dzisiaj jest niedziela, 23 stycznia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Legendarna marka Aku prezentuje kolekcję na sezon wiosna & lato 2017; liczne nowości.

2017-03-23 13:43

Z sezonu na sezon wzrasta ilość par butów Aku zamawianych do polskich sklepów outdoorowych - zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Tylko w preorderach pod kątem sezonu wiosna & lato 2017, umownie trwającym od marca do sierpnia - zarządzający polskimi sklepami zamówili ponad 4 000 par obuwia! Jest to duży wzrost w stosunku do wcześniejszych sezonów. Co istotne - jest to tendencja stale rosnąca. Jeśli wziąć pod, iż sporo sklepów wciąż posiada na stanie modele z wcześniejszych sezonów - w końcu mowa o marce oferującej modele min. na 3 pory roku - można śmiało założyć, iż w najbliższych miesiącach Aku będzie jedną z najczęściej sprzedawanych marek wśród polskich użytkowników.

Jakie konkretnie modele miały największą sprzedaż podczas przedsezonowych zamówień?

Tu nie może być zaskoczenia - wciąż największą popularnością cieszy się linia Trekking i jej flagowe damsko - męskie modele, jak Tribute II (w wersjach GTX i LTR) oraz Trekker Lite II GTX, z 2 nowymi kolorami. Z modeli stricte męskich dużą sprzedaż do sklepów miał Slope GTX, zwłaszcza w wersji 885.4 czy jego damski odpowiednik Ultra Light GTX - podobnie jak Slope również dostępny w 4 wersjach. Osobnym tematem jest damsko - męska Camana Fitzroy GTX - model już nieobecny w bieżącej, europejskiej kolekcji Aku, ale wciąż niezwykle chętnie zamawiany przez polskie sklepy.

Buty trekkingowe (górskie) AKU Trekker Lite II GTX - z membraną GORE TEX.

Buty trekkingowe (górskie) AKU Trekker Lite II GTX - z membraną GORE TEX.

Z ściśle technicznych modeli wysokogórskich - i związanej z nimi kolekcji Mountain - największym wzięciem cieszył się damsko - męski Superalp GTX. Uwagę nabywców zwrócił też debiutujący w ofercie producenta model Tengu GTX. Tuż za nimi w rankingach sprzedaży hurtowej uplasował się znany z poprzednich sezonów Conero GTX.

Najwięcej nowych i odświeżonych modeli pojawiło się w linii Multiterrain, oferującej buty dedykowane aktywnościom górskim w umiarkowanie trudnym terenie. Większość serii to damsko - męskie modele z niską cholewką i sportowo - casualowym designem. Właściciele sklepów ewidentnie postawili tu na nowości - najchętniej zamawiane były modele: La Val Low GTX, Montera Low GTX czy Pulsar Low GTX. Ze starszych butów dobrą sprzedaż utrzymał Rock II GTX.

Seria Mountain Inspired, designem nieco zbliżona do omawianej powyżej, to od kilku sezonów królestwo miejsko - outdoorowego modelu Bellamont. Dostępny jest on w kilku konfiguracjach, spośród których zdecydowanie najwięcej modeli zamówionych zostało w kategoriach Suede GTX oraz Suede.

Wreszcie linia Forester, dedykowana przemieszczaniu się po terenie z mniejszymi różnicami wysokości, ale wciąż trudnym i wymagającym, jak lasy, trzęsawiska czy tereny mocno piaszczyste, nierzadko w gorących warunkach klimatycznych. Warto tu zwrócić uwagę na modele takie jak Petra czy Pilgrim GTX - ten drugi chętnie wykorzystywany przez elitarne jednostki wojskowe, m.in. słynną amerykańską Navy Seals.

