dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Jaki prezent wybrać dla aktywnej siedmiolatki i siedmiolatka?

2023-05-10 18:10

Idziemy na rower

Jeśli szukasz prezentu dla dziecka, które uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, to dobrym pomysłem będzie rower. Rowery dla siedmiolatków mają zazwyczaj koła o średnicy 20 cali, co sprawia, że są łatwe do prowadzenia i stabilne. Dzięki rowerowi dziecko będzie mogło aktywnie spędzać czas na zewnątrz.

Alternatywa dla roweru i jednocześnie dobry prezent dla 7-latki to hulajnoga. To doskonały sposób na aktywność fizyczną, a dzieci w tym wieku są już w stanie swobodnie z nich korzystać. Wybierz solidną hulajnogę z regulowaną wysokością kierownicy, która rośnie wraz z dzieckiem.

Jeżeli nasz siedmiolatek lub siedmiolatka mają już i rower i  hulajnogę można w prezencie wręczyć im ładny kask rowerowy albo zestaw ochraniaczy, które zapewnią bezpieczeństwo podczas szaleństw na 2, 3 lub 4 kółkach.

Pograjmy w piłkę

Piłka to kolejny świetny sposób na aktywność fizyczną. Dla wielu siedmiolatków sport to ważna część życia, a piłka nożna to jedna z najpopularniejszych dyscyplin. Prezent w postaci piłki nożnej z pewnością ucieszy każdego małego piłkarza. Wraz z piłką można również kupić bramki, co pozwoli dziecku na  grę z rówieśnikami.

Natomiast jeśli futbol nie jest ulubioną dyscypliną sportową, możesz wybrać piłkę do siatkówki, koszykówki lub zwykłą piłkę do rzucania. Kreatywność dziecka i jego potrzeba ruchu sprawią, że najzwyklejsza gumowa piłka stanie się źródłem wielu godzin fantastycznych zabaw w plenerze.

Szaleństwa w ogrodzie

Wspaniałym prezentem dla 7-latków będzie również trampolina ogrodowa. Zapewni ona dużo ruchu i zabawy na powietrzu, co jest korzystne dla zdrowia i rozwoju fizycznego dziecka. Skakanie na trampolinie rozwija koordynację ruchową, równowagę oraz siłę mięśniową.

Natomiast jeżeli poszukujesz drobniejszego upominku dla aktywnego dziecka, masz do wyboru wiele ciekawych zestawów do gier plenerowych. Mogą to być:

  • badminton,
  • skakanka,
  • frisbee,
  • rzutki na rzepy,
  • piłki i worki do skakania,
  • hula hop,
  • guma do skakania,
  • latawiec

oraz wiele innych akcesoriów, z którymi zabawa na zewnątrz stanie się jeszcze fajniejsza.

W czasie deszczu dzieci się nudzą?

Gdy pogoda nie pozwala naszym aktywnym 7-latkom na zabawy na dworze, na pewno ucieszą się z tego, że w domu mogą pograć w ciekawe gry zręcznościowe.

Nie tylko sportowe aktywności mogą być  dla nich interesujące. Planszówki i gry edukacyjne to kolejny dobry pomysł na prezent. Dzięki nim dziecko będzie mogło rozwijać swoje zdolności poznawcze i społeczne. Gry edukacyjne pomogą w nauce matematyki, języka angielskiego, czy historii. Planszówki natomiast będą świetnym sposobem na spędzenie czasu z rodzeństwem lub przyjaciółmi.

 

Prezenty dla aktywnych siedmiolatków powinny być odpowiednio dopasowane do wieku i zainteresowań dziecka. Wybierając zabawkę, którą chcesz je obdarować, zdecyduj się na coś, co dodatkowo będzie rozwijało ich ciekawość, wyobraźnię oraz umiejętności manualne.

Oczywiście, powyższe propozycje to tylko drobny ułamek z tego, co możesz wybrać. Istnieje wiele innych gier i zabawek, które będą odpowiednie dla 7-latków. Zdecyduj się na coś, co pasuje do zainteresowań Twojego dziecka i jeszcze bardziej zachęci je do aktywności fizycznej.

 

 

 

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.