dzisiaj jest niedziela, 01 października 2023
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Sport na każdą kieszeń — jaką aktywność warto wybrać?

2023-06-03 15:44

Sport dla każdego?

Za sport można uznać każdą aktywność fizyczną. Jeśli nasz stan zdrowotny nie pozwala na duży wysiłek, możemy spacerować. Jeśli nasze godziny pracy nie umożliwiają uczęszczania na zajęcia na siłowni, możemy ćwiczyć w domu, na podstawie filmów instruktażowych, które znajdziemy w internecie. Ważne, żeby się ruszać. Sport jest zdecydowanie dla każdego. Niektóre rodzaje sportów, wymagają jednak sporych nakładów finansowych. Nie zawsze można sobie pozwolić na tak duży wydatek. Przykładem takiego sportu jest jazda konna. Jeśli angażujemy się w nią dość mocno, musimy zakupić strój i buty do jazdy. Często wraz ze wzrostem zainteresowania decydujemy się na zakup konia, a już utrzymywanie zwierzęcia w stajni wraz z opieką lekarską dla niego pochłania dość duże kwoty. 

Sporty na każdą kieszeń

Są jednak sporty, których uprawianie możemy rozpocząć bez dużych nakładów finansowych i specjalnego przygotowania. Dodatkowo możemy je wykonywać nawet w pojedynkę.

  • Jednym z takich sportów jest bieganie. Można je zacząć w każdej chwili. Wystarczy tylko wygodny ubiór i buty. Dopiero w miarę zaawansowania warto kupić porządne buty do biegania i ewentualnie odzież termoaktywną, jeśli planujemy biegać przez cały rok. 
  • Kolejną z opcji jest nordic walking. Koszt zakupu kijków nie jest wysoki, a takie spacerowanie znacząco może wpłynąć na naszą kondycję i odporność.
  • Dość dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się jazda na hulajnodze. O ile zakup zwykłej to nie są duże środki, to już zakup hulajnogi elektrycznej wiąże się ze sporym wydatkiem i warto to dobrze rozważyć. Na początek można korzystać z opcji wypożyczania takiego sprzętu na minuty, jest to dostępne w większych miastach.
  • Sporym zainteresowaniem cieszy się także jazda na rowerze. Zakup nowego roweru to już niestety niemały koszt. W przypadku gdy nie mamy miejsca na jego przechowywanie, można skorzystać z opcji wypożyczania go na takiej samej zasadzie jak hulajnogi. Dodajmy, że wspólne rodzinne wycieczki to fantastyczny sposób na spędzanie czasu razem.
  • Następną możliwością jest jazda na rolkach lub wrotkach. Zakup to nie jest duży koszt, należy jednak do niego doliczyć także ochraniacze i kask. Te akcesoria mogą się bardzo przydać na początku przy nauce jazdy. Tutaj również dzieci powinny mieć wiele radości ze wspólnej jazdy.

Sporty zespołowe

Do sportów na każdą kieszeń można zaliczyć także siatkówkę, koszykówkę czy piłkę nożną. Minusem tutaj jest tylko to, że trzeba zgromadzić zespół zawodników, żeby rozpocząć grę. Niemniej jednak sporty te cieszą się dużą popularnością wśród ludzi w każdym wieku. W dużych miastach jest dość dużo boisk, które można wykorzystać. Natomiast w mniejszych miejscowościach boisko można zrobić po prostu na skoszonej trawie. Oprócz dawki ruchu zyskujemy w tym wypadku także możliwość nawiązania nowych relacji i kontaktów. Co więcej, możemy zebrać innych rodziców wraz z ich dziećmi i wspólnie spędzić czas. Może również nasze pociechy poznają nowych znajomych?

A może używane?

Z myślą o osobach, które chcą zakupić sprzęt w przystępnych cenach, Decathlon stworzył ofertę zakupu sprzętu używanego — to tak zwane produkty 2nd Life. Jest tam ogromny wybór różnego rodzaju rzeczy sportowych z drugiej ręki. Można tam znaleźć sprzęt fitness, rowery, hulajnogi czy sprzęt do sportów wodnych. To ciekawe rozwiązanie, aby nabyć potrzebne akcesoria bez ponoszenia dużych nakładów gotówki.

Jak widać, da się znaleźć sport, w który nie musimy inwestować dużo pieniędzy. Dla osób, które naprawdę chcą, jest dużo rozwiązań. Ważne, żeby sport wybrać tak, aby czerpać z niego radość wtedy dbanie o regularny ruch będzie dla nas przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.