11/11 Wolność, kocham i rozumiem, czyli rodzinne obchody Dnia Niepodległości w CK Agora
W najbliższą sobotę chcielibyśmy po raz kolejny rodzinnie, radośnie i twórczo celebrować odzyskanie niepodległości Polski na Różance. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. W ramach wydarzenia koncerty, pokaz filmu, warsztaty, konkursy z nagrodami i wystawy dla małych i dużych. Poniżej podsyłam szczegółowe informacje, a a ilustracje w załączniku. Będzie nam bardzo miło, jeśli taka informacja pojawi się na Państwa stronie.
11/11 w Centrum Kultury Agora (Wrocław) jest wydarzeniem cyklicznym – zwieńczeniem Święta naszej narodowej Niepodległości w formie muzycznej i artystycznej refleksji nad wolnością. Projektem 11/11 CK Agora stara się przypominać wartości i ideały, które stały się fundamentem demokratycznej Polski. Przywołujemy pojęcia takie jak: Wolność, Ojczyzna i próbujemy zastanowić się nad nimi w kontekście wyzwań współczesnego świata. CK Agora promuje patriotyzm i świadomość obywatelską, budując jednocześnie postawy otwartości i tolerancji, wskazując na możliwe nowatorskie i kreatywne sposoby wyrażania szacunku dla państwa polskiego i jego historii. 11/11 w CK AGORA to święto rodzinne. Dzieci i dorośli prezentują swój dorobek artystyczny z całego sezonu kulturalnego, w programie znajduję się też wiele różnorodnych atrakcji: warsztaty dla dzieci i dorosłych, animacje i konkursy, wystawy, pokaz filmów oraz wieczorny koncert. Na wszystkie wydarzenia w ramach 11/11 wstęp jest bezpłatny.
Program:
Koncerty:
sala widowiskowa / godz. 14.00- 14.30
Koncert Młoda Polska – Popisy pracowni wokalno – teatralnych i tanecznych CK Agora
Prezentacje Chochlików i Dźwiękoludków, grupy teatralno – wokalnej Wyjdź na scenę , Studium wokalnego Pauliny Lendy oraz Chóru Aster.
sala widowiskowa / 17.00- 18.15
Koncert zespołu Tango Fogg / Zapomniana piosenka
Szlagiery Mieczysława Fogga: Jesienne róże, Tango milonga, Stary walc, Ta ostatnia niedziela – te i inne utwory największych polskich kompozytorów i poetów pierwszej połowy XX wieku zostaną odtworzone w świeżych i nowoczesnych aranżacjach.
Warsztaty i konkursy:
sala teatralna / godz. 14.45 – 16.45
Wianki dla Niepodległej – warsztat plastyczny
Z tkanin, tiulu, szyfonu oraz różnych tasiemek pasmanteryjnych będziemy robić rozmaite kwiaty takie jak maki, róże , czy stokrotki oraz splatać je w fantazyjne wianki, które staną się ozdobą głowy w tak uroczystym dniu.
Wspólnie stworzymy prace pełne pozytywnej niepodległościowej biało-czarnej symboliki.
Konkurs plastyczny Projekt Wolność
Tematem konkursu będzie projekt ilustracji literniczej napisu Wolność. Za pomocą rozmaitych technik uczestnicy stworzą projekt na formacie A1. Trzy najciekawsze prace zostaną nagrodzone.
Decoupage z Piłsudskim – warsztat decoupage
Podczas warsztatu uczestnicy samodzielnie ozdobią drewnianą ramkę ze zdjęciem Józefa Piłsudskiego. Otrzymają również instrukcję, dzięki której będą mogli wykorzystywać technikę, która pozwala tchnąć drugie życie w niepotrzebne i zapomniane przedmioty użyteczności domowej lub przygotowywać wyjątkowe upominki dla najbliższych.
