dzisiaj jest poniedziałek, 27 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie

2016-02-15 11:43

W Baśniowym Zoo czeka na Was całkowicie inny świat, w którym możecie odwiedzić znane z bajek zwierzęta, pobawić się z nimi, pogłaskać a nawet nakarmić (jabłkami, marchewką lub sałatą). Można tu spotkać osiołki, kucyki, kozy angorskie, morskie świnki, króliki oraz kury jedwabiste. Na terenie baśniowego zoo są trzy place zabaw z kolejką linową, huśtawkami oraz zjeżdżalniami. Uwaga Rodzice! Jest tu też kryta strzechą altana, w której urządzane są urodzinowe przyjęcia dla dzieci. Można także wylegiwać się na trawniku i urządzić sobie piknik. 

Młodsi i starsi będą też zachwyceni wizytą w „zwykłej” części warszawskiego ZOO, które należy do największych w Polsce. Przez ostatnie lata zostało pokaźnie doinwestowane, w wyniku czego przebudowano wiele wybiegów i zbudowano nowe. Znajduje się w nim obecnie 3 566 zwierząt - przedstawicieli 553 gatunków.

Najważniejsze obiekty to na przykład słoniarnia - jedna z najnowocześniejszych w Europie; ptaszarnia - z jedyną w Polsce halą wolnych lotów, ucharakteryzowaną na wilgotną dżunglę azjatycką. Jest to piękne (i głośne) pomieszczenie, gdzie można podglądać życie ptaków azjatyckich, posłuchać ich  śpiewu i cichego szumu wodospadu. W nowoczesnym budynku herpetarium zamieszkuje kilkaset gadów. Są wśród nich żółwie, jaszczurki, krokodyle i węże, niektóre bardzo jadowite; wśród nich możemy zobaczyć trzy największe dusiciele: boa, anakondę i pytona oraz kobrę i grzechotnika. Żółwie wodne mieszkają w malowniczej rzece, a krokodyle mają do dyspozycji baseny zewnętrzne, w których możemy je podziwiać spacerując w pięknym, gęsto zarośniętym krokodylim ogrodzie.

Codziennie o określonych godzinach można zobaczyć pokazy karmienia zwierząt:

  • pingwiny:  9.30  i  14.00
  • foki:  10.00  i  14.30
  • piranie:  11.00 (poniedziałek, środa, piątek)
  • hipopotamy:  12.00  (tylko w sezonie letnim)
  • rekin:  12.30 (poniedziałek, środa, piątek)
  • nosorożce:  14.00


Informacje praktyczne:

  • W weekendy i dni świąteczne  ok. godz. 11 - 14 są duże  kolejki do kasy !
  • Wejście od strony Mostu Gdańskiego czynne jest także w dni powszednie. Przy wejściu znajduje się parking dla rowerów.

 

Komentarze

Gość - KZ 2012-11-25 13:35

bardzo fajne miejsce, polecam!

zmora 2012-11-25 13:36

pingwiny najlepsze!

Gość - ela zajac 2015-08-18 17:14

Najważniejsze obiekty to na przykład słoniarnia - jedna z najnowocześniejszych w Europie; ptaszarnia - z jedyną w Polsce halą wolnych lotów, ucharakteryzowaną na wilgotną dżunglę azjatycką. Jest to piękne (i głośne) pomieszczenie, gdzie można podglądać życie ptaków azjatyckich, posłuchać ich śpiewu i cichego szumu wodospadu. W nowoczesnym budynku herpetarium zamieszkuje kilkaset gadów. Są wśród nich żółwie, jaszczurki, krokodyle i węże, niektóre bardzo jadowite; wśród nich możemy zobaczyć trzy największe dusiciele: boa, anakondę i pytona oraz kobrę i grzechotnika. Żółwie wodne mieszkają w malowniczej rzece, a krokodyle mają do dyspozycji baseny zewnętrzne, w których możemy je podziwiać spacerując w pięknym, gęsto zarośniętym krokodylim ogrodzie.

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.