dzisiaj jest niedziela, 26 czerwca 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ogród Zoologiczny w Krakowie

2013-02-25 13:54

Wizytę warto zacząć od odwiedzenia zwierzątek w MINI-Zoo. Możecie pogłaskać i nakarmić kucyki, miniaturowe króliki, świnki morskie, żółwie, kózki karłowate, osiołki i lamy (karma jest przygotowywana przez pracowników ogrodu). Mini - ZOO można odwiedzać w godzinach od 9:30 do 14:00.

Na terenie Ogrodu Zoologicznego mieszka prawie 1500 zwierząt, przedstawicieli pond 260 gatunków. Ponad 120 z nich to gatunki zagrożone wymarciem. W Zoo rozmnażane są  m.in. hipopotam karłowaty, tapir anta, koń Przewalskiego, antylopa addaks, pantera śnieżna, tygrys amurski, jaguar, fenek, małpy: gereza abisyńska, mandryl, mangaba czarna i tamaryna białoczuba.

A kiedy już odwiedzicie wszystkich mieszkańców Zoo zajrzyjcie na mały plac zabaw ze zjeżdżalniami i huśtawkami. Jest tam też dmuchany zamek do skakania i basen z kolorowymi piłeczkami. A obok znajdziecie pawilon gastronomiczny – teraz czas na Wasze małe „co nieco”. Wszystko to znajduje się w jednym z najurokliwszych miejsc Krakowa - w centrum Lasku Wolskiego, na wysokości około 345 m n.p.m. Leśne przestrzenie, zadbane alejki i kontakt ze zwierzętami to niewątpliwe atuty, które zachęcają całe rodziny do odwiedzania krakowskiego zoologu.

Uwaga! od poniedziałku do piątku istnieje możliwość dojazdu na parking niestrzeżony przy głównej bramie ZOO, po uiszczeniu opłaty za wjazd na teren Lasu Wolskiego: samochód osobowy - 15 zł, oznakowany samochód inwalidy - 5 zł, autokar - 50 zł.

W sobotę i dni świąteczne obowiązuje zakaz wjazdu do Lasu Wolskiego. Pojazdy należy pozostawić na parkingu oddalonym od ZOO o ok.1 km; dojście ścieżką spacerową pod górę, przez las lub dojazd busem. Koszt parkingu pod ZOO w sobotę i dni świąteczne to kwota 15 zł.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.