dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Noc Muzeów - „Rytmy czcionki” - Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

2023-05-10 18:34

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w wydarzeniu „Noc Muzeów” 19 maja 2023 w godzinach 19.00 – 24.00 w Zamku Żupnym i w Muzeum w kopalni w Wieliczce.

Noc Muzeów w Wieliczce jest organizowana wspólnie z muzeami krakowskimi.

Wstęp: 1 zł

W Zamku Żupnym będzie można zwiedzać wystawę specjalną nawiązującą do hasła tegorocznej edycji Nocy Muzeów – „Rytmy czcionki”. Będą na niej prezentowane starodruki, które znajdują się w zbiorach biblioteki muzealnej, w tym „Kosmografia” Sebastiana Münstera z 1564 r. Oczywiście będą dostępne wystawy stałe: „Solniczki – małe arcydzieła sztuki” pokazująca obiekty z kolekcji zaliczanej do najcenniejszych na świecie i wystawa „Pradzieje Wieliczki i okolic”.

Jak co roku będzie możliwość zwiedzania z przewodnikiem Trasy Muzeum w kopalni soli na głębokości 135 m. Tutaj wymagane są wejściówki, które można pozyskać dwuetapowo – rezerwacja i losowanie. Wszyscy chętni rezerwują się poprzez formularz dostępny na stronie:

muzeum.wieliczka.pl/aktualnosci/noc-muzeow-2023 od 9 maja (od godz. 9.00) do 10 maja (do godz. 9.00). Następnie system rozpocznie losowanie. Regulamin losowania znajduje się na stronie Muzeum. Wejściówki będą do odebrania w kasie Muzeum w Zamku Żupnym w dniu” Nocy Muzeów”.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.