dzisiaj jest środa, 24 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wieliczka: Europejskie Dni Dziedzictwa 2023

2023-09-12 00:49

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w wydarzeniu Europejskie Dni Dziedzictwa 16 września 2023 r. w godz. 9.00 – 18.00 w Zamku Żupnym i Muzeum w kopalni. Wstęp wolny.

W tegorocznej edycji wydarzenia, któremu towarzyszy hasło „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”, Muzeum zaprezentuje tradycje barbórkowe oraz kult św. Kingi wśród górników solnych. Te piękne górnicze tradycje w tym roku zostały wpisane na Krajową Listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Nie byłoby ich bez Kopalni Soli w Wieliczce, która w tym roku obchodzi 45 rocznicę wpisania na Listę Dziedzictwa UNESCO i Zamku Żupnego, który jest na tej Liście już 10 lat.

Wysokiej klasy porcelanę, głównie z Miśni z XVIII w., z motywami górniczymi będzie można zobaczyć na wystawie „Górnictwo i sztuka. Kolekcja porcelany Middelschulte” w Zamku Żupnym w Wieliczce. Dla rodzin z dziećmi zamierzającymi spędzić czas aktywnie przygotowano warsztaty „Historia zamknięta w zapachu” w Zamku Żupnym i „Tradycje górnicze” w Muzeum w kopalni. Udział w niektórych spotkaniach wymaga rezerwacji przez formularz na stronie internetowej Muzeum - start 12 września 2023 r. Program poniżej.

Program:

ZAMEK ŻUPNY

9.00–18.00 – zwiedzanie Zamku Żupnego

10.00–14.00 – pokaz rzeźbienia w soli – prowadzony przez górników-rzeźbiarzy z Kopalni Soli

„Wieliczka”– dziedziniec zamkowy

14.00, 16.00 – zwiedzanie wystawy „Górnictwo i sztuka. Kolekcja porcelany Middelschulte” z kuratorką Klementyną Ochniak-Dudek (rezerwacja)

11.00, 12.00, 13.00, 14.00 – „Historia zamknięta w zapachu” – warsztaty edukacyjne

TRASA MUZEUM W KOPALNI SOLI

10.00, 11.00, 12.00 –„Tradycje górnicze” – warsztaty edukacyjne dla rodzin z dziećmi (rezerwacja)

13.00, 14.00, 15.00 – zwiedzanie z przewodnikiem (rezerwacja)

Rezerwacja od 12 września 2023 r. poprzez formularz na stronie: www.muzeum.wieliczka.pl

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.