O gąsce Balbince i Misiu Colargolu czyli... Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
I znów przypominają o sobie bajkowi bohaterowie z czasów dzieciństwa Waszych rodziców. Wy na dobranoc oglądacie wojownicze Czarodziejki, Pokemony lub Boba Budowniczego i nie znacie postaci, na które Wasi rodzice czekali codziennie przed telewizorami. Pomysł jest taki – wybieracie się na rodzinną podróż w czasie; rodzice przypominają sobie, jak to było być dzieckiem, a Wy poznajecie ich ulubieńców z dobranocek, a że bajki są ponadczasowe, to wszyscy będziecie zadowoleni z wizyty w rzeszowskim Muzeum Dobranocek.
Tego magicznego miejsca nie byłoby, gdyby nie Pan Wojciech Jama – kolekcjoner, który przekazał swe wieloletnie zbiory miastu z intencją utworzenia muzeum. Dzięki niemu możecie osobiście poznać najstarsze telewizyjne postaci – dwójkę sympatycznych dzieci – Jacka i Agatkę. One również pełnią honorową funkcję – patronują temu muzeum.
W szklanych gablotkach czekają na Was oryginalne lalki z filmów kukiełkowych produkowanych w Łódzkim Semaforze – rezydują tu: Miś Uszatek, Zajączek, Króliczek i Piesek Kruczek, a także Miś Colargol i jego przyjaciele - Szczurek Hektor i Kruk. Mają tu swoje miejsce również bohaterowie filmów: Maurycy i Hawranek, Trzy Misie, Kolorowy Świat Pacyka i Plastuś - przyjaciel Tosi - z Plastusiowego Pamiętnika.
W zbiorach muzeum znajdują się także liczne folie z kadrami z filmów animowanych, a także szkice, tła filmowe, scenariusze, scenopisy i recepty animacyjne. Można tu spotkać bohaterów popularnych kreskówek takich jak: Reksio, Bolek i Lolek, Porwanie Baltazara Gąbki, Kangurek Hip-Hop, Smerfy i wiele innych.
A gdyby było Wam mało, to dodam jeszcze zbiory przedmiotów użytkowych z wizerunkami bajkowych postaci - opakowania po słodkościach - czekoladach, batonach Maja, Ptyś, Wilk i Zając oraz gumach balonowych Bolek i Lolek; artykuły spożywcze - miód sztuczny Maja i kosmetyczne: olejek i mydełka z wizerunkami Jacka i Agatki, a także kostki mydła Ptyś i Gąska Balbinka - niektóre z nich mają już 40 lat! Gry planszowe, zabawki interaktywne, grające płyty winylowe, stare telewizory… mnóstwo atrakcji i wszystkie związane z bajkami – nic, tylko zakładać buty i w drogę!
Komentarze
Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.