dzisiaj jest niedziela, 24 listopada 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Jak dbać o zdrowie dziecka na wakacjach?

2018-01-26 10:08

Bogato wyposażona apteczka

Jeżeli wybierasz się z dzieckiem w podróż, zarówno na terenie Polski, jak i za granicą, pamiętać powinnaś aby dokładnie wyposażyć apteczkę podręczną, aby była praktyczna i przydatna w każdej sytuacji. Bardzo często w czasie wyjazdu nasze dziecko doznaje skaleczeń, poparzeń bądź użądleń. W takich sytuacjach zawsze powinnaś być przygotowana do działania.

• Użądlenie owada

Użądlenie owada, może nieść ze sobą poważne skutki zdrowotne, zwłaszcza jeśli pociecha boryka się z problemem alergii na jad. Przyczyną użądlenia może być pszczoła, osa, czy szerszeń, zaś pierwszym krokiem pomocy dziecku jest wyciągnięcie żądła. W tym celu wystarczy użyć pęsety, a po usunięciu ranę oczyścić okładem sody oczyszczonej zmieszanej z wodą. Soda neutralizuje szkodliwe działanie jadu, a także sprawia, że ustępuje przykre swędzenie.

Kleszcze

Lipiec, sierpień i wrzesień to czas zwiększonej aktywności kleszczy, co sprawia, że taki nieproszony gość może pojawić się na skórze dziecka. Najważniejsze jest zapobieganie kleszczom, a w tym celu warto zaopatrzyć się w preparaty, które odstraszają te owady. Jeżeli już kleszcz wbije się w skórę, należy go jak najszybciej usunąć. W przypadku pojawienia się obrzęku, należy podać dziecku lek antyhistaminowy.

• Skaleczenia i otarcia skóry

Dzieci bez względu na miejsce i porę uwielbiają ruch i aktywność fizyczną. Tym samym często narażone są na skaleczenia, rany, otarcia a nawet złamania. W przypadku otarć należy oczyścić ranę i przemyć ją wodą utlenioną. Jeżeli rana jest głęboka i krwawienie trwa dłużej niż piętnaście minut, wówczas musi interweniować lekarz, który ranę zszyje.

• Piasek w oczach

Często w czasie ferii wakacyjnych wybieramy się nad morze, a tam piasek łatwo może dostać się do oczu dziecka. By skutecznie go usunąć powinniśmy przepłukać oczy najlepiej niegazowana wodą mineralną.

• Poparzenia słoneczne

Dziecko ma delikatną skórę, która łatwo ulega przesuszeniu, a w efekcie poparzeniu przez promienie słońca. Warto zaopatrzyć się w krem z filtrem dla dzieci, a także zadbać o nakrycie głowy. Pamiętajmy o częstym podawaniu dzieciom wody do picia.

Źródło: dietoteczka.pl

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.