dzisiaj jest sobota, 04 grudnia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Jedyny taki park rozrywki dla dzieci i dorosłych. Brakowało tego w Polsce

2021-08-05 00:24

Tematyczny park rozrywki

Mandoria Miasto Przygód to tematyczny park rozrywki. Oznacza to, że całe miejsce wystylizowano i poddano wybranej tematyzacji. W tym przypadku twórcy zdecydowali się na inspirację renesansem. W efekcie powstała Mandoria – XVI-wieczne miasto portowe i zarazem park dla dzieci i dorosłych. Jak to wygląda w praktyce?

Park w całości znajduje się w zadaszonym obiekcie. Ma różne strefy z właściwymi sobie atrakcjami, np. port z łódkami na wodzie czy bazar z wielką karuzelą “karawaną”. Każde miejsce, w tym zaproponowane rozrywki, jest wystylizowane zgodnie z tematyzacją. Przechadzając się uliczkami Mandorii, można zatem podziwiać zarówno piękne fronty renesansowych kamienic, jak i nowoczesny roller-coaster. Dodatkowo po parku chodzą Mandorianie, czyli animatorzy w strojach inspirowanych epoką.

Co ciekawe, park ma też swoją historię. Na razie przedstawiana jest fragmentarycznie, ale wpisuje się to w motyw przewodni parku. Zgodnie z nim odwiedzający mają zamieniać się w odkrywców, którzy poznają tajemnice Mandorii w trakcie wizyty. Tajemniczość ma zatem zachęcać do aktywności i zanurzenia się w wykreowanym świecie.

Park rozrywki dla najmłodszych? Niekoniecznie

Atrakcje w Mandorii są dostosowane zarówno do potrzeb dzieci, jak i dorosłych, ale nie ma tam ekstremalnych rozrywek. W hali, bo cały park znajduje się pod dachem, znajdziemy m.in. 2 familijne rollercoastery, kilka karuzel, olbrzymią zjeżdżalnię i strzelnicę. Z niektórych atrakcji mogą korzystać już dwuletnie dzieci, a także osoby z niepełnosprawnością.

Miasto Przygód często nazywa się więc parkiem rozrywki dla najmłodszych. Twórcy podkreślają jednak, że nie jest to precyzyjne określenie. Misją pomysłodawców było wykreowanie świata, w którym bliscy mogą przeżywać wspaniałe chwile wspólnie – bawiąc się razem i poznając nowe rzeczy. W pewnym sensie ma to być przeciwieństwo salek zabaw, w których rodzice zostawiają pociechy opiekunom, a sami poświęcają się innym, “dorosłym” zajęciom. Czy udało się sprostać temu zadaniu?

Naszym zdaniem tak. Rodzice mogą bawić się wraz z dziećmi nawet w takich atrakcjach jak olbrzymi małpi gaj czy podwójna karuzela krzesełkowa. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by spędzić czas wspólnie z dzieckiem i bawić się razem.

Czy warto wybrać się do Miasta Przygód?

Bilety do parku kosztują 99 zł za osobę. Dorośli płacą tyle co dzieci i póki co nie przewiduje się biletów ulgowych. Wiele osób obawia się więc, że cena jest nieadekwatna do oferty. Należy jednak pamiętać, że jest to największy tematyczny park w Europie “pod dachem”. Ma ponad 20 atrakcji, a bilet wstępu umożliwia całodzienne korzystanie z nich bez żadnego limitu. Porównując ten wydatek z ceną jednorazowych wejściówek na przejażdżki w wesołych miasteczkach, można się zatem mile zaskoczyć.

Warto też pamiętać, że tym razem zaproponowano coś nowego. Nie jest to zwykły park dla dzieci, Polska może wreszcie odetchnąć od ekstremalnych rozrywek dla dorosłych. W Mandorii liczą się bowiem nie tylko atrakcje, lecz również wykreowany, rodzinny świat. Cena obejmuje zatem również nowe, wciąż rzadkie doświadczenie.

Park znajduje się w Rzgowie koło Łodzi. Jest całoroczny. Póki co zrealizowano jedynie pierwszy etap inwestycji. W przyszłości obok ma się pojawić także strefa na otwartym powietrzu.

 

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.