dzisiaj jest czwartek, 21 listopada 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Weekendowe minilaby w Koperniku

2013-05-15 23:01

Fizyka: „Rozpalone do białości”
Zanim Thomas Edison opatentował żarówkę w 1880 roku, eksperymentował z setkami różnych materiałów, żeby znaleźć taki, który będzie świecił jasno i długo. Jeśli chcecie poczuć się jak słynny wynalazca, weźcie udział w zajęciach w laboratorium fizycznym. Spośród różnych przedmiotów wybierzecie te, z których można zbudować żarówkę, następnie złożycie ją i sprawdzicie, jak świeci. Olśniewające rezultaty gwarantowane!

Chemia: „Na tropie złodzieja”
Bałagan, na podłodze jakieś przedmioty i papiery, otwarty sejf, zbita szklanka, ślady czegoś czerwonego… Policjanci dostarczyli do laboratorium różne przedmioty z miejsca zbrodni. Trzeba przebadać i zidentyfikować ślady pozostawione przez złoczyńcę. Sprawdzicie odciski palców, odczytacie niewidoczną wiadomość oraz wykryjecie ślady krwi. Czy uda się wytropić złodzieja?

Biologia: „Pełnokrwista biologia”
Badając prawdziwą zwierzęcą krew sprawdzicie, jak reaguje ona z różnymi substancjami - kwasem octowym, alkoholem i wodą utlenioną. Wykonacie rozmaz krwi i obejrzycie go pod mikroskopem. Dowiecie się także, skąd się biorą grupy krwi i jak czytać wyniki badań. Na koniec zajrzymy do wnętrza prawdziwego serca. Tylko dla osób o mocnych nerwach!

Robotyka: „Okiem robota”
Jak widzą roboty? Czy dobrze radzą sobie w ciemnościach, czy – jak ludzie – muszą wytężyć wzrok, by cokolwiek dostrzec? O tym opowiemy na zajęciach, na których spojrzymy na świat jego oczami. Wcielimy się w role wynalazców i zbudujemy robota, który będzie reagował na światło. Przy okazji opowiemy, jaki wpływ na rozwój robotyki miały dżdżownice i węże.

Zajęcia (w soboty i niedziele) rozpoczynają się o godz.: 11.30, 12.45, 14.30 i 15.45.
Zapraszamy wszystkich od 9 roku życia.

Cena biletu: 9 zł + bilet do Kopernika.

 

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.