Historia w kolorach – zajęcia edukacyjne IPN
Zajęcia, których celem jest przybliżenie najmłodszym w atrakcyjnej i przystępnej formie tematyki polskich symboli narodowych – herbu, flagi i hymnu, ale także tych mniej znanych, jak choćby symbolu Polskiej Kotwicy. W programie m.in. klejenie flagi, portret Piłsudskiego, kolorowanki.
sala ceramiczna / godz. 14.45 – 16.45
Odbijany – warsztat graficzny
Na zajęciach wszyscy poznają kompletny proces wykonania odbitki graficznej w technice linorytu oraz odbijania jej na prasie drukarskiej. Wzory m.in. podobizna Piłsudskiego, orzeł biały czy flaga polska będą odbijane na torbach lnianych. Każdy uczestnik wyjdzie z warsztatów z własnoręcznie ozdobioną torba.
galeria / godz. 14.45 – 16.45
Kokardy Janusza – warsztat rękodzieła artystycznego
Zajęcia dla osób, które mają w sobie żyłkę początkujących krawców i chcą spędzić czas aktywnie, w twórczej atmosferze. Wspólnie uszyjemy pełne uroku i nonszalancji, czerwono-białe muchy, nieodzowny atrybut każdego eleganckiego mężczyzny.
Jak to na wojence – warsztat recyklingowy
Warsztaty będą polegały na wykonywaniu żołnierzyków, inspirowanych książką Edwarda Słońskiego o tym samym tytule. Figurki powstaną z nietypowych, ponownie wykorzystanych materiałów i będą ilustrowały jedną z najpiękniejszych opowieści przepełnionych nie tylko miłością do ojczyzny, rodziny i wolności, ale także wyjaśniającą znaczenia tradycji naszych świąt.
sala baletowa/ I grupa – godz. 14.45 – 15.45 / II grupa 15.45 – 16.45
Goździk programu – warsztat florystyczny dla dorosłych
Warsztat skierowany do wszystkich miłośników świata roślin i kwiatów. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają kompozycje florystyczne w patriotycznych barwach. Warsztat nawiązuje do coraz bardziej popularnej tendencji samodzielnego tworzenie bukietów na 11 listopada i składanie ich w miejscach pamięci narodowej.
Obowiązują zapisy / decyduje kolejność zgłoszeń: irena.lukaszewicz@ckagora.pl
Wystawy:
Hol / godz. 14.00 – 20.00
Dzieje 2 Korpusu… inaczej! – wystawa
Wystawa przedstawia karykatury autorstwa Mieczysława Kuczyńskiego, żołnierza Armii Polskiej pod dowództwem. gen. Władysława Andersa. Została przygotowana z okazji 70. rocznicy bitwy pod Monte Cassino przez Oddziałowe Biuro Archiwizacji i Udostępniania Dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej – KŚZpNP we Wrocławiu.
galeria / 18.30 – 20.00
Wernisaż wystawy Moja, Twoja Wolność / wręczenie nagród
Pozostałe atrakcje:
sala konferencyjna / godz. 14.45 – 16.45
Cudze listy – projekcja filmowa
Maciej Drygas poświęca swój dokument peerelowskiej korespondencji – listom mieszkańców naszego kraju z lat 1945-1989. Są wśród nich listy wesołe i smutne, proszące i grożące, optymistyczne i przygnębiające, intymne i bardziej pragmatyczne. Przeanalizowana przez autora korespondencja w całości została skontrolowana Przez władze PRLu. „Korespondencyjną inwigilacją” zajmowały się wyspecjalizowane komórki Służby Bezpieczeństwa, których pracownicy każdego dnia pieczołowicie odklejali koperty i studiowali zawartość cudzych przesyłek, by następnie sporządzać raporty nastrojów społecznych dla ówczesnych władz.
hol / godz. 14.45 – 16.45
Kolorowanki patriotyczne dla najmłodszych
Przestrzeń przed CK Agora / godz. 14.30 – 15.30
Poczęstunek – tradycyjna i pyszna żołnierska grochówka
Wstęp wolny.
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”
fb: https://www.facebook.com/events/182179425673275/
Komentarze
Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.