dzisiaj jest wtorek, 07 grudnia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo śląskie

zmień:
śląskie

Województwo śląskie z pozoru nie kojarzy się jako rejon atrakcyjny turystycznie dla dzieci i rodziców. Nic bardziej mylnego! Górny Śląsk obfituje w ciekawe zabytki techniki, często unikalne na skalę europejską. Zwiedzanie kopalni węgla oraz srebra i ołowiu to z pewnością nietuzinkowa atrakcja. Można podziwiać urządzenia wydobywcze, narzędzia dawnych gwarków i spotkać się oko w oko ze Skarbnikiem, dobrym duchem kopalni, który strzeże górników, a zagubionym pomaga odnaleźć drogę na powierzchnię. Województwo śląskie to również pasma górskie Beskidu Śląskiego, Małego i Żywieckiego świetnie przygotowane na odwiedziny turystów w każdym wieku. Łagodne beskidzkie zbocza latem przyciągają rzesze piechurów, a zimą narciarzy. To idealna kraina na rozpoczęcie przygody z turystyką górską.

Atrakcje

Noclegi

 • Śląski Ogród Zoologiczny0

  Jak każde większe miasto, tak i Chorzów ma ZOO i to trzecie co do wielkości w Polsce! W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym atrakcji jest pod dostatkiem. Sprawdźcie sami!

  2012-11-28 12:20

  miejscowość:Chorzów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Zabytkowa Kopalnia Srebra0

  Do swego podziemnego świata, pełnego ukrytych srebrnych skarbów, krętych i wąskich korytarzy zaprasza Was Skarbek. Chce on Wam pokazać tajemniczy świat Zabytkowej Kopalni Srebra. Pójdziecie z nim?

  2012-11-26 14:23

  miejscowość:Tarnowskie Góry

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Szlak Orlich Gniazd w miniaturze czyli... Park Miniatur - Ogrodzieniec

  Szlak Orlich Gniazd w miniaturze czyli... Park Miniatur - Ogrodzieniec0

  Co zrobić, gdy Wasze dzieci zasmakowały w eksplorowaniu zamków w Podzamczu i Olsztynie, a Wy im powiedzieliście, że tych zamków jest o wiele więcej, jednak z drugiej strony nie macie czasu na przejechanie 163 - kilometrowego szlaku Orlich Gniazd?

  2012-11-26 12:50

  miejscowość:Podzamcze

  dostepność atrakcji:kwiecień - listopad

 • Złote kaczki w podziemnych rzekach czyli... ruiny Zamku Królewskiego w Olsztynie

  Złote kaczki w podziemnych rzekach czyli... ruiny Zamku Królewskiego w Olsztynie0

  Kolejny z zamków, a właściwie ruin, należący do obiektów Szlaku Orlich Gniazd to zamek w Olsztynie koło Częstochowy. Nic dziwnego, że do naszych czasów zachowały się tylko fragmenty murów, gdyż zamek wybudowano bardzo dawno temu, w 1306 roku!

  2012-11-24 18:56

  miejscowość:Olsztyn k/Częstochowy

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Na spacer z Czarnym Psem czyli... z wizytą w Zamku Ogrodzieniec

  Na spacer z Czarnym Psem czyli... z wizytą w Zamku Ogrodzieniec0

  Orle Gniazda – to zamki budowane w średniowieczu na obrzeżach Królestwa Polskiego, by strzec jego granic. Aby utrudnić dostęp i zdobycie zamku przez wrogów budowano je zwykle na trudno dostępnych wapiennych skałach (na podobieństwo prawdziwych orlich gniazd). Zamki ocalałe do dziś łączy czerwony szlak turystyczny, tzw. Szlak Orlich Gniazd liczący ok. 163 km długości. My chcemy zaproponować Wam zwiedzenie jednego z nich – Zamku Ogrodzieniec, wzniesionego na szczycie Góry Zamkowej.

  2012-11-24 17:49

  miejscowość:Podzamcze

  dostepność atrakcji:kwiecień - listopad

 • Uprzejma mina żubra czyli... Pokazowa Zagroda Żubrów

  Uprzejma mina żubra czyli... Pokazowa Zagroda Żubrów0

  „Pozwólcie przedstawić sobie: Pan Żubr we własnej osobie. No, pokaż się, żubrze. Zróbże minę uprzejmą, żubrze”*. Czy żubr zrobił uprzejmą minę? Czy ten potężny zwierz w ogóle ma jakąś mimikę na swym pysku? Sami się dowiedzcie tego i wielu innych rzeczy z nim związanych w niecodziennym miejscu – w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie.

  2012-11-24 16:30

  miejscowość:Pszczyna

  dostepność atrakcji:cały rok

 • 22 przeszkody na bielskich Błoniach czyli... Park Linowy "Granda"0

  Po wizycie u Reksia czas na odrobinę szaleństwa w sercu Bielska-Białej, na Błoniach, w parku linowym „Granda”.

  2012-11-22 15:01

  miejscowość:Bielsko-Biała

  dostepność atrakcji:

 • Strażnik Bielska - Białej czyli... szczyt Szyndzielnia z kolejką gondolową

  Strażnik Bielska - Białej czyli... szczyt Szyndzielnia z kolejką gondolową0

  Wyprawa „5 w 1” czyli góry w pigułce dla małych turystów. Dwa szczyty, dwa schroniska, alpinarium, piękne widoki i podróż w przestworzach kolejką gondolową. Uff, dacie radę?

  2012-11-22 13:52

  miejscowość:Bielsko-Biała

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Z górki na pazurki czyli... Tor Sanaczkowy Stok Dębowca0

  Kolejna atrakcja dla małych i dużych miłośników szybkich, krętych i efektownych zjazdów. Na Słonecznej Polanie na stoku Dębowca u podnóża góry Szyndzielnia w Bielsku - Białej znajdziecie doskonałe miejsce na rodzinny wypoczynek z odrobiną szaleństwa.

  2012-11-22 13:24

  miejscowość:Bielsko-Biała

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Lekcja entymologii i paleontologii czyli... z wizytą w Parku Ruchomych Dinozaurów i Ogromnych Owadów0

  Gdyby ktoś Wam powiedział, że można się przestraszyć biedronki albo mrówki, to pewnie powiedzielibyście, że jest tchórzem. Bo jak to – mała sympatyczna biedronka w czarne kropki i leśna mrówka nie mogą przestraszyć nawet dzieci! A co byście powiedzieli, gdyby się okazało, że ta biedronka i mrówka są wielokrotnie od Was większe i patrzą na Was z góry? Gdybyście stając nawet na palcach lub siedząc na ramionach taty nie mogli dosięgnąć ręką ich czułków? A na dodatek spotkalibyście te straszne owady w nocy? To też byście się nie bali? Chyba musicie sprawdzić to sami!

  2012-11-21 13:45

  miejscowość:Ustroń

  dostepność atrakcji:cały rok

wyświetlanie rekordów 11 - 20 z 26