dzisiaj jest niedziela, 27 listopada 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Obóz zimowy - gdzie wysłać młodego człowieka?

2022-02-02 12:15

Kilka lat temu resort edukacji postanowił, że ferie zimowe rozpoczynają się i kończą w różnych terminach – wszystko po to aby nie kumulować dzieci i młodzieży z całego kraju w tym samym czasie na niedużej liczbie ośrodków sportów zimowych. Warto sprawdzić, kiedy nasze dzieci będą miały wolny czas i okazję do wyjazdu. Od 17 do 30 stycznia 2022 r. z ferii korzystać będą dzieci z województwa: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego. Między 24 stycznia a 6 lutego 2022 r. ferie zimowe będą miały dzieci ze szkół w podlaskim i warmińsko-mazurskim. Zimowiska i różnego rodzaju wypoczynek pomiędzy 31 stycznia a 13 lutego 2022 r. organizować mogą rodzice dzieci z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego. Od 14 do 27 lutego 2022 r. wolne będą miały dzieci z lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego.

Coraz bardziej widoczna, szczególnie w miastach, jest tendencja organizacji różnego rodzaju półkolonii czy akcji typu ‘Zima w mieście” dla dzieci, które pozostają w tym czasie na miejscu. Dla tych, którzy chcą wyjechać i odpocząć od obowiązków szkolnych z dala od miejsca zamieszkania organizowane jest wiele różnego rodzaju wyjazdów. Zimowe obozy młodzieżowe to propozycja dla starszych dzieci – młodzieży. Jedną z najpopularniejszych form zimowych obozów są wyjazdy narciarskie, snowboardowe. Najczęściej są kierowane do osób, które w stopniu podstawowym opanowaną jazdę pługiem i potrafią hamować ale wiele z nich jest kierowanych do osób, które dopiero na takim obozie chcą nauczyć się podstaw narciarstwa czy snowboardu. w zależności od poziomu narciarskiego zaawansowania organizatorzy dostosowują miejsce zimowiska i ośrodki narciarskie, na których odbywają się zajęcia. Warto zwrócić uwagę czy zajęcia odbywają się pod okiem instruktorów jazdy posiadających odpowiednie kwalifikacje – my dbamy o to aby nasze dzieci jeździły pod okiem instruktorów posiadających licencję PZN (Polskiego Związku Narciarskiego). Nie samymi jednak nartami młodzież żyje na takich obozach – zapewnijcie swoim dzieciom dodatkowe atrakcje, np. wyjście w góry, ognisko czy kulig.

Zimowe wcale nie znaczy, że muszą to być obozy dla tych, którzy jeżdżą na nartach czy na snowboardzie, choć z tym najczęściej kojarzą się zimowiska. Coraz częściej organizowane są tematyczne obozy, na których dzieci mogą rozwijać swoje pasje, którymi zajmują się na co dzień. Obozy rysunkowe, komiksowe, na których dzieci doskonalą się w niełatwej sztuce tworzenia komiksów. Podczas warsztatów młodzież może poznać podstawy oraz pogłębić swoją wiedzę i poznać najbardziej przydatne techniki plastyczne. Podczas takiego obozu młodzież nauczy się przekuwać swoje pomysły w rzeczywisty komiks.

Dla uzdolnionych muzycznie https://voguetravel.pl proponuje obozy rockowe czyli zimowy wyjazd dla gitarzystów, perkusistów i wokalistów z umiejętnością gry na instrumencie oraz obozy taneczne dla młodzieży, która nie wyobraża sobie życia bez tańca.

Dla tych, którzy chcą odpocząć od intensywnego czasu nauki i po prostu bawić się i cieszyć się zimą bez intensywnego wysiłku fizycznego i umysłowego proponowane są obozy z mnóstwem zabaw, które standardowo oferowane są na różnego rodzaju wyjazdach a młodzież zawsze świetnie się przy nich bawi.

Ferie zimowe 2022 to także ostatnie podczas których można wykorzystać Bon Turystyczny. Na ten moment jest on ważny do 30 września 2022 roku.

Po więcej inspiracji na zimowe obozy młodzieżowe oraz dla dzieci zapraszamy na stronę https://voguetravel.pl/zimowiska

Za publikację artykułu otrzymaliśmy wynagrodzenie.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.