dzisiaj jest czwartek, 21 listopada 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Projekt „Z Ossolineum do centrum polszczyzny. Edukacyjna wędrówka przez historię i sztukę”

2023-12-07 21:32
Kim byli Józef Gielniak, Ryszard Sokół i Zygmunt Waśniewski? Co łączy te trzy postacie? Z jakiego powodu przybyli na Dolny Śląsk i tu tworzyli? Jaką spuściznę zostawili po sobie?
Te pytania stały się punktem wyjścia do realizacji warsztatów edukacyjno-artystycznych dla uczniów z trzech szkół: 
 
• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Gielniaka w Kowarach
• Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Piechowicach
• Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Smolnej

Szkoły te znajdują się w małych gminach i zostały wybrane nieprzypadkowo. Każda z nich łączy się z miejscem, w którym tworzył jeden z trzech wspomnianych artystów-grafików, a którego prace znajdują się w zbiorach Ossolineum. 
 
Zachęcamy do obejrzenia filmu podsumowującego projekt, którego nasz portal jest patronem.




Więcej informacji o projekcie na stronie Muzeum Pana Tadeusza:
https://muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/wydarzenia/z-ossolineum-do-centrum-polszczyzny-2023/
 
Mamy nadzieję, że idea projektu zachęci dzieci do dalszego poznawania Dolnego Śląska, a powstały film dokumentujący działania projektowe będzie inspiracją dla kolejnych działań o charakterze oświatowym i kulturotwórczym!
 
Projekt „Z Ossolineum do centrum polszczyzny. Edukacyjna wędrówka przez historię i sztukę” dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.