dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Tatry z dzieckiem: gdzie iść w góry z dzieckiem? Oto propozycje dla całej rodziny

2024-05-26 22:46

Dla ułatwienia przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiadamy, gdzie iść w góry z dzieckiem podczas pobytu w Tatrach. Sprawdź nasze propozycje.

Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska to jedno z najpiękniejszych miejsc w polskich Tatrach. Idealnie nadaje się na rodzinną wycieczkę. Szlak wiodąc doliną jest stosunkowo łatwy i mało wymagający kondycyjnie, oferując malownicze krajobrazy i bliski kontakt z naturą. Z nieco starszymi dziećmi warto wejść do Jaskini Mroźnej – znajduje się po wschodniej stronie doliny, jest oświetlona, bezpieczna, gwarantując przy tym mnóstwo emocji podczas zwiedzania.

Morskie Oko

Morskie Oko to wręcz pozycja obowiązkowa na liście rodzinnych atrakcji w Tatrach. Dojście do tego przepięknego jeziora jest bardzo łatwe – szlak w większości wiedzie asfaltową drogą. Cała wycieczka zajmuje około 2,5 godziny w jedną stronę. Jeśli dzieci zaczną narzekać na zmęczenie i bolące nogi, to warto rozważyć powrót dorożką konną, co samo w sobie jest wielką atrakcją dla najmłodszych.

Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska to najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach, idealna na łatwą i dłuższą wycieczkę z dziećmi. Częściowo szlak można pokonać ciuchcią turystyczną, a nawet przejechać go na rowerze, co polecamy zwłaszcza rodzinom ze starszymi dziećmi mającymi dobrą kondycję. Do doliny warto wybrać się wczesną wiosną, kiedy to można podziwiać zachwycające dywany kwitnących krokusów.

Sarnia Skała

Sarnia Skała jest doskonałą opcją dla rodzin z nieco starszymi dziećmi, które posiadają już pewne doświadczenie górskie, a na pewno dobrą kondycję. Choć wejście na ten pięknie położony szczyt nie jest specjalnie trudne, to w niektórych miejscach może wymagać pomocy dorosłych, szczególnie na odcinkach z łańcuchami. Widoki wszystko to wynagrodzą!

Dolina Białego

Dolina Białego to mniej znane, ale również piękne miejsce w Tatrach. Przejście tego szlaku  polecamy szczególnie rodzinom szukającym spokojniejszych tras, bez tłumów, za to w otoczeniu dziewiczej tatrzańskiej przyrody. Jest to również odpowiedni wybór na zaprawę przed dłuższymi wycieczkami.

Więcej o tym, gdzie iść w góry z dzieckiem planując rodzinny pobyt pod Tatrami, przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://www.ecotatry-hotel.pl/blog/tatry-z-dzieckiem-gdzie-isc-w-gory-z-dzieckiem-sprawdz-nasze-propozycje/.

Pobyt pod Tatrami z dzieckiem: który hotel wybrać?

Chcąc pokazać dziecku piękno Tatr warto przede wszystkim postawić na taki obiekt, który znajduje się w urokliwym miejscu, w otoczeniu tatrzańskiej przyrody, gwarantujący znakomite widoki na góry oraz zlokalizowany bardzo blisko największych atrakcji regionu – w tym wspomnianych już dolin. Niekoniecznie musi to być natomiast gwarne, zatłoczone Zakopane.

Nasza propozycja? Sprawdź korzystne pakiety pobytowe dla rodzin w Hotelu Eco Tatry w Kościelisku, czyli jedynym hotelu w tej pięknej miejscowości sąsiadującej z Zakopanem, będącej idealnym punktem wypadowym do zwiedzania m.in. Doliny Kościeliskiej, Doliny Chochołowskiej czy ambitniejszych szlaków w Tatrach.

Komfortowy, trzygwiazdkowy Hotel Eco Tatry oferuje w pełni wyposażone pokoje, w tym rodzinne, a także szereg atrakcji dla swoich gości, by wymienić tylko strefę SPA z sauną fińską (suchą), sauną infrared, jacuzzi oraz leżakami, salę rekreacyjną z bilardem i piłkarzykami, lobby bar serwujący pyszne koktajle, kawę, herbatę czy domowe ciasto, bezpłatny parking, szybkie, darmowe Wi-Fi czy windę, a także możliwość płatności kartą, BLIK-iem oraz urządzeniem mobilnym.

Sprawdź aktualne pakiety i zarezerwuj pobyt w Hotelu Eco Tatry na stronie https://www.ecotatry-hotel.pl/.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.