dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Spacerem wśród łowickich wycinanek czyli... Skansen Maurzyce

Mamy tu ponad 40 obiektów typu chałupy (domy mieszkalne w fantastycznych żywych kolorach!), obory, kuźnie, kapliczki, stodoły, wiatraki, zagrody zamknięte, kościół i studnie oraz coś dla przyszłych strażaków - budynki związane ze Strażą Pożarną wraz z umieszczoną tam ekspozycją tematyczną.

W otwartych dla zwiedzających chałupach zobaczyć możecie, jakie sprzęty wchodziły w standardowe wyposażenie mieszkania – ciekawe, czy będzie tam coś podobnego do komputera, konsoli albo DVD…?

Kto ma dziadków na wsi, ten na pewno wie, jakimi maszynami posługiwał się dziadek, gdy jechał pracować w polu lub na obejściu. Dzięki wizycie w skansenie porównacie sobie maszyny i narzędzia rolnicze wykorzystywane przez Waszych dziadków i ich przodków.

Po spacerze maurzyckimi alejkami Łowicz będzie się Wam kojarzył już nie tylko z mówiącymi sztućcami z pewnej reklamy sosów i pulpetów, ale z kolorami, bajecznymi wzorami wycinanek ludowych obecnych w wystroju izb mieszkalnych i przyjaźnie dla człowieka zaplanowaną przestrzenią. Polecamy!

Uwaga! W dni upalne ciężko znaleźć tu miejsce zacienione.

Na miejscu jest karczma, w której przygotowywane jest doskonałe jedzenie! My polecamy znakomity bigos i prawdziwy żurek. Po terenie można bez problemu poruszać się wózkiem. Starsze dzieci mają dużą przestrzeń do biegania, a młodszym z pewnością spodobają się wystroje mieszkań-- naszą córkę do opuszczenia niektórych pomieszczeń musieliśmy przekonywać kolejnymi, równie ciekawymi muzealiami. Szkoda tylko, że chaty można oglądać z sieni. Jest to jednak zrozumiałe z uwagi na fakt, że nie w chatach nie ma kustoszy.

Komentarze

Gość - fgjfgjh 2015-04-27 17:56 przyznana ocena:

hjkgkh

Gość - jaromir123 2016-08-22 01:03 przyznana ocena:

Skansen raczej smutny,a nawet powiem,martwy.Są tylko domki i budynki gospodarcze. Jednak nie ma tu źadnego życia, nic.
W innych skansenach, np.w Sierpcu są zwierzęta gospodarskie jak owce, kozy, ptactwo domowe. Są panie, które przebywają w budynkach można ich się zawsze o coś zapytać, lub same opowiadają. A tu nic, nikogo... nie polecam tego skansenu.Karczma również wypada blado...

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.