dzisiaj jest piątek, 19 sierpnia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Świętokrzyskie dla dużych i małych

2019-11-25 12:40

Zamek Krzyżtopór

Jest on idealnym miejscem dla tych, którzy interesują się historią, a zwłaszcza pasjonuje ich rycerstwo, które zaciekawi także dzieci. Jego budowa rozpoczęła się w XVII w. i nigdy nie została ukończona. Rodziny z dziećmi mogą zjawić się tu w okresie przeprowadzania turnieji rycerskich i różnorakich imprez okolicznościowych, a młode pary mają tu cudowny, wręcz wymarzony plener do zdjęć ślubnych. Warto odwiedzić każdy zamek w naszym kraju, ponieważ każdy skrywa pewną ciekawą historię za czasów panowania królów.

Starówka w Sandomierzu

By odwiedzić Starówkę Sandomierską plusem jest, iż nie opłacamy wejścia. Jak większość wie Sandomierz zyskał wielu turystów dzięki serialowi telewizyjnemu "Ojciec Mateusz", powstała nawet ścieżka turystyczna " Śladami Ojca Mateusza."

Architektura w tym regionie zachowała się znakomicie, pamięta czasy, gdy Sandomierz był jednym z najważniejszych miast w kraju.

Chęciny - Jaskinia Raj i Zamek Królewski

Jaskinia Raj - jaskinia krasowa znajduje się pomiędzy Kielcami a Chęcinami. Odwiedza ją około stu tysięcy turystów rocznie. Najważniejszym aspektem i plusem i jest to, iż jest ona dostępna dla każdego. Nie potrzeba mieć kwalifikacji, czy sprzętu, by ją zwiedzać. Obok niej od niedawna znajduje się Centrum Neandertalczyka, które przyciąga tych młodszych.

Zwiedzanie Jaskini Raj można połączyć z odwiedzeniem Zamku Królewskiego. Nie jest wielki lecz fascynuje niesamowitym widokiem z baszty i swoim urokiem.

Zespół Pałacowy w Kurozwękach

Stał się on jednym z najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce. Stary pałac został odrestaurowany i przyciąga coraz liczniejszą liczbę osób. Dzięki pracy ludzi włożonej w tą inwestycję rozwinęła się tam oferta turystyczna. Najmłodszych zdecydowanie przyciągną tu komnaty i lochy. Zwłaszcza te drugie. Wszyscy mogą odbyć safari wśród bizonów i mini zoo. oryginalną atrakcją jest tu labirynt kukurydzy oraz konopi. Największą "imprezą" tu organizowaną jest kilkudniowy festyn "Dziki Zachód w Kurozwękach", gdzie można popróbować potraw z bizonów.

Święty Krzyż

To miejsce oprócz rodzin z dziećmi przyciąga także pielgrzymów i wycieczki szkolne. Sam klasztor jest ważnym religijnym punktem dla zwiedzających. Dzieci i młodzież może zauroczyć legenda o gołoborzach, które według niej powstały na skutek nieudanego spisku czarownic i diabłów próbujących zniszczyć klasztor.

Nie są to wszystkie atrakcje województwa Świętokrzyskiego. Można ich znaleźć o wiele więcej, gdyż jest to region bogaty w historię, legendy i posiadający piękną architekturę. Nie można słyszeć samych opowieści, czy obejrzeć zdjęć. Trzeba ten region po prostu zobaczyć na własne oczy. Przed wyjazdem na zwiedzanie regionu Świętokrzyskiego pomyślmy także o połączeniu zwiedzania z odpoczynkiem i prześledźmy listę miejsc, gdzie można wypocząć. Znajdzie się tu wiele miejsc, które zapewne będą nam odpowiadać.

Autor artykułu
Artykuł przygotowany przez ekskluzywny hotel bristolbusko.pl ze SPA położony w Górach Świętokrzyskich w miejscowości Busko Zdrój

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.