dzisiaj jest wtorek, 30 listopada 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo śląskie

zmień:
śląskie

Województwo śląskie z pozoru nie kojarzy się jako rejon atrakcyjny turystycznie dla dzieci i rodziców. Nic bardziej mylnego! Górny Śląsk obfituje w ciekawe zabytki techniki, często unikalne na skalę europejską. Zwiedzanie kopalni węgla oraz srebra i ołowiu to z pewnością nietuzinkowa atrakcja. Można podziwiać urządzenia wydobywcze, narzędzia dawnych gwarków i spotkać się oko w oko ze Skarbnikiem, dobrym duchem kopalni, który strzeże górników, a zagubionym pomaga odnaleźć drogę na powierzchnię. Województwo śląskie to również pasma górskie Beskidu Śląskiego, Małego i Żywieckiego świetnie przygotowane na odwiedziny turystów w każdym wieku. Łagodne beskidzkie zbocza latem przyciągają rzesze piechurów, a zimą narciarzy. To idealna kraina na rozpoczęcie przygody z turystyką górską.

Atrakcje

Noclegi

 • Czarna dziura na Równicy czyli... Górski Park Równica0

  Kto ma ochotę na rodzinny mocny zastrzyk adrenaliny, tego zapraszamy w szalone miejsce – do Rodzinnego Parku Rozrywki w Ustroniu. I atrakcje i samo położenie parku (na wierzchołku góry Równica – piękne widoki przy ładnej pogodzie!) gwarantują przyspieszone bicie serca.

  2012-11-21 13:08

  miejscowość:Ustroń

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Pałacowa ruda kita czyli... kompleks pałacowo-parkowy w Pszczynie0

  Wybierając się z wizytą do pałacu co byście ze sobą wzięli na prezent dla gospodarza? Trudne pytanie, bo cóż można podarować arystokracie? Mamy dla Was podpowiedź: weźcie wygodne buty, aparat fotograficzny i mnóstwo orzechów laskowych i ziaren! A dlaczego?

  2012-10-17 12:53

  miejscowość:Pszczyna

  dostepność atrakcji:luty - listopad

 • Z sokołem na ręku czyli... Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu0

  Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie: cztery dostojne sokoły szybują po niebie; zataczają szerokie kręgi bacznie wypatrując zwierzyny. Nagle, jeden z nich składa skrzydła i nurkuje w dół niczym F-11 gotowy do ataku. Leci prosto w Waszym kierunku i gdy już, już wydaje się Wam, że nie unikniecie zderzenia, ptak rozkłada skrzydła i ponownie wzbija się w powietrze, a Wy czujecie na twarzy muśnięcie jego mocnych skrzydeł. Widzicie to? Czujecie? A teraz otwórzcie oczy i osobiście przeżyjcie to niesamowite uczucie spotkania z sokołem w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu.

  2012-10-16 13:10

  miejscowość:Ustroń

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Dziecko plus zapałki równa się… sprawdźcie sami w Muzeum Produkcji Zapałek 0

  Skąd się biorą zapałki? Z pudełka – odpowiecie. Ale jaki jest ich początek, jak i gdzie są produkowane, by wreszcie trafić do rąk głównie Waszych rodziców? Najlepiej zobaczyć to na własne oczy w miejscu istniejącym i pracującym bez przerwy od 1882 roku – w Muzeum Zapałek w Częstochowie (należy do Szlaku Zabytków Techniki w województwie śląskim).

  2012-10-16 11:47

  miejscowość:Częstochowa

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Chorzowie0

  Czy wiecie, że do badania pogody potrzebna jest klatka, a do podania godziny nie trzeba elektronicznego ani nawet mechanicznego zegarka? Czy ciekawi jesteście, jak ułożone będą na niebie gwiazdy za 100 lat? Tak? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w Planetarium Śląskim.

  2012-10-16 10:57

  miejscowość:Chorzów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Z wizytą u Reksia czyli... Pomnik Reksia w Bielsku-Białej0

  Mały, sympatyczny, ciekawski i inteligentny piesek z łatką na lewym oku – Reksio. Znacie go wszyscy.

  2012-10-12 13:57

  miejscowość:Bielsko-Biała

  dostepność atrakcji:cały rok

wyświetlanie rekordów 21 - 26 z 26