Buty trekkingowe AKU Petra Sand

Warto zaznaczyć, iż cześć nowych modeli nigdy nie trafiłoby do sprzedaży, gdyby nie nowości na poziomie produkcji. Już w czasie poprzedniego, jesienno - zimowego sezonu Aku wprowadziło innowacyjną obróbkę skóry Zero Impact. Jej fenomen polega na tym, iż nie wymaga ona garbowania skóry z zastosowaniem chromu i metali ciężkich, dzięki czemu obniża o 5% poziom emitowanego CO2 oraz - dzięki certyfikowanym zabiegom ponownego zalesiania - redukuje do zera odpady powstałe w procesie produkcji. W nowych modelach niniejsza technologia zastosowana została m.in. w La Val Plusie, a wcześniej również m.in. w Bellamocie Plus czy Fedzie.

Buty trekkingowe (Górskie) AKU Pilgrim GTX z membraną GORE TEX

Buty trekkingowe (Górskie) AKU Pilgrim GTX z membraną GORE TEX

Kluczową nowością jest również Elica - zintegrowany system, obejmujący kopyto szewskie, podeszwę wewnętrzną, śródpodeszwę oraz podeszwę zewnętrzną. Wiernie oddaje ona anatomiczny kształt dolnej części stopy i dostosowuje się do jej naturalnego nachylania, redukując siłę uderzenia i obciążenie podczas stawiania kroku. Przeprowadzone przez specjalistów z Aku testy laboratoryjne dowiodły, iż obuwie z systemem Elica, w porównaniu do tradycyjnej konstrukcji, charakteryzuje lepszy rozkład siły nacisku na powierzchnię podeszwy. W zależności od fazy kroku, nacisk jest rozdysponowany na całą podeszwę (stąpnięcie) lub znacząco zmniejszony miejscowo (wybicie). Zmniejsza to zużycie bieżnika i zwiększa komfort użytkowania, zwłaszcza podczas długotrwałego marszu. Warto zaznaczyć, iż system Elica znalazł zastosowanie we wszystkich konfiguracjach dla nowych modelach z serii Multiterrain, m.in. wspomnianych wcześniej La Val, Montera czy Pulsar.

Niskie buty trekkingowe AKU Pulsar Low GTX z membraną GORE TEX

Niskie buty trekkingowe AKU Pulsar Low GTX z membraną GORE TEX

Drugą nowością w wymienionych powyżej modelach jest zastosowanie innowacyjnej podeszwy opracowanej we współpracy z Michelin - największym europejskim producentem opon. Michelin ® Pulsar - bo tak brzmi pełna nazwa podeszwy - inspirowana jest charakterystyką bieżnika opon rowerów górskich. Jej asymetryczna budowa, dostosowana do systemu Elica, poprawia stabilizację kroku i zapewnia idealną przyczepność. Swoje zastosowanie znalazła one we wspomnianych wcześniej butach z serii Multiterrain - niewątpliwie najbardziej odmienionej linii w ramach całej kolekcji Aku na sezon wiosna/ lato’ 2017.

Niskie buty AKU La Val Low GTX z membraną GORE TEX

Niskie buty AKU La Val Low GTX z membraną GORE TEX

--
O producencie
AKU - czołowy włoski producent wysokiej jakości butów wspinaczkowych i turystycznych. Historia firmy to wiele lat doświadczeń czerpanych z prestiżowej tradycji ręcznej produkcji obuwia. Firma znana jest z tego, że jako pierwsza na świecie wprowadziła innowacyjną metodę podklejania membrany Gore-Tex®, tworząc tym samym w pełni wodoodporne obuwie. Mimo czerpania z tradycji i lokalnych inspiracji, AKU stawia na czynny rozwój i dąży do umacniania pozycji na kolejnych rynkach zbytu, również w Polsce. Aktualnie firma posiada 2 duże fabryki we Włoszech i w Rumunii, z których wypuszcza na ogólnoświatowy rynek ponad 200 tysięcy par butów rocznie.

Więcej informacji na http://www.aku.it.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.