dzisiaj jest piątek, 21 stycznia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Lubuskie atrakcje – co warto zobaczyć na Ziemi Lubuskiej?

2020-02-18 01:31

Województwo lubuskie położone jest w zachodniej części Polski, granicząc z Niemcami. Jego największym miastem jest Gorzów Wielkopolski. Niemal połowę powierzchni tego województwa zajmują zielone lasy, ale na podróżujących czeka tutaj znacznie więcej ciekawych propozycji – liczne zabytki, ciekawe szlaki piesze i wodne, komfortowy hotel, gdzie można wypocząć od codzienności.

Co zatem warto zobaczyć na Ziemi Lubuskiej? Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi atrakcjami tego regionu!

Park Narodowy Ujście Warty

Ten utworzony w 2001 roku park narodowy obejmuje obszar ponad 8 tysięcy hektarów. Obejmuje on ujście rzeki Warty, które pełne jest tajemniczych mokradeł, słonecznych pastwisk i kwietnych łąk.

To właśnie tutaj można zobaczyć jedne z najrzadziej spotykanych w Polsce gatunków ptaków chronionych, w tym wodniczkę czy rybitwę czarną. Nie bez powodu Park Narodowy Ujście Warty jest tak często odwiedzany przez amatorów birdwatchingu!

Międzyrzecki Rejon Umocniony

Efektowny system umocnień, który został stworzony w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku przez Niemców. Obejmuje obszar ponad 100 kilometrów w okolicy Międzyrzecza.

Międzyrzecki Rejon Umocniony, w skrócie MRU, to jedyne w swoim rodzaju obiekty militarne, w tym między innymi podziemne systemy oraz „zęby smoka” tworzone po to, aby spowalniać czołgi. W podziemiach fortyfikacji swój dom posiadają także nietoperze.

Muzeum Twierdzy Kostrzyn

W przeszłości rozbudowany system fortyfikacji znajdujący się w Kostrzynie nad Odrą, obecnie tylko jego pozostałości, gdzie można zobaczyć także fundamenty dawnego miasta zburzonego w okresie II wojny światowej.

Muzeum Twierdzy Kostrzyn to wyjątkowy świadek historii, gdzie można zobaczyć między innymi takie obiekty jak forty nad Odrą, ruiny Kościoła Mariackiego, ruiny zamku, czy Bramę Berlińską.

Lubuski Szlak Wina i Miodu

To nie lada gratka dla osób, które chciałyby posmakować polskiego wina, a także wyśmienitego miodu.

Lubuski Szlak Wina i Miodu został stworzony w 2007 roku i obejmuje najlepsze winnice w województwie lubuskim. Wiele z nich działa także jak hotel, dlatego można nie tylko wypróbować tam wyjątkowego wina, ale też komfortowo przenocować.

Park Mużakowski

Park Mużakowski, określany także jako Park von Muskau, Muskauer Park jest największym parkiem w stylu angielskim znajdującym się na terenie Polski i Niemiec. Założony na w XIX wieku przez księcia Hermanna von Pückler-Muskau. Został wpisany na Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2004 roku.

Malowniczy Park Mużakowski jest częścią Parku Krajobrazowego Łuk Mużakowa i Geoparku Łuk Mużakowa.

Figura Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie

Interesującą atrakcją Ziemi Lubuskiej jest także Figura Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie.

Jest to najwyższa na świecie rzeźba Chrystusa, której wysokość to ponad 36 metrów, a łącznie z kopcem, na którym rzeźba jest ustawiona, posiada wysokość 52,5 metra.

Sprawdź oferty noclegowe już teraz!

Aby wyprawa na Ziemię Lubuską była całkowicie udana, nie można zapominać również o wyborze odpowiednio noclegu. Do dyspozycji mamy wiele ciekawych propozycji – hotel w centrum Gorzowa Wielkopolskiego czy też klimatyczny hotel nad jeziorem dla tych, którzy cenią sobie malownicze widoki z okien, ciszę i spokój.

Oferty na noclegi w województwie lubuskim można sprawdzić już teraz on-line, a następnie od razu zarezerwować wybrany hotel w dogodnym terminie. Życzymy udanego wypoczynku na Ziemi Lubuskiej!

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Dwór Kolesin z województwa lubuskiego.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.