dzisiaj jest niedziela, 03 marca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

"Magiczne pudełko z krajobrazem” w Muzeum Zabawek i Zabawy

2024-01-10 22:38

Uczestnicy wykonają własne dioramy o wymiarach 20×20 cm inspirowane eksponatami z wystawy ,,Miniaturowy świat wielkich rzeczy”.
Dodatkowo zachęcamy do zabrania na nie swojej ulubionej figurki (około 5 – 6 cm), która stanie się częścią inscenizacji. W trakcie warsztatów przeniesiemy się w świat miniatur, a najzwyklejszy skrawek terenu zamieni się w niezwykły krajobraz w miniaturowej wersji.

Spotkanie rozpoczyna kuratorskie oprowadzanie po wystawie.

Zajęcia nawiązują do wystawy „Miniaturowy świat wielkich rzeczy”, która jest opowieścią o pasji do modelarstwa, dzięki której możemy udać się w podróż przez dzieje ludzkości. Od momentu istnienia najdawniejszych cywilizacji, aż po czasy współczesne człowiek odwzorowywał elementy świata rzeczywistego i wyimaginowanego w postaci pomniejszonych modeli. Jeden z ciekawszych modeli na wystawie to Tajemniczy ogród - zabawka obserwacyjna. Diorama datowana na XVII wiek. Barokowa artefakt przeznaczony dla arystokracji, ze zbiorów Muzeum Zabawek w Krakowie, Fundacja Zbiorów Rodziny Sosenków.

Samo słowo ,,diorama” pochodzi z języka greckiego i oznacza ,,poprzez widziane” czy ,,obraz przejrzysty”. Dioramy składają się głównej planszy, na której umieszcza się kolejno elementy: figurki, samochody, budynki, pojazdy itp.

Startujemy o godzinie 11:00 i 13:00

Bilety w cenie 22 zł os, można zakupić online:
https://muzeumzabawek.kielce.eu/product/magiczne-pudelko-z-krajobrazem-warsztaty-rodzinne/

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.