dzisiaj jest niedziela, 26 marca 2023
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wypoczynek w Bieszczadach - jakie miejsca warto zobaczyć?

2023-02-01 09:38

Najpiękniejsze szlaki w Bieszczadach

Nie ma co ukrywać, że to właśnie piękne, górskie szlaki są największą atrakcją Bieszczad. Warto wspomnieć choćby szlak na połoninę Caryńską, który jest wręcz idealny do jesiennego spaceru. Drzewa o tej porze roku barwią się na złoto, pomarańczowo i żółto, co dostarcza niesamowitych wrażeń estetycznych i cieszy oczy każdego turysty. Połonina Caryńska to miejsce, które śmiało można uznać za jedno z najpiękniejszych w całych Bieszczadach – jest majestatyczna, piękna i wielka. Mówiąc o najpiękniejszych szlakach w Bieszczadach, nie sposób nie wspomnieć o szlaku wiodącym na połoninę Wetlińską. To jedna z największych i najczęściej obleganych atrakcji turystycznych w Bieszczadach.

Tarnica – najwyższy szczyt Bieszczadów

Osoby, które uwielbiają eksplorować bieszczadzkie szlaki, na pewno powinny poświęcić nieco czasu na odwiedzenie Tarnicy, która jest najwyższym szczytem w Bieszczadach, liczącym 1346 m nad poziomem morza. Aby się na nią dostać, można wyruszyć szlakiem z Wołosatego, który jest dość krótki, ale bardzo stromy. Nieco dłuższa i łagodniejsza jest trasa wiodąca z Ustrzyk Górnych. Najbardziej wymagającym szlakiem jest wejście przez Bukowe Berdo. Trasa ta wymaga nie lada kondycji, jednak odwdzięcza się przepięknymi widokami.

Ustrzyki Górne i Dolne

Ustrzyki Górne to bardzo malownicza miejscowość, która położona jest wysoko w górach. Nic więc dziwnego, że turyści często traktują ją jako bazę wypadową dla swoich wędrówek. To niewielka wieś, która co prawda nie rozpieszcza turystów nadmiarem sklepów i restauracji, jednak łatwo dostać się z niej na różne górskie trasy. Z kolei Ustrzyki dolne to nieco większe miasteczko, w którym turyści mogą zwiedzić muzeum przyrodnicze bieszczadzkiego parku narodowego, bieszczadzkie centrum turystyki i promocji, a także muzeum młyna.

Skansen w Zyndranowej

Jest to miejsce, do którego stosunkowo trudno trafić, zwłaszcza turystom nieobeznanym w okolicy. Jest to miejsce, które pozwala zachować pamięć o Łemkach – ludności, która przed wojną zamieszkiwała tereny południowej i wschodniej Polski. Łemkowie to ludzie, którzy mogli pochwalić się swoimi obrzędami, strojami, językiem i zwyczajami. Niestety, przymusowo przesiedleni, opuścili te strony. Muzeum kultury łemkowskiej to miejsce, które warto odwiedzić choćby po to, by poszerzyć swoje horyzonty

Bieszczadzka kolejna leśna

Bieszczadzka kolejka leśna to super atrakcja dla dzieci, która kursuje na trasie Majdan - Przysług-Majdan oraz Majdan-Balnica-Majdan. Co ciekawe, to doskonała atrakcja dla dzieci, która jednak przysparza mnóstwo zadowolenia także osobom dorosłym. Podróżując leśną kolejką warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny, który pozwoli uwiecznić piękne widoki rozciągające się przed oczami przez całą trasę.

Jezioro Solińskie - polskie morze na południu

Jezioro Solińskie często bywa nazywane polskim morzem w Bieszczadach. Jezioro zostało utworzone poprzez wybudowanie zapory i zalanie wioski Solina - stąd też jego nazwa. Co ciekawe, turyści spokojnie mogą wejść na zaporę - uwaga, zabronione jest tu robienie zdjęć. Sama Solina to miejscowość, która dostarcza turystom klimatu najpopularniejszych miejscowości turystycznych. Jest tu tłoczno i gwarno, zwłaszcza w sezonie wysokim. Osoby, które liczą na ciszę i spokój, tutaj na pewno ich nie znajdą.

Rezerwat Sine Wiry

To bardzo piękne miejsce w Bieszczadach, które pozwala zaznać nieco odpoczynku po trudach wędrówki. To rezerwat krajobrazowy, którego zadaniem jest ochrona przełomu doliny rzeki Wetliny. Turyści, którzy chcą ujrzeć na własne oczy jeden z najpiękniejszych progów skalnych w Bieszczadach, na pewno będą zadowoleni. Woda Wetliny tworzy tutaj przepiękne wiry i kaskady. Turyści często rozsiadają się na rozgrzanych w słońcu głazach i z nogami w wodzie podziwiają piękno przyrody.

Więcej inspiracji na wypoczynek na bieszczadzkich szlakach można znaleźć na blogu https://hasajacezajace.com/bieszczady-szlaki-najpiekniejsze/

Podsumowując, Bieszczady to region, który można odwiedzać regularnie, a i tak przez cały czas okazuje się, że wciąż ma coś nowego do zaoferowania. Turyści mogą liczyć tutaj nie tylko na stare atrakcje, ale także na miejsca, które wciąż pojawiają się na mapie regionu.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.