dzisiaj jest niedziela, 03 marca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Z wizytą w Arboretum SGGW w Rogowie

2013-12-28 13:19

Arboretum w Rogowie powstało już w 1923 roku i na przestrzeni czasu zmieniało swój wygląd oraz zakres działania. Dziś znajdują się tutaj przebogate zbiory najbardziej osobliwych i rzadkich drzew oraz krzewów z całego świata – od Ameryki Północnej i Azji, po wyjątkowe okazy z Nowej Zelandii i Ameryki Południowej.

Najbardziej popularne terminy wizyt w arboretum to czas kwitnienia azalii i różaneczników (przełom maja i czerwca) oraz jesienne przebarwienia klonów (połowa października). Ze względu na ogromną różnorodność zgromadzonych tu roślin, dzieci i dorośli o każdej porze roku mają szansę zobaczyć oryginalne, kwitnące drzewa, krzewy i byliny, poznać ich historię oraz ciekawostki z nimi związane. Spacerując po ogrodzie można również natknąć się na jego stałych mieszkańców: dzięcioły, kolorowe sójki, lisy, kuny, rude wiewiórki, zaskrońce i wszędobylskie żaby.

Nie trzeba być znawcą botaniki, by czerpać radość z pobytu w ogrodzie. Z dala od hałasu ulicy, pozwólcie sobie na powolny spacer kolorowymi alejkami; posłuchajcie śpiewu ptaków; poobserwujcie zaskrońce sunące wśród liści roślin wodnych na stawie albo wsłuchajcie się w chór żabich głosów.

Uwaga! Obowiązkowym wyposażeniem odwiedzającego jest aparat fotograficzny. Jeśli dzieci mają talent plastyczny warto wziąć kredki i blok rysunkowy – nie ma to jak malowanie w naturze! Koc czy składane krzesełko również się przydadzą, gdy będziemy chcieli posiedzieć dłużej na zadbanych trawnikach.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.