dzisiaj jest niedziela, 03 marca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Jak wybrać idealną huśtawkę kokon?

2023-11-28 19:52

Design

Wybierając kokon huśtawkę do pokoju dziecięcego warto zwrócić przede wszystkim uwagę na jej design. Element ten powinien wpasowywać się w resztę aranżacji. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, sprawdzić można na przykład te pod linkiem https://bajum.pl/pokoj-dzieciecy/hustawki-do-domu/hustawki-kokony. Jeżeli pokój dziecka jest urządzony bardziej w stylu boho wybrać można kokon na przykład z pomponami czy frędzlami, wykonany z tkaniny w naturalnym kolorze. W aranżacjach, w których króluje słodki dziecięcy nastrój świetnie sprawdzi się na przykład huśtawka z tkaniny w misie, która całemu pokojowi nada dodatkowej baśniowości. Jeśli chodzi o kolorystykę, popularne są modele utrzymane w barwach pastelowych, kolorach ziemi lub też kokony o bardzo nasyconych tkaninach, które przełamują klasyczne aranżacje pokojów dziecięcych. Świetnie sprawdzi się na przykład szmaragd lub granat. Jeżeli zależy nam na ożywieniu pokoju urządzonego w stonowanych barwach, możemy zdecydować się na modele we wzory kwiatowe z dodatkowymi falbanami lub na kokon utrzymany w stylizacji indiańskiego pokoju dziecięcego. Ten ostatni będzie też świetnie komponował się z innym popularnym elementem wystroju jakim jest tipi do zabawy. Ciekawie prezentują się modele, w których poducha wewnątrz kokonu wykonana jest w innym kolorze, niż reszta huśtawki.

Bezpieczeństwo

W huśtawkach kokonach niezwykle istotną kwestią jest bezpieczeństwo zabawki. Największym zagrożeniem może być bowiem zerwanie się jej z sufitu. Stosowanie się do zaleceń producenta odnoszących się do montażu i użytkowania, zabezpiecza przed tym ryzykiem. Przede wszystkim kokon huśtawka wykonana jest z tkaniny – powinna być ona wzmocniona i jak najbardziej odporna. Nie chodzi tylko o zniszczenie i brzydki wygląd huśtawki, ale również o naderwanie materiału, które mogłoby skutkować zerwaniem się całej konstrukcji. Warto wybierać kokony wykonane z materiałów dwuwarstwowych i obszyte podwójnym ściegiem. Huśtawki zazwyczaj w zestawach nie zawierają haka, ponieważ powinien być on dopasowany do materiału z jakiego wykonano sufit. Warto w tym względzie zastosować się do zaleceń producenta i wybrać taki hak, który będzie odpowiadał konkretnym materiałom budowlanym.

Wiek

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest wiek użytkownika huśtawki. Zazwyczaj kokony są przeznaczone dla dzieci od dwudziestego czwartego miesiąca życia, dlatego, że są to już maluchy, które potrafią stabilnie siedzieć i nie wypadną z huśtawki. Sadzanie w kokonie mniejszego dziecka może skutkować wypadkiem. Jeśli chodzi o ograniczenia wiekowe w drugą stronę, tutaj producenci raczej podają maksymalną wagę, którą można obciążyć huśtawkę i na to należy zwrócić szczególną uwagę. Haki dobrze dopasowane do rodzaju sufitu utrzymają określoną w specyfikacji przez producenta wagę.

Szeroki wybór huśtawek kokonów znaleźć można na stronie https://bajum.pl/. Spośród różnych modeli z łatwością wybrać można ten, który idealnie wpasuje się w przestrzeń dziecięcego pokoju.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.