało tego w Polsce0

  Na mapie Polski pojawiło się zupełnie nowe miejsce – park dla dzieci i dorosłych Mandoria Miasto Przygód. To świetna propozycja na rodzinny wypad, z doskonałą lokalizacją. Co takiego oferuje i czym różni się od innych parków rozrywki?

  2021-08-04 23:24

  miejscowość:Rzgów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • PGE Giganty Mocy w Bełchatowie

  PGE Giganty Mocy w Bełchatowie0

  Ekspozycja PGE Giganty Mocy w Bełchatowie zaprasza całe rodziny do zwiedzania multimedialnej wystawy o węglu i energii elektrycznej.

  2017-07-03 18:07

  miejscowość:Bełchatów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Pod Se-ma-forem czyli... z wizytą w Se-ma-for Muzeum Animacji

  Pod Se-ma-forem czyli... z wizytą w Se-ma-for Muzeum Animacji0

  Wiecie co? Mimo że następnym miejscem, które Wam proponujemy, jest Muzeum Animacji, to tym razem zwrócimy się do Waszych rodziców: Kochani! Miś Uszatek, Coralgol i cała rodzina Muminków żyją, mają się dobrze i czekają na Was! Pora obudzić w sobie wspomnienia z dzieciństwa, pozwolić wyjść na światło dzienne Waszemu „dziecku wewnętrznemu” i cieszyć się z wizyty u Waszych ulubieńców dobranockowych sprzed lat…. nieważne ilu! Bierzcie dzieci, bo one na pewno nie będą się tam nudzić.

  2014-06-26 16:11

  miejscowość:Łódź

  dostepność atrakcji:cały rok

 • W poszukiwaniu Zbója Madeja czyli... Groty Nagórzyckie

  W poszukiwaniu Zbója Madeja czyli... Groty Nagórzyckie0

  Ani nie największe, ani nie najstarsze, a jednak warto wejść do Grot Nagórzyckich i przejść 160-metrową podziemną trasę wiodącą korytarzami dawnej kopalni piasku.

  2013-12-28 13:03

  miejscowość:Tomaszów Mazowiecki

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich w Sromowie

  Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich w Sromowie0

  Kto nie widział Adama Małysza na żywo (choćby w telewizji), gdy szybował nad zeskokami europejskich skoczni, ten zdecydowanie powinien zobaczyć kruchą postać Mistrza, wyczarowaną z kawałka drewna i ożywioną kolorowymi farbami. Życie drewnianemu Orłowi z Wisły dał człowiek niezwykły, obdarzony talentem rzeźbiarskim – Pan Julian Brzozowski.

  2013-04-24 17:48

  miejscowość:Sromów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Z wizytą w Arboretum SGGW w Rogowie

  Z wizytą w Arboretum SGGW w Rogowie0

  Arboretum – pod tym trudnym i obco brzmiącym słowem kryje się barwny świat kwiatów, krzewów i drzew kwitnących o różnych porach roku i oszałamiających kolorami. Arboretum w Rogowie koło Łodzi to jeden z największych tego typu ogrodów w Polsce.

  2013-04-24 09:18

  miejscowość:Rogów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Safari na łódzkiej równinie

  Safari na łódzkiej równinie 0

  Mandryle, surykatki, mary patagońskie i tapir – brzmi dziwnie i groźnie? A jak Wam powiem, że te tajemniczo nazywające się zwierzęta chodzą sobie swobodnie po trawie, spoglądają ciekawie na człowieka z bezpiecznej odległości i czasem można je karmić, to chcielibyście wiedzieć, gdzie żyją i czy można je odwiedzić? Pewnie tak. Aby je spotkać nie trzeba jechać na safari do Afryki czy Ameryki Południowej. Wystarczy wybrać się na całodzienną wyprawę do Borysewa, bo to tu stworzono niecodzienne miejsce. Tu raczej człowiek jest pod obserwacją czujnych oczu zwierząt wolno żyjących, a nie jak w typowym ZOO, gdzie zwiedzający przechadzają się od klatki do klatki i patrzą na osowiałe zwierzęta.

  2013-04-15 10:00

  miejscowość:Borysew

  dostepność atrakcji:kwiecień - listopad

 • Kosmicznym tunelem do przeklętego grobowca czyli... Centrum Nauki „Eksperymentarium”0

  „Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz” – tak od wieków mawiają góralscy instruktorzy narciarscy. I trzeba przyznać im racę. Bo wiedza najlepiej wchodzi do głowy (i co ważniejsze – zostaje tam!) przez praktykę i samodzielne wykonanie. Zachęćcie swoje dzieci do wizyty w Centrum Nauki „Eksperymentarium”, bo to tu mają szansę zmienić zdanie o „niezrozumiałej” fizyce, tu mogą przekonać się, że najlepiej jest wszystko samemu sprawdzić i dzięki temu zrozumieć mechanizmy na pozór skomplikowanych rzeczy i zjawisk. W końcu nawet Einstein zaczynał od eksperymentów w komórce zanim stał się sławny…

  2013-01-10 14:38

  miejscowość:Łódź

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Chwila dla żubra czyli... Ośrodek Hodowli Żubrów w Smardzewicach

  Chwila dla żubra czyli... Ośrodek Hodowli Żubrów w Smardzewicach0

  Yucon, Munitoya, Alberta i Acadia – czyli dary dla Prezydenta RP Ignacego Mościckiego od Polonii Kanadyjskiej. A co kryje się pod tymi nazwami? Samochody? Konie krwi szlachetnej? W 2014 r. Ośrodek (z powodu gruźlicy żubrów) został zamknięty do odwołania.

  2013-01-10 13:28

  miejscowość:Smardzewice

  dostepność atrakcji:Przed udaniem się na wycieczkę, upewnijcie się, czy Zagroda Żubrów jest czynna w tym dniu - tel. (44) 710 86 20, 508 190 667.

 • Zaczarowany Ogród czyli... Ogród w Arkadii

  Zaczarowany Ogród czyli... Ogród w Arkadii0

  Tajemniczy Ogród i Kraina Czarów, w której buszowała Alicja z Królikiem, nie są fikcją literacką – są ukryte przed oczyma racjonalnych dorosłych w zaczarowanym, pełnym cichych zakątków ogrodzie, w Arkadii.

  2013-01-09 14:26

  miejscowość:Arkadia

  dostepność atrakcji:cały rok

wyświetlanie rekordów 1 - 10 z 22