dzisiaj jest wtorek, 30 listopada 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Świąteczny prezent dla dziecka - praktyczny poradnik

2021-11-23 21:58

Prezent dla aktywnego dziecka - jaki wybrać?

Czy prezent pod choinkę musi być drogi? Oczywiście, że nie, najważniejsze, by sprawił radość. Ważniejsze od prezentów jest oczywiście atmosfera i możliwość wspólnego spędzenia ich razem, w rodzinnym gronie. Zdajemy sobie jednak sprawę, że dzieci patrzą na święta głównie przez pryzmat Mikołaja, który przyjdzie w nocy i zostawi prezenty pod choinką lub przyjdzie w trakcie wigilijnej wieczerzy i rozda je osobiście ku ich wielkiej radości.

Dzieci najbardziej lubią zabawki, wiadomo. Kolejny zestaw klocków lego, kolejka napędzana elektrycznie czy zdalnie sterowany samochód - klasyczne prezenty, o których marzą dzieciaki niezależnie od szerokości geograficznej czy dekady, w której przyszło im żyć. Tak było, jest i zapewne będzie.

Co jednak może sprawić prezent dziecku, które tak, jak rodzice jest aktywne, wybiera się z nimi na górskie spacery, pokonuje wielokilometrowe trasy rowerowe czy pływa kajakiem? Tu już temat nie jest taki prosty. Szczególnie, że zarówno dzieci jak i rodzice skupiają się w pewnym momencie na praktyczności takiego prezentu. Po co nam więc kolejna już układanka czy gra logiczna, której w dodatku nie mamy gdzie zmieścić? 

Jak wybrać ten wyjątkowy prezent? Taki, który zapamiętamy na długo a jednocześnie będzie pomocny dzieciom w codziennym funkcjonowaniu? Pamiętam swój pierwszy, naprawdę świetny zegarek - Casio. Dostałem go od wujka, służył mi bardzo długie lata, odliczałem nim czas, mierzyliśmy na WF czy podwórkowych zawodach czas biegu na 60m czy na kilometr. To było niesamowite uczucie - mieć coś wyjątkowego przez swoją jakość i użyteczność. Zresztą zegarki dla dzieci jako prezent były zawsze dobrym pomysłem. W moim przypadku był to prezent dzieciństwa. Do dzisiaj mam w głowie scenę, w której go otrzymywałem. Wujek wziął mnie na bok, wyciągnął podłużne, papierowe etui i podarował mi składając przy tym życzenia. A gdy już rozpakowałem pomógł zapoznać się z najważniejszymi, podstawowymi funkcjami zegarka – to był czas, gdy instrukcja była tylko po angielsku a mój zasób słownictwa tego języka był jeszcze ubogi.

Zegarek dla dzieci - prezent na Mikołaja?

Korzystacie z zegarków wielofunkcyjnych - smartwachy czy innych zegarków sportowych? Może warto wybrać na prezent gwiazdkowy czy mikołajkowy dla swojego dziecka właśnie zegarek? Tak, aby mogło sprawdzić godzinę, czas jazdy rowerem, czy liczbę kroków pokonanych danego dnia? A podczas rywalizacji sportowej zmierzyć czas w jaki kolega czy koleżanka przebiegnie boisko.  

Dzisiejsze zegarki, takie jak zegarki Garett dla dzieci niewiele przypominają ten, który ja zapamiętałem na całe życie. Czym się charakteryzują? Zegarki Garett są to dziecięce smartwache z wieloma ciekawymi funkcjami jak: możliwość lokalizacji dziecka, Geoogrodzenia(czyli ustalamy obręb w jakim dziecko może się przemieszczać po jego przekroczeniu wysyłany jest alert do rodziców), możliwość wysyłania głosowych wiadomości, wykonywanie połączeń z telefonu, funkcja GPS czy krokomierz. 

Jeśli wolicie tradycyjne zegarki, które sprostają oczekiwaniom Waszym młodym sportowcom spójrzcie na zegarki legendarnej marki Casio. Wśród wielu linii godna uwagi jest linia G-Shock - wielofunkcyjnych zegarków o zwiększonej odporności. W sam raz dla dzieci, które skaczą na hulajnogach, szaleją na torach rowerowych czy wspinają się na drzewa, zupełnie jak my za dawnych lat. Seria zegarków Casio G-SHOCK to doskonała linia zegarków młodzieżowych lub dziecięcych, który z powodzeniem mogą zakładać także nastolatkowie. Jako typowy zegarek sportowy sprawdzi się na każdej hali treningowej, a jego szeroka gama kolorów i funkcjonalność sprawią, że jest to świetny kandydat na zegarek do codziennego noszenia.